TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Macron vjen me tri mesazhe në Beograd, një prej tyre ka lidhje me Kosovën

Zeri - 16.05.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka tri pika kryesore të temave për vizitën e tij të planifikuar në Serbi. Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik ...

Macron në Beograd dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Gazeta Express - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

“A jeni copë-copë me presidentin?” Kështu përgjigjet Haradinaj

Botasot - 16.05.2019

Raportet mes kryeministri Haradinaj dhe presidentit Thaçi duket të mos jenë të mira, për shkak të kundërshtimeve që kanë për shumë çështje. E kur Haradinaj u pyet për raportin mes tyre, mohoi të jenë ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha ”s’mund t’i jap të ...

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se gjatë disa bisedave me ...

Kryeministri: Jam dëshmitar i gjallë, kurrë më mirë marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk kanë qenë

Antpress - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si ...

Haradinaj: Aq shumë jam gëzuar pas Samitit të Berlinit, kam shkuar drejt në hotel ia kam fut gjumë

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar pse nuk ka folur para gazetarëve pas Samitit të Berlinit. Haradinaj ka thënë në Debat Plus në Tv Dukagjini se pas atij Samiti ka qenë i gëzuar ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë ...

Të enjten, Thaçi kthehet në Rubikon

Koha.net - 15.05.2019

Të enjten mbrëma presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kthehet në Rubikon të KTV-së. Si e sheh Thaçi rolin e Gjermanisë, Francës dhe ShBA-së ne zgjidhjen e çështjes së Kosovës me Serbinë? Çka thotë ai ...

Haradinaj: Më thoshin “punë e kryer, mos humb kohë”, jam gëzuar që disa i lashë duarthatë (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët.

Kryeministri Haradinaj flet për notat e fillores: Isha nxënësi më i mirë në shkollë (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit.

Haradinaj: Kam qenë nxënësi më i mirë në shkollë

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për disa nota të tij në shkollë që u publikuan ditë më parë nëpër media. Haradinaj tha se ato nota kanë qenë të vërteta, pasi ka qenë nxënësi më i mirë jo vetëm ...

RMV, filloi kërkimi i lidhjeve, prindërit luten edhe për një shans dhe për pesa në ditarë

Portalb - 15.05.2019

Me afrimin e fundit të vitit shkollor, nëpër shkolla gjithnjë e më shumë shpeshtohen urgjencat për nota më të larta. Prindërit kërkojnë nota më të larta për fëmijët e tyre, veçanërisht ato në klasat ...

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Ujku i Bardhë – cili lider kosovar e mbante dikur këtë nofkë?

Gazeta Express - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Macron në Beograd dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Botasot - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

'Lufta' njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Zeri - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë - Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Koha.net - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin: Nuk është në agjendën tonë Rusia

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj: Qeveria përkrahë arsimin e lartë në Kosovë

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të profesorëve dhe Dekanëve nga Universiteti i Prishtinës, “Hasan Prishtina”, të kryesuar nga rektori, ...

Këto janë notat e shkollës të kryeministrit Haradinaj

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, siç duket kishte qenë nxënës i shkëlqyeshëm e madje edhe i veçuar nga shokët e tjerë të klasës Gazeta NewBorn, ka arritur të siguroj dëftesën origjinale të ...

Haradinaj: Kam arritur ta orientoj dialogun në rrugën e duhur!

RTSH - 14.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me strukturat e AAK-së në Viti. Në këtë takim, 200 anëtarë të rinj kanë aderuar në këtë parti. Kryetari i AAK Haradinaj ka folur edhe për proceset politike ...

Haradinaj i gatshëm ta zhbëjë Specialen

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj është i gatshëm që të zhbëjë Gjykatën Speciale. Ai në Rubikon të KTV-së ka thënë që çdo iniciativë e tillë do të ketë votën e tij. “Veç deri sa të mbërrij prej shtëpisë në Kuvend”, ka ...

Haradinaj në takim me rektorin dhe dekanët e UP’së

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marian Dema si dhe disa dekanë të fakulteteve të këtij universiteti.

Sonte në Rubikon Daut Haradinaj

Koha.net - 14.05.2019

Sonte në Rubikon deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj. Cili është plani i qeverisë Haradinaj për vazhdimin e dialogut? A është bllokuar ky proces? Çka duhet të ndodh me taksën? Çka me Tribunalin për ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Zeri - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha “s’mund t’i jap të ...

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se gjatë disa bisedave me Mogherinin ai personalisht ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë zyrtare me SHBA-në ...

Haradinaj: U gëzova në dështimin e disave rreth temave të interesit shqiptar

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj flet për notat e fillores, thotë se ishte nxënësi më i mirë në shkollë

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ka thënë se notat e publikuara janë të vërteta duke shtuar se evidenca ...

Haradinaj: Kam qenë nxënësi më i mirë në shkollë

Portalb - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për disa nota të tij në shkollë që u publikuan ditë më parë nëpër media. Haradinaj tha se ato nota kanë qenë të vërteta, pasi ka qenë nxënësi më i mirë jo vetëm ...

Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje tjera.

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Botasot - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Gazeta Express - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin

Botasot - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Tetova Sot - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj: Qeveria përkrahë arsimin e lartë në Kosovë

Medial - 14.05.2019

ryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të profesorëve dhe Dekanëve nga Universiteti i Prishtinës, “Hasan Prishtina”, të kryesuar nga rektori, ...

Këto janë notat e shkollës të kryeministrit Ramush Haradinaj

Zeri - 14.05.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, siç duket kishte qenë nxënës i shkëlqyeshëm e madje edhe i veçuar nga shokët e tjerë të klasës Gazeta NewBorn, ka arritur të siguroj dëftesën origjinale të ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Haradinaj flet për notat e fillores, thotë se ishte nxënësi më i mirë në shkollë

Antpress - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ka thënë se notat e publikuara janë të vërteta duke shtuar se evidenca ...

Haradinaj: Opsioni për të ndarë Kosovën është “i vdekur”

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Zeri - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Daut Haradinaj akuzon Hashim Thaçin se po luan me shqiptarët e Luginës

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën, veç pse i rrezikohet lëkura e vetë.

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin: Nuk është në agjendën tonë Rusia

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...