TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian.

Sela për takimin Zaev-Mickoski: Nuk pranojmë kurrfarë marrëveshje

Portalb - 11.09.2019

Ziadin Sela , lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) sot reagoi në lidhje me mungesën e ftesës në takimin Zaev-Micskosi , që nisi dje në mbrëmje dhe zgjati deri në orët e para sot, transmeton ...

Takimi Zaev-Mickoski i papranueshëm për ASH-në, BDI s’ndjehet pjesë e problemit

Telegrafi - 11.09.2019

Mosmarrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë është e vetmja formë që të amnistohen krimet e së kaluarës, konsideron kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela.

Takimi i liderëve, Sela: Nuk jemi gomë rezervë, por pjesë e shtetit

Flaka - 11.09.2019

Lideri i ASh-së, Ziadin Sela, ka ngritur shqetësimin për mbajtjen e takimit të liderëve pa praninë e faktorit politik shqiptar, që sipas tij theu parimin e vendosur ndër vite që i ka kontribuar ...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së ...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Tetova Sot - 11.09.2019

Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski.

Sela kërkon nga BE-ja masa të forta për të vendosur shtetin ligjor në Maqedoninë e Veriut

Zhurnal - 09.09.2019

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, nëpërmjet një shkrimi autorial në “New Europe”, ka folur për zhvillimet e fundit në Maqedoninë e Veriut.