TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova po e humb momentin për arritje të marrëveshjes me Serbinë, thotë Thaçi

Koha.net - 11.07.2018

I shqetësuar ka thënë të jetë presidenti Hashim Thaçi se Kosova po rrezikon të humbasë momentin vendimtar të arritjes së marrëveshjes me Serbinë, raporton KTV .

Thaçi flet për mediat turke për “Gylenistët”

Koha.net - 11.07.2018

Duke folur në një intervistë për agjencinë shtetërore turke të lajmeve, Anadolu, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se është i interesuar të thellojë bashkëpunimin në këtë vend edhe në ...

Thaçi: Të gjithë t'i kontribuojnë dialogut me Serbinë

Evropaelire - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces.

Thaçi: Askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se është momenti që liderët politikë të vendit të marrin përgjegjësitë e tyre në dialogun me Serbinë, ndërsa shfaqi drojën se nëse nuk ndodh tani ...

Thaçi thotë se opozita s’mund t’i vë veto udhëheqjes së tij të dialogut

Koha.net - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se opozita nuk mund t’i vërë veto udhëheqjes së tij të dialogut përfundimtar me Serbinë, por është i vetëdijshëm se as i vetëm nuk mund ta udhëheqë atë, ...

Thaçi: Ja çfarë bisedova me kryeministrin e Rusisë, Medvedev /VIDEO

Lajmi.net - 11.07.2018

​Presidenti Hashim Thaçi ka folur për takimin e tij, në Ankara, me kryeministrin rus Dimitry Medvedev, gjatë inaugurimit të Erdoganit në mandatin e dytë si president i Turqisë.

Thaçi: Rusia duhet të njoftohet nga afër për bisedimet Kosovë-Serbi

Koha.net - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur sot për takimin me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev, gjatë vizitës së tij në Turqi. Duke e konsideruar si takim të shkurtë, kreu i vendit tha se me ...

Thaçi: Takimi me kryeministrin rus, Medvedev ka qenë i shkurtër

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, gjatë vizitës që ia bëri komunës së Ferizajt, përkatësisht në përcjelljen e fushatës së korrje-shirjeve të grurit, foli edhe për takimin e zhvilluar me kryeministrin ...

Thaçi: Me Kryeministrin Medvedev folëm shkurt

Gazeta Express - 11.07.2018

​Presidenti Hashim Thaçi ka folur për takimin e tij, në Ankara, me kryeministrin rus Dimitry Medvedev, gjatë inaugurimit të Erdoganit në mandatin e dytë si president i ...

Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave në ditët e ardhshme

Tetova Sot - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se pjesëmarrja e tij në ceremoninë inaugurimit të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është konfirmim i marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve.

Mediat e Erdoganit e pyesin Thaçin se a do të bashkëpunojë ende për gylenistët

Gazeta Express - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se pjesëmarrja e tij në ceremoninë inaugurimit të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve strategjike mes dy ...

Si ia zuri pritën Hashim Thaçi Medvedevit në Pallatin e Erdoganit

Gazeta Express - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës realizoi një takim të çuditshëm në Ankara me Kryeministrin e Rusisë Dimitry Medvedev. Në fakt, në bazë të fotografisë që e shpërndau Thaçi në rrjetet sociale nuk bëhet fjalë për ...

Kthesat në procesin e dialogut nuk ndodhin si në futboll

Koha.net - 11.07.2018

Tash kur kanë kaluar aq shumë vjet gjatë të cilëve ka dështuar dialogu, kjo ka vështirësuar shumë pozicionin e Kosovës, ka shkaktuar ndarje të reja të brendshme, qoftë në relacione ndëretnike, qoftë ...

Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

Medial - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces.

Thaçi: Ju konfirmoj se vizat hiqen sivjet, tregon synimin e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi I cili sot ka qëndruar në Ferizaj ka folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave. Thaçi i pyetur nga gazetarët për këtë gjë është shprehur i bindur se në ...

Thaçi: Ja çfarë bisedova me kryeministrin e Rusisë, Medvedev

Zeri - 11.07.2018

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për takimin e tij, në Ankara, me kryeministrin rus Dimitry Medvedev, gjatë inaugurimit të Erdoganit në mandatin e dytë si president i Turqisë.

Thaçi: Rusia duhet të njoftohet nga afër për bisedimet Kosovë-Serbi

Portalb - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur sot për takimin me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev, gjatë vizitës së tij në Turqi. Duke e konsideruar si takim të shkurtë, kreu i vendit tha se me ...

Thaçi nga Turqia: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se pjesëmarrja e tij në ceremoninë inaugurimit të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është konfirmim i marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve.

Takimi Thaçi- Medvedev, konsiderohet i rastësishëm dhe pa ndikim!

Botasot - 10.07.2018

Përfaqësues të opozitës dhe njohës të shoqërisë civile nuk po e shohin si të veçantë dhe historik, takimin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me Kryeministrin e Rusisë, Dmitry Medvedev i cili ...

Serbët s’po mund të besojnë se presidenti Thaçi ka takuar kryeministrin e Rusisë

Lajmi.net - 10.07.2018

Biseda e shkurtër e presidentit Hashim Thaçi me kryeministrin rus, Dmitry Medvedev në Ankara tek sot ka nisur të raportohet në mediat serbe. Edhe pse takimi ka ndodhur dje pas mesditës, raportet për ...

‘Nuk do ta lejojmë Thaçin ta poshtërojë Kosovën’

Zeri - 10.07.2018

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka rikonfirmuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Deputeti i PDK-së kritikon dialogun: Askush nuk ka të drejtë të bisedojë më shumë se paketa e Ahtisarit

Botasot - 10.07.2018

Partia Demokratike e Kosovës thotë se në bisedimet me Serbinë duhet të bisedohet për repracionet ekonomike të aseteve të Kosovës nëpër Serbinë, ndërkaq të drejtat e serbëve iu garanton kushtetuta e ...

Ende s’ka datë për takimin e ri Kosovë-Serbi në Bruksel

Telegrafi - 10.07.2018

Ende nuk ka datë se kur do të jetë takimi i radhës në Bruksel ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësimin e përfaqësueses së Bashkimit ...

Thaçi takon kryeministrin e Rusisë në Turqi

ABC News - 10.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi se është takuar në Ankara me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Në një postim në rrjetet sociale, Thaçi shkruan se bisedoi me shefin e qeverisë së Moskës ...

Thaçi dhe Medvedev, dialogu në Bruksel do të sjellë të mira për Ballkanin

Botasot - 10.07.2018

Thaçi dhe Medved mendojnë se marrëveshja eventuale ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës do të sjellë të mira për Ballkanin, shkruajnë mediat ruse. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bisedoj në Ankara me ...

Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

Alsat - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces.

Thaçi tregon se çka foli me kryeministrin rus Medvedev

Botasot - 11.07.2018

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për takimin e tij, në Ankara, me kryeministrin rus Dimitry Medvedev, gjatë inaugurimit të Erdoganit në mandatin e dytë si president i Turqisë Sipas Thaçit, takimi me ...

Thaçi nga Turqia flet për Erdoganin dhe liberalizimin e vizave

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se pjesëmarrja e tij në ceremoninë inaugurimit të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve.

‘Çarten’ serbët pas takimit të Thaçit me kryeministrin rus Medvedev

Zeri - 10.07.2018

Biseda e shkurtër e presidentit Hashim Thaçi me kryeministrin rus, Dmitry Medvedev në Ankara tek sot ka nisur të raportohet në mediat serbe. Edhe pse takimi ka ndodhur dje pas mesditës, raportet për ...

Ende s’ka datë për takimin e ri Kosovë-Serbi në Bruksel

Tetova Sot - 10.07.2018

Ende nuk ka datë se kur do të jetë takimi i radhës në Bruksel ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësimin e përfaqësueses së Bashkimit ...

Thaçi: Të gjithë t`i kontribujnë dialogut me Serbinë

Flaka - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces.

“Takimi Thaçi-Medvedev, sukses i madh për Kosovën”

Lajmi.net - 11.07.2018

Takimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev e ka komentuar analisti politik, Nexhmedin Spahiu. Këtë takim, Spahiu e ka quajtur sukses të madh për Kosovën.

Thaçi pret që Kosova të marrë “lajme të mira për liberalizimin e vizave”

Koha.net - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian (BE) sa i përket liberalizimit të vizave.

Serbët s’po mund të besojnë se presidenti Thaçi ka takuar kryeministrin e Rusisë

Botasot - 10.07.2018

Biseda e shkurtër e presidentit Hashim Thaçi me kryeministrin rus, Dmitry Medvedev në Ankara tek sot ka nisur të raportohet në mediat serbe. Edhe pse takimi ka ndodhur dje pas mesditës, raportet për ...

Dialogu/ Ende asnjë datë për takimin e ri Kosovë-Serbi në Bruksel

BalkanWeb - 10.07.2018

Ende nuk ka datë se kur do të jetë takimi i radhës në Bruksel ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e përfaqësueses së Bashkimit ...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

BalkanWeb - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces.