TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rreziqet nga Instagram dhe platformat e tjera

Top Channel - 19.05.2017

“Instagram” është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor të të rinjve, i ndjekur nga afër nga “Snapchat”. Ky është konkluzioni i një raporti të Shoqërisë mbretërore për Shëndetin Publik (RSPH) ...

Studimi: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

Albeu.com - 19.05.2017

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve , thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe.

Instagram, rrjeti social më i keq për shëndetin mendor

Lajmi.net - 19.05.2017

Instagram për momentin është njëri ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Edhe pse ka shumë përdorues, ky rrjet social është zgjedhur si më i keqi për shëndetin mendor tek të rinjtë.

Instagram dhe Snapchat, të rrezikshme për shëndetin mendor

Ora news - 19.05.2017

Rrjetet sociale Instagram dhe Snapchat kanë rezultuar shumë të rrezikshme për shëndetin mendor të të rinjve. Sipas një studimi nga ‘Royal Society for Public Health’ u publikuan efektet pozitive dhe ...

Studim: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

Gazeta Express - 19.05.2017

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të ...

Instagrami vazhdon të kopjojë Snapchatin, sjell të tjera risi për përdoruesit

Albeu.com - 18.05.2017

Aplikacioni që është nën pronësi të Facebookut, Instagram, e ka përforcuar softuerin e kamerës së tij me filtra të ndryshëm për detektim fytyrash, duke shtuar edhe një veçori të ngjashme me median ...

Instagram, vijnë filtrat e fytyrës

Top Channel - 17.05.2017

Instagram përditësohet në mësimin e kreativitetit, në veçanti për funksionin e Storie, dhe sërish në të njëjtën linjë të Snapchat. Në aplikacionin në pronësi të Facebook vijnë filtrat e fytyrës, që ...

Ky është orari më i mirë për të postuar foto në Instagram

Gazeta Express - 17.05.2017

Facebook, Twitter, Instagram dhe Snapchat janë emrat më të lakuar të momentit në gjithë ...

Instagram sjell filtrat e fytyrës

Lajmi.net - 17.05.2017

Instagram përditësohet në mësimin e kreativitetit, në veçanti për funksionin e Storie, dhe sërish në të njëjtën linjë të Snapchat. Në aplikacionin në pronësi të Facebook vijnë filtrat e fytyrës, që ...

Instagrami sjell filtrat e fytyrës

Durres Lajm - 17.05.2017

Instagram përditësohet në mësimin e kreativitetit, në veçanti për funksionin e Storie, dhe sërish në të njëjtën linjë të Snapchat. Në aplikacionin në pronësi të Facebook vijnë filtrat e fytyrës, që ...

Instagram sjell filtrat e fytyrës

Zeri - 19.05.2017

Instagram përditësohet në mësimin e kreativitetit, në veçanti për funksionin e Storie, dhe sërish në të njëjtën linjë të Snapchat. Në aplikacionin në pronësi të Facebook vijnë filtrat e fytyrës, që ...