TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BIK vazhdon presionin, do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

Albeu.com - 17.07.2017

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu , ka thënë se tash e ...

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ...

Telegrafi - 17.07.2017

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten debaton për Xhaminë

Lajmi.net - 17.07.2017

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për Kallxo.com tha se ...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

Telegrafi - 17.07.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në ...

BIK vazhdon presionin: Do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

Gazeta Express - 17.07.2017

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në ...

BIK vazhdon presionin – do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

Lajmi.net - 17.07.2017

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë se tash e ...

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ...

Almakos - 17.07.2017

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Të premten debati për xhaminë

Zeri - 17.07.2017

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se ...

Reagimi i KMDLNJ-së kundër peticionit për xhaminë në kryeqytet

Koha.net - 17.07.2017

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni ...

Beqiri thotë se Shpend Ahmeti po i pret zgjedhjet lokale për ndërtimin e Xhamisë

Lajmi.net - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, dhe ish-kryetari i komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri me anë të një postimi në rrjetin social facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania.

Ahmeti s’e komenton ndërtimin e Xhamisë, flet për thirrjen e seancës së Kuvendit

Lajmi.net - 15.07.2017

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti deri më tani nuk e ka komentuar peticionin nga qytetarët e Prishtinës, që Xhamia në lagjen Dardania të mos ndërtohet për shkak të planit urbanistik.

Kelmendi i thotë “Po” ndërtimit të xhamisë në Prishtinë, por sipas projektit të Zaha Hadid

Koha.net - 15.07.2017

Producenti i emisionit Rubikon në KTV, Adriatik Kelmendi, është përfshirë në debatin e fundit në lidhje me ndërtimin e një xhamie të madhe në Prishtinë, gjegjësisht në lagjen "Dardania".

Ismet Beqiri tenton të përfitojë, akuzon Shpend Ahmetin për xhaminë

Gazeta Express - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, dhe ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania.

BIK: Xhamia në Prishtinë do të ndërtohet edhe pa leje

Alb Portali - 17.07.2017

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë për ...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

Almakos - 17.07.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në ...

Beqiri thotë se Ahmeti po i pret zgjedhjet lokale për ndërtimin e Xhamisë

Zeri - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, dhe ish-kryetari i komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri me anë të një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook", ka komentuar çështjen e ndërtimit të ...

Ahmeti s’e komenton ndërtimin e xhamisë, flet për thirrjen e seancës së Kuvendit

Zeri - 15.07.2017

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti deri më tani nuk e ka komentuar peticionin nga qytetarët e Prishtinës, që Xhamia në lagjen Dardania të mos ndërtohet për shkak të planit urbanistik.

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

Zhurnal - 17.07.2017

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman Prishtinë, 17 korrik - Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur ...

Shumë zhurmë për “asgjë”!

Telegrafi - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Ismet Beqiri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania.

Shumë zhurmë për “asgjë”!

Almakos - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Ismet Beqiri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania.