TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skuadra austriake nderon Fadil Fokrrin, ja çfarë bëjnë futbollistët para ndeshjes

Durres Lajm - 13.06.2018

Skuadra austriake, SV Grodig Salzburg, në të cilën aktivizohet edhe futbollisti me prejardhje kosovare, Djellon Çunaku, ka nderuar presidentin e Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri, i cili ...

Reportazhi i Partizanit të Beogradit:Fadil Vokrri, emri që ka vend në historinë e klubit (Video)

Lajm - 13.06.2018

Klubi serb i futbollit, Partizani i Beogradit, me rastin e vdekjes së befasishme të futbollistit legjendar, Fadil Vokrri, i ka kushtuar një emission, që titullohet “Rrëfimi për Fadil Vokrrin”.

Gold AG për Fadil Vokrrin: Keq që po të vlerësojmë kur të humbëm

Lajmi.net - 13.06.2018

Ish-kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ndërroi jetë më 9 Qershor ku la të pikëlluar të gjithë. Ishin familjerët, bashkëpunëtorët, qytetarë të ndryshëm e personazhe të njohura ...

Klubet fitojnë miliona euro për lojtarët e tyre që i dërgojnë në botëror, La Liga dhe Real Madridi prijnë

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Gold AG për Fadil Vokrrin: Keq që po të vlerësojmë kur të humbëm

Telegrafi - 13.06.2018

Ditë më parë, të gjithë shqiptarët u shokuan me të marrë lajmin se ish-kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ndërroi jetë. Ky lajm ka bërë që shumë prej shqiptarëve të pikëllohen, ...

Kongresi i FIFA-s mban një minutë heshtje për Fadil Vokrrin

Java News - 13.06.2018

FIFA ka kujtuar sot me një minutë heshtje të gjithë anëtarët e shquar të komunitetit të futbollit që janë ndarë nga jeta në vitin e fundit, në periudhën mes Kongreseve të saj.

Kongresi i FIFA-s nderon Fadil Vokrrin me një minutë heshtje

Telegrafi - 13.06.2018

Sot në mëngjes ka filluar Kongresi i 68-të i FIFA-s në Moskë. Në punimet e këtij kongresi ishte planifikuar të merrte pjesë edhe presidenti tashmë i ndjerë i FFK-së, Fadil Vokrri, së bashku me ...

In memoriam për dy legjenda të mëdha futbolli: Fadil Vokrri dhe Tomsilav Zhidak

Koha.net - 13.06.2018

Zhidak nuk ka qenë futbollist, por gazetar. Ai në karrierën e tij ka intervistuar legjenda si Johan Krojf, Sir Alex Fergusonin, Michael Platinin...me qindra lojtarë me famë botërore.

FIFA në kongres mban një minutë heshtje për Vokrrin

Koha.net - 13.06.2018

FIFA ka mbajtur një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në kongresin e 68 që po mbahet në Moskë. Ky kongres ka filluar duke mbajtur një minutë heshtje për kryetarët e federatave që ishin të pranishëm në ...

FIFA në kongres mban një minutë heshtje për Vokrrin

Gazeta Express - 13.06.2018

FIFA ka mbajtur një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në kongresin e 68 që po mbahet në ...

Skuadra austriake kujton Vokrrin, futbollistët mbanin fotografinë e legjendës (FOTO)

InfoSport - 13.06.2018

Skuadra austriake, SV Grodig Salzburg për grupmosha të reja në të cilën luan edhe futbollisti me prejardhje kosovare, Djellon Çunaku, ka kujtuar presidentin e ndjerë të Federatës së Futbollit të ...

UEFA një minutë heshtje për Vokrrin

Gazeta Express - 12.06.2018

Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror “Rusia ...

UEFA e nderon Vokrrin me një minutë heshtje para takimit me anëtarët e këtij asociacioni

Telegrafi - 12.06.2018

Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.

Një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në Kongresin e FIFA-s

Alsat - 13.06.2018

FIFA ka kujtuar me një minutë heshtje të gjithë anëtarët e shquar të komunitetit të futbollit që janë ndarë nga jeta në vitin e fundit, në periudhën mes Kongreseve të saj.

FIFA nderon Fadil Vokrrin

Antpress - 13.06.2018

Sot në mëngjes ka filluar Kongresi i 68-të i FIFA-s në Moskë. Në punimet e këtij kongresi ishte planifikuar të merrte pjesë edhe presidenti tashmë i ndjerë i FFK-së, Fadil Vokrri, së bashku me ...

Kongresi i 68-të, ja çfarë ka bërë FIFA për Vokrrin

Lajmi.net - 13.06.2018

FIFA ka përkujtuar Fadil Vokrrin në Kongresin e 68-të. FIFA ka mbajtur një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në kongresin e 68 që po mbahet në Moskë. Ky kongres ka filluar duke mbajtur një minutë ...

Mjekët, kontradiktorë rreth momentit të vdekjes së Fadil Vokrrit

Gazeta Express - 12.06.2018

Ylli i futbollit Fadil Vokrri të shtunën në mëngjes u përballë me një sulm në zemër që doli të jetë fatal për të. Përveç një ndihme të parë, që iu dha nga një zyrtar i EULEX’it, i cili ka qëlluar në ...

Agim Ademi përfaqëson Kosovën në kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit të Botës

Telegrafi - 12.06.2018

Gjatë javës së kaluar ka ndërruar jetë presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrrit. Legjenda e futbollit kosovar ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të ...

Vdiq legjenda e fudbollit kosovar, Fadil Vokrri

Idividi - 12.06.2018

Prishtinë 9 qershoir 2018 (MIA) - Legjenda e fubollit kosovar dhe kryetar i Federatës së fudbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ndërroi jetë sot në mëngjes pas një sulmi ne zemër.

Vokrri mbante numrin 9, vdiq më 9 qershor në orën 9

InfoSport - 12.06.2018

Më 9 qershor në ora 9 të mëngjesit vdiq numri 9 legjendar i Prishtinës, Fadil Vokrri. Pikërisht për këtë legjendë, mbrëmë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7 të Kosovës, u diskutua gjërë e ...

Sot i jepet lamtumira e fundit Fadil Vokrrit

Idividi - 12.06.2018

Prishtinë, 10 qershor 2018 (MIA) - Sot i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit shqiptar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë dje në moshën 57 vjeçare.

Telegramet e ngushëllimit për ndarjen nga jeta të presidentit Fadil Vokrri

Lajmi.net - 11.06.2018

. Institucione të mëdha sportive kanë ngushëlluar Federatën e Futbollit të Kosovës me rastin e vdekjes së presidentit Fadil Vokrri. Vokrri ndërroi jetë ditën e shtune pas një sulmi në zemër në moshën ...

Cili ishte klubi dhe lojtari i preferuar i Fadil Vokrrit?

Lajmi.net - 11.06.2018

Fadil Vokrri gjatë një intervistë të realizuar vitin e kaluar, kishte treguar se për cilën skuadër ka bërë tifo, si dhe inspirimin më të madh të tij në futboll.

Kosova i jep lamtumirën e fundit Fadil Vokrrit (VIDEO)

Lajm - 11.06.2018

Të dielën pasdite në Prishtinë, me nderime të larta shtetërore dhe fetare iu dha lamtumira e fundit legjendës së futbollit kosovar dhe jo vetëm, Fadil Vokrri.

Eroll Salihu: Fadil Vokrri u ankua se kishte një shtrëngim në gjoks

Lajmi.net - 11.06.2018

. Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, sonte po diskutohet për legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë të shtunën, pas një sulmi në zemër.

UEFA nderon Fadil Vokrrin

Lajmi.net - 12.06.2018

. Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.

9-të veprat e mëdha të Fadil Vokrrit!

InfoSport - 11.06.2018

Më quajnë legjendë, por emrin e kam Fadil Vokrri! Legjendat nuk harrohen kurrë, ashtu sikurse edhe veprat e tyre. Vokrri kishte bërë shumë për futbollin e Kosovës, por ne kemi përmbledhur nëntë ...

Salihu zbulon një sekret të Vokrrit për futbollistët shqiptarë të Zvicrës

Koha.net - 11.06.2018

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka zbuluar një sekret të kryetarit të ndjerë të FFK-së, Fadil Vokrri, sa i përket mundësisë që futbollistët shqiptarë të Zvicrës të luanin ...

Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit

Telegrafi - 11.06.2018

Fadil Vokrri ka ndërruar jetë gjatë ditës së shtune pas një sulmi në zemër. Por, veprat që la në këtë botë janë të pashlyeshme dhe do të jetojnë përgjithmonë.

A ka pasur Fadil Vokrri probleme shëndetësore? E zbulon bashkëlojtari i tij

Gazeta Express - 11.06.2018

Ndër të tjera në emisionin “Express Morning” me të ftuar, Ramiz Krasniqin bashkëlojtarin e Fadil Vokrrit, u diskutua edhe për shëndetin dhe ankesat që Vokrri i ka pasur para se të ndërronte ...

Cili ishte klubi dhe lojtari i preferuar i Fadil Vokrrit?

Gazeta Express - 11.06.2018

Fadil Vokrri gjatë një intervistë të realizuar vitin e kaluar, kishte treguar se për cilën skuadër ka bërë tifo, si dhe inspirimin më të madh të tij në ...

Sahiti: Vokrri mbante numrin 9 - vdiq më 9 qershor, në orën 9

Gazeta Express - 11.06.2018

Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, sonte u diskutua për legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë të shtunën, pas një sulmi në ...

Ministri serb mori pjesë në varrim të Fadil Vokrrit

Gazeta Express - 11.06.2018

Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes Lokale i Serbisë, Branko Ruzic, ishte në mesin e shumë personaliteteve vendore dhe të huaja që morën pjesë në varrimin e legjendës së futbollit ...

Shkëlqimi i Fadil Vokrrit i prezantuar në Rilindje

Gazeta Express - 11.06.2018

Mijëra tifozë brohorisnin në tribunat e stadiumeve ku Fadil Vokrri bënte magji me ...

Shkëlqimi i Fadil Vokrrit i prezantuar në Rilindje (VIDEO)

Tetova Sot - 11.06.2018

Mijëra tifozë brohorisnin në tribunat e stadiumeve ku Fadil Vokrri bënte magji me topin. Golat e shumtë të sulmuesit nga Podujeva bën që ekipet ku ai luante të bëheshin skuadra elitare të kohës.

Edhe ministri serb Ruziç mori pjesë në funeralin e Fadil Vokrrit

Java News - 11.06.2018

Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes Lokale i Serbisë, Branko Ruzic, ishte në mesin e shumë personaliteteve vendore dhe të huaja që morën pjesë në varrimin e legjendës së futbollit ...

Komentatori ‘çmendet’ kur Vokrri shënon një gol të bukur Hajdukut |VIDEO

Antpress - 11.06.2018

Fadil Vokrri kishte kaluar 6 vite në Prishtinë ku ka grumbulluar 172 e 55 gola të shënuar. Vokrri kishte bërë historinë kur me klubin e tij Prishtina u inkuadruan në Ligën e Parë federative.

Sabri Fejzullahu shpërthen në lot gjatë ngushëllimeve për Vokrrin

Antpress - 11.06.2018

Vdekja e papritur e legjendës së futbollit kosovar Fadil Vokrri, ka prekur mbarë opinionin, në Kosovë, Shqipëri dhe më gjerë. I pikëlluar thellë për vdekjen e tij është parë të jetë edhe legjenda e ...

FIFA në kongres mban një minutë heshtje për Vokrrin (FOTO/VIDEO)

Portalb - 13.06.2018

FIFA ka mbajtur një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në kongresin e 68 që po mbahet në Moskë. Ky kongres ka filluar duke mbajtur një minutë heshtje për kryetarët e federatave që ishin të pranishëm në ...

Mjekët kontradiktorë rreth momentit të vdekjes së Fadil Vokrrit

Durres Lajm - 12.06.2018

Ylli i futbollit kosovar Fadil Vokrri të shtunën në mëngjes u përball me një sulm në zemër që doli të jetë fatal për të. Përveç një ndihme të parë, që iu dha nga një zyrtar i EULEX’it, i cili ka ...

Eroll Salihu zbulon një sekret të Vokrrit lidhur me shqiptarët e Zvicrës

InfoSport - 11.06.2018

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka zbuluar një sekret të kryetarit të ndjerë të FFK-së, Fadil Vokrri, sa i përket mundësisë që futbollistët shqiptarë të Zvicrës të luanin ...

Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit

Lajmi.net - 11.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

Salihu zbulon një sekret të Vokrrit për futbollistët shqiptarë të Zvicrës

Antpress - 11.06.2018

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka zbuluar një sekret të kryetarit të ndjerë të FFK-së, Fadil Vokrri, sa i përket mundësisë që futbollistët shqiptarë të Zvicrës të luanin ...

Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit

Portalb - 12.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit /Video

Antpress - 12.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

Partizani i Beogradit bën dokumentar për Fadil Vokrrin (Video)

SuperSport - 13.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

Partizani i Beogradit dokumentar për Fadil Vokrrin – VIDEO

Ina - 13.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

VIDEO/ Partizani i Beogradit dokumentar për Fadil Vokrrin!

Java News - 13.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...

Partizani i Beogradit dokumentar për Fadil Vokrrin – VIDEO

Antpress - 13.06.2018

Vokrri la pas vetes një karrierë të pasur prej futbollisti dhe kontributin e paçmueshëm si kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, në anëtarësimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Partizani i Beogradit bën dokumentar për Fadil Vokrrin

Durres Lajm - 13.06.2018

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve ...