TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA "nuk e sanksionon" ministrin e Jashtëm iranian

Evropaelire - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash - çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për ...

Trump po mendon zbutjen e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut

Gazeta Express - 11.07.2019

Uashingtoni është duke shqyrtuar lehtësimin e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut, e cila mund të shtrihet në një periudhë deri në 18 muaj, nëse Pheniani plotëson disa kushte, sipas agjencia ...

“SHBA shqyrton lehtësimin e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut”

Medial - 11.07.2019

Raportohet se Washingtoni shqyrton lehtësimin e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut, e cila mund të shtrihet në një periudhë deri në 18 muaj, nëse Pheniani plotëson disa kushte, transmeton Anadolu ...

Irani nuk ka asgjë për të fshehur, thotë ambasadori në Teheran

Botasot - 11.07.2019

Irani hodhi poshtë pretendimet e Shteteve të Bashkuara se ai fsheh uraniumin pas një takimi urgjent të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA) në Vienë të mërkurën, duke nënvizuar se të ...

SHBA "nuk e sanksionon" ministrin e Jashtëm iranian

Botasot - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash - çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për ...

Shtetet e Bashkuara: Irani, shtantazh bërthamor perëndimit

ABC News - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Iranin se me intensifikimin e programit bërthamor po shantazhon Perëndimin. Nga ana e saj, Republika Islamike ka përsëritur se është gati të zbusë programin nëse ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Evropaelire - 10.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore.

Trump: Sanksionet kundër Iranit do të ashpërsohen

Alsat - 10.07.2019

Sanksionet kundër Iranit shumë shpejt do të ashpërsohen në mënyrë të konsiderueshme, deklaroi sot presidenti amerikan, Donald Trump, pasi Teherani njoftoi se rezervat e tij të uraniumit të pasuruar ...

Presidenti Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

VOA - 10.07.2019

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të "rrisë ndjeshëm" sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Komentet e tij në twitter pasojnë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara drejtuar një ...

Trump sërish kërcënon Iranin me sanksione

Gazeta Express - 10.07.2019

Presidenti Donlad Trump ka përsëritur kërcënimin e SHBA-ve për vendosje të sanksioneve mbi Teheranin dhe përsëri ka denoncuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 që Irani nënshkroi me fuqitë ...

Trump akuzon Iranin dhe shpall sanksione më të ashpra

Botasot - 10.07.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me sanksione më të ashpra.

Fuqitë evropiane – Iranit: Të respektojë marrëveshje bërthamore

Durres Lajm - 10.07.2019

Vendet evropiane, që janë nënshkruese të marrëveshjes bërthamore me Iranin, i bën thirrje Teheranit të tërhiqet nga hapat e fundit për të rritur nivelin e uraniumit të pasuruar.

Trump po mendon zbutjen e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut

Zeri - 11.07.2019

Uashingtoni është duke shqyrtuar lehtësimin e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut, e cila mund të shtrihet në një periudhë deri në 18 muaj, nëse Pheniani plotëson disa kushte, sipas agjencia ...

SHBA “nuk e sanksionon” ministrin e Jashtëm iranian

Gazeta Express - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash – çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Lajmi.net - 10.07.2019

“Sanksionet do të shtohen së shpejti”, tha Trump në një postim në Twitter. Vitin e kaluar, Trump e ka tërhequr SHBA-në nga marrëveshja bërthamore, me të cilën Irani ka kufizuar programin bërthamor në ...

SHBA: Teherani po izolon vetveten

Zhurnal - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se shkelja e marrëveshjes bërthamore nga ana e Iranit është një përpjekje për zhvatje parash. Uashingtoni paralajmëroi Teheranin se po izolon vetëveten ndërsa në ...

Trump sërish kërcënon Iranin me sanksione

Tetova Sot - 10.07.2019

Presidenti Donlad Trump ka përsëritur kërcënimin e SHBA-ve për vendosje të sanksioneve mbi Teheranin dhe përsëri ka denoncuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 që Irani nënshkroi me fuqitë ...

Trump akuzon Iranin dhe shpall sanksione më të ashpra

Telegrafi - 10.07.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka akuzuar Iranin se ka pasur uranium të pasuruar fshehurazi për një kohë të gjatë dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar Teheranin me sanksione më të ashpra.

BE thirrje Iranit t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015

Alsat - 10.07.2019

Bashkimi Europian i bëri thirrje njëzëri Iranit që t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015. Ndërkohë në Teheran ka mbërritur këshilltari diplomatik i presidentit Macron që synon të ...

SHBA "nuk e sanksionon" ministrin e Jashtëm iranian

Zeri - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash - çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Zeri - 10.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore.

SHBA: Teherani po izolon vetveten

Alsat - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se shkelja e marrëveshjes bërthamore nga ana e Iranit është një përpjekje për zhvatje parash. Uashingtoni paralajmëroi Teheranin se po izolon vetëveten ndërsa në ...

SHBA “nuk e sanksionon” ministrin e Jashtëm iranian

BalkanWeb - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur që të mos e sanksionojnë ministrin e Jashtëm të Iranit, Mohammad Javad Zarif, tash për tash – çfarë lë të kuptohet se Uashingtoni po i jep shans diplomacisë për ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Botasot - 10.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore.

Presidenti Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

Top Channel - 11.07.2019

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të “rrisë ndjeshëm” sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Komentet e tij në twitter pasojnë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara drejtuar një ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Portalb - 10.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore, ...

Presidenti Trump: Do të rrisim ndjeshëm sanksionet ndaj Iranit

Telegrafi - 11.07.2019

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se së shpejti do të “rrisë ndjeshëm” sanksionet ekonomike ndaj Iranit. Komentet e tij në twitter pasojnë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara drejtuar një ...

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

ABC News - 11.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore.

Trump kërcënon se do të shtojë sanksionet kundër Iranit

Medial - 11.07.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do të shtojë sanksionet kundër Iranit, ndërsa kritikoi sërish marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, midis Iranit dhe fuqive botërore.