TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prezantuesja shqiptare kritikon publikun: Më shumë po iu intereson për Mozzikun e Getinjon se për ajrin

Lajmi.net - 13.01.2018

Prezantuesja shqiptare Aulona Musta ka ‘shpërthyer’ sot kundrejt publikut. Ajo ka hedhur një lajm për ajrin e ndotur në Tiranë dhe ka thënë se ky lajm është lexuar shumë pak nga publiku shqiptar, ...

Vazhdojnë përplasjet mes menaxherit të “On Records” me Mozzik dhe Getinjon

Lajmi.net - 13.01.2018

Ditë më parë, dy reperët Mozzik dhe Getinjo kanë njoftuar se janë larguar nga "On Records". Dyshja kanë bërë të ditur se me të dalë nga ky label u janë fshirë të gjitha këngët, shkruan lajmi.net.

Pëlqehet kënga e Mozzik dhe Veysel, prinë në këtë shtet

Lajmi.net - 13.01.2018

Reperi Mozzik dhe vëllai i tij, Getinjo këto ditë janë larguar nga labeli "On Records". Mozzik tashmë ka publikuar projektin e tij më të ri të cilin e solli në bashkëpunim me reperin gjerman, Veysel, ...

“Ne të morëm nga balta, të bëmë diamant!”, menaxheri i On Records sulmon sërish Mozzik

LajmiFundit - 13.01.2018

Çështja e largimit të dy vëllezërve Mozzik dhe Getinjo nukështë kapërdirë lehtë (akoma) nga menaxheri dhe kompania e On Records. Pasi Mozzik publikoi këngën e re, në bashkëpunim me këngëtarin e huaj, ...

Pas largimit nga “On Records” Mozzikut i ndodhe e papritura

Gazeta Express - 13.01.2018

Dy reperët e njohur ferizajas, Mozzik dhe Getinjo dy ditë më parë dhanë lajmin për largimin nga grupi “On ...

Thellohet lufta mes Getinjo-Mozzik dhe On Records: Nga gur ju kthyem në diamant

Albeu.com - 12.01.2018

Menaxheri i On Records , Met Elshani, iu kundërpërgjigj deklaratës së vëllezërve Getinjo-Mozzik me deklaratën e vetë Mozzik-ut ca kohë më parë, ku thoshte se ata e kishin kthyer nga një “gur me llaç” ...

Ja çfarë i ndodhi Mozzik pas largimit nga “On Records”

Lajmi.net - 12.01.2018

Dy reperët e njohur ferizajas, Mozzik dhe Getinjo dy ditë më parë dhanë lajmin për largimin nga grupi "On Records". Dyshja njoftimin kishin preferuar ta bënin të ditur përmes rrjeteve sociale, ndërsa ...

Menaxheri i “ON Records” publikon videon ku Mozzik kishte pranuar se është ngritur në karrierë falë tyre (Video)

Telegrafi - 12.01.2018

Label-i “ON Records” ka qenë shumë i përfolur këto ditë në media, kjo pasi dyshja e famshme e vëllezërve Mozzik dhe Getinjo u larguan. Megjithëse nuk u dhanë shpjegime të detajuara se pse kanë marrë ...

Getinjo dhe Kida prishin raportet? Kjo fotografi dëshmon gjithçka

Lajmi.net - 12.01.2018

Dalja e Getinjos dhe Mozzik nga On Records ka zgjuar shumë vëmendje te publiku. E duke qenë se nga On Records kanë dalur edhe këngëtarë tjerë, gjithmonë janë diskutuar raportet që kanë pasur ata, ...

Raportet e Kidës me Getinjon demantohen më në fund, kjo është e vërteta

Gazeta Express - 12.01.2018

Dalja e Getinjos dhe Mozzik nga On Records ka zgjuar shumë vëmendje te ...

Mozzik përballet me problemin e radhës (FOTO)

Albeu.com - 12.01.2018

Ditët e fundit u bë publik lajmi se dy reperat kosovarë, Mozzik dhe Getinjo ishin larguar nga On Records duke e prishur marrëdhënien me këtë label. Por si duket problemet për Mozzik nuk mbarojnë me ...

Mozzik publikon bashkëpunimin e parë ndërkombëtar

Zhurnal - 12.01.2018

Mozzik publikon bashkëpunimin e parë ndërkombëtar Aktualisht kënga është publikuar vetëm në Spotify E kemi parë solo e në bashkëpunime me artistë të ndryshëm, por asnjëherë me reperë ndërkombëtarë ...

Pas daljes nga On Records, Mozzikut i hakohen rrjetet sociale

Lajmi.net - 12.01.2018

Reperi Mozzik tashmë e ka zyrtarizuar daljen e tij nga labeli ‘ON Records’. Por, kjo dalje nuk është bërë me mirëkuptim, pasi, sipas menaxherit Mehmet Elshani, Mozzik dhe Getinjo kanë dal pa asnjë ...

Menaxheri i “ON Records” publikon videon ku Mozzik kishte pranuar se është ngritur në karrierë falë tyre (Video)

Almakos - 12.01.2018

Label-i “ON Records” ka qenë shumë i përfolur këto ditë në media, kjo pasi dyshja e famshme e vëllezërve Mozzik dhe Getinjo u larguan. Megjithëse nuk u dhanë shpjegime të detajuara se pse kanë marrë ...

Mozzik publikon bashkëpunimin e parë ndërkombëtar (Video)

Telegrafi - 12.01.2018

Mozzik kohët e fundit ka qenë e mediave rozë shqiptare në lidhje me shkëputjen e bashkëpunimit me labelin, On Records. Por, sot këngëtari ka publikuar këngën më të fundit, të cilën e ka realizuar me ...

Mozzikut i hakohet Instagrami, ky është reagimi i tij

Gazeta Express - 12.01.2018

Në mëngjes, reperit të njohur Mozzik i ka ndodhur diçka aspak e ...

Veysel dhe Mozzik lansojnë këngën ‘Ti Amo’

Lajmi.net - 12.01.2018

Reperi Mozzik kohëve të fundit u bë temë e medieve rozë, pas daljes nga On Records. E mbrëmë, ai lansoi këngën ‘Ti Amo’ në bashkëpunim me Veysel, i cili ka dal vetëm në Spotify,shkruan lajmi.net E ...

Dikur Mozzik thoshte se ishte në lloq dhe u bë diamant, ja çka i thotë sot menaxheri i tij

Lajmi.net - 11.01.2018

Raporti mes Mozzik, Getinjo dhe menaxherit të tyre Mehmet Elshanit po vazhdon të zgjojë akoma vëmendjen e publikut. Ka qenë Meti ai i cili në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një video, ku ...

Reagon menaxheri i Mozzik dhe Getinjo: Na u lutët te dera dhjetra herë

Shqipmedia - 11.01.2018

Largimi i dy reperëve vëllezër, Getinjo dhe Mozzik nga kompania ‘On Records’ është komentuar kudo nëpër media sociale. Nuk ka munguar reagimi i menaxherit të tyre pasi Mozzik tha që kompania ka ...

Reagon menaxheri i "On Records": Kush transmeton këngët e djemve do të ndiqet penalisht

Albeu.com - 11.01.2018

Ditën e djeshme u lajmërua se Mozzik dhe Getinjo kanë ndërprerë kontratën e tyre me shtëpinë diskografike “On Records ” të cilët i kanë besuar vitet më të mira të karrierës.

Pas largimit nga On Records, Endri ‘thumbon’ Mozzik-un dhe Getinjon

Lajmi.net - 11.01.2018

Largimi i dy vëllezërve Mozzik dhe Getinjo nga On Records dje ka bërë bujë të madhe mediatike. Madje ishte menaxheri i label-it Met Elshani ai që tha për Indeksonline se të dy reperët do të ...

Pas largimit nga On Records, Mozzik i rikthehet…

Lajmi.net - 11.01.2018

Kanë kaluar disa vite që kur reperi Mozzik u bë pjesë e ‘On Records’. Por, dje, në mënyrë të papritur lajmëroi se bashkë me Getinjon nuk do jenë më pjesë e labelit, shkruan lajmi.net Siç duket, ...

Ja çka thoshte Mozzik dikur për Kidën dhe Xhensilën

Lajmi.net - 11.01.2018

I ftuar në ‘Kë Zgjedh?!’ të emisionit ‘Mirage’ ishte edhe reperi Mozzik. Ai është vënë përballë emrave të shumë kolegëve të tij, prej të cilëve ka bërë zgjedhjet më të duhura sipas reperit, shkruan ...

Flet menaxheri i “ON Records”, Met Elshani: Largimi i Getinjos dhe Mozzik i paparalajmëruar dhe kundër rregullave të ...

Almakos - 10.01.2018

Largimet nga ‘foleja’ ku e arritën famën nuk po i dëgjojmë vetëm për personat e larguar nga partitë politike në vend. Një fenomen i tillë ka prekur së fundmi edhe estradën.

Ish-menaxheri do e padisë, reagon këngëtari shqiptar: Keni fituar mijëra euro nga unë

BalkanWeb - 11.01.2018

Vijojnë përplasjet mes dy reperëve Mozzik dhe Getinjo me ish menaxherin e tyre pak pasi njoftuan largimin nga labeli On Records dhe se këngët e tyre janë fshirë nga Youtube.

Në valën e ngjarjeve që kanë prekur “ON Records”, Kida paralajmëron projektin e saj të ri (Foto)

Almakos - 10.01.2018

Të gjithë janë në dijeni tashmë të një ngjarje mjaft të befasishme që ndodhi në label-in e njohur kosovar, “ON Records”. Kjo pasi dy nga reperët më të njohur të cilët ishin pjesë e këtij label-i, ...

Pas daljes nga ‘ON Records’, ‘lajmërohet’ Getinjo

Lajmi.net - 10.01.2018

Sot Getinjo u bë temë e medieve rozë, pasi befas me Mozzik dolën nga On Records. Ndonëse nuk u prononcuan për medie, vëllezërit Aliu përmes rrjeteve sociale kanë treguar se çka i ka shtyer të marrin ...

Pas largimit nga On Records, Endri ‘thumbon’ Mozzik-un dhe Getinjon

Gazeta Express - 11.01.2018

Largimi i dy vëllezërve Mozzik dhe Getinjo nga On Records dje ka bërë bujë të madhe ...

Mozzik bie në "kurthin" e tij! Video që zbulon si e nisi karrierën (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2018

Së fundmi u bë publik fakti se dy reperat nga Kosova, Mozzik dhe Getinjo ishin larguar nga On Records duke e prishur marrë dhënien me këtë studio diskografike.

Mozzik publikon bashkëpunimin e parë ndërkombëtar (Video)

Almakos - 12.01.2018

Mozzik kohët e fundit ka qenë e mediave rozë shqiptare në lidhje me shkëputjen e bashkëpunimit me labelin, On Records. Por, sot këngëtari ka publikuar këngën më të fundit, të cilën e ka realizuar me ...

Flet menaxheri i “ON Records”, Met Elshani: Largimi i Getinjos dhe Mozzik, i paparalajmëruar dhe kundër rregullave të ...

Telegrafi - 10.01.2018

Largimet nga ‘foleja’ ku e arritën famën nuk po i dëgjojmë vetëm për personat e larguar nga partitë politike në vend. Një fenomen i tillë ka prekur së fundmi edhe estradën.

Në valën e ngjarjeve që kanë prekur “ON Records”, Kida paralajmëron projektin e saj të ri (Foto)

Telegrafi - 10.01.2018

Të gjithë janë në dijeni tashmë të një ngjarje mjaft të befasishme që ndodhi në label-in e njohur kosovar, “ON Records”. Kjo pasi dy nga reperët më të njohur të cilët ishin pjesë e këtij label-i, ...