TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tifozët zgjedhin trajnerin e ri të Italisë, ja kë duan në vend të Venturës

Lajm - 14.11.2017

E përditshmja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka lëshuar sot paradite një sondazh se cili do të jetë trajneri i ardhshëm i kombëtares italiane të futbollit, ai që do të zërë vendin e trajnerit aktual ...

​Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

Gazeta Express - 14.11.2017

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti ...

Kandidatët për stolin e Kombëtares italiane

Albeu.com - 14.11.2017

Giampiero Ventura nuk ka dhënë ende dorëheqje, pas atij skualifikimi nga Suedia. Tani për tani, vetëm presim vendimin e Carlo Tavecchio-s për të ardhmen e tij, dhe se kush do të jetë trajneri i ...

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

Telegrafi - 14.11.2017

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero ...

Lamtumirë Ventura, Italia konfirmon trajnerin e ri

Lajmi.net - 14.11.2017

. Italia ka zgjedhur trajnerin e ri. Pas dështimit për kualifikimin në Kupën e Botës, Italia është mobilizuar menjëherë, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero ...

Skandal tek Italia: De Rossi refuzon të futet në fushë (VIDEO)

Albeu.com - 14.11.2017

Italia humbi shansin për të marrë pjesë në Russia 2018 mbrëmë, por krahas lotëve të Buffonit, disa imazhe të tjera kanë marrë vëmendjen e mediave italiane.

Italia, Ventura premton se do të dorëhiqet

Gazeta Tema - 14.11.2017

Trajneri i Italisë, njeriu më i kritikuar nga tifozët axurrë, Gian Piero Ventura ka premtuar se do të dorëhiqet. Në konferencën për shtyp, pas dështimit për t’u kualifikuar në Rusi 2018, në “San ...

“E dhimbshme ta mbyllësh kështu”, De Rosi tregon pse nuk pranoi të futej në fushë

BalkanWeb - 14.11.2017

Nuk mund të kalonte në paqe dhe qetësi eliminimi i Italisë nga Botërori. Daniele De Rosi ishte i pari që theu “urdhrat” e trajnerit Ventura duke mos iu bindur që të çohej të bënte nxehmjen për t’u ...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

Telegrafi - 14.11.2017

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”.

Italia u "fundos", kreu i federatës reagon mbi fatin e Venturës

Albeu.com - 14.11.2017

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio nuk preferoi të flasë gjatë në lidhje me atë që ndodhi mbrëmë me kombëtaren, e cila u skualifikua nga pjesëmarrja në Botëror .

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

Lajm - 14.11.2017

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak ...

Zbardhen debatet në stol, De Rossi i hakëmrrehet trajnerëve

Shqipmedia - 14.11.2017

Si të mos mjaftonte mbetja jashtë botërorit, mediat italiane kanë veçuar një debat të mesfushorit Daniele De Rossi me stafin e Venturës, kur këta të fundit i kërkuan të futej në fushë, pak minuta nga ...

Shpërthejnë mediat italiane: Skandal, kjo nuk ndodhte për 60 vjet, e njollosët historinë

Shqipmedia - 14.11.2017

Italia nuk do të jetë në Botëror dhe se kjo nuk ka ndodhur që në vitin 1958. Kështu shkruajnë mediat sportive italiane, që kanë vënë në shënjestër ekipin e Italisë dhe trajnerin, duke thënë se kjo ...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

Lajmi.net - 14.11.2017

. Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. “Azzurrët” barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit të play-offit kundër Suedisë duke u ...

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

Ina - 14.11.2017

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e ...

Italia jashtë botërorit/ Ventura i shkarkuar, ja kush janë 4 kandidatët për ta zëvendësuar

BalkanWeb - 14.11.2017

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e ...

De Rosi: “Për çfarë dreqin duhet të futem unë në fushë? Nuk duhet të barazojmë, na duhet fitorja” (VIDEO)

InfoSport - 14.11.2017

“Për çfarë dreqin duhet të futem unë në fushë?” . Kjo ishte fraza që De Rossi i tha zv.trajnerit të Italisë në momentin që mori urdhërin për të hyrë në fushë gjatë ndeshjes së mbrëmshme ndaj Suedisë.

VIDEO/ Pas eleminimit, trajneri Ventura “tërbon” sërish italianët: Nuk kam dhënë akoma dorëheqjen!

BalkanWeb - 14.11.2017

Gian Piero Ventura, më në fund është paraqitur në një konferencë për shtyp në orën 00:13 minuta, gati dy orë pas përfundimit të ndeshjes kundër Suedisë dhe përjashtimit zyrtar të Italisë nga Kupa e ...

E pritur, Ventura jep dorëheqje

InfoSport - 14.11.2017

Seleksionuesi i Italisë Xhampiero Ventura ka dhënë dorëheqje menjëherë pas barazimit pa gola ndaj Suedisë, pohojnë mediat në Itali, përcjellë “infOSport.mk”.

Ventura ikën, ja katër kandidatët për stolin e Italisë

Lajm - 14.11.2017

Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës, për herë të parë në 60 vitet e fundit dhe për trajnerin Gianpiero Ventura ndeshja në “San Siro”, e barazuar 0-0 kundër Suedisë, ka qenë e fundit për të ...

Gianpiero Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

Lajmi.net - 13.11.2017

. Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018.

Ventura: Nuk mund të dorëhiqem sepse nuk kam folur ende me presidentin

Gazeta Tema - 14.11.2017

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me ...

Çfarë dështimi… Italia mbetet jashtë Kupës së Botës, pas 60 vitesh!

Lajm - 13.11.2017

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës 2018, për herë të parë pas 60 vitesh, pasi është eliminuar nga Suedia, me rezultatin e përgjithshëm 1-0, në saj të fitores 1-0 në Stokholm dhe barazimit pa gola, ...

“Shpërbëhet” Italia, mediat: Ventura jep dorëheqjen, pas Buffon largohen të tjerë lojtarë

BalkanWeb - 14.11.2017

Sipas mediave italiane, tashmë është zyrtare, Ventura nuk është më trajner i kombëtares italiane. Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi u eliminua nga Suedia në playoff..

Ventura jep dorëheqje nga Italia

Telegrafi - 13.11.2017

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi ...

Tensioni në stol, De Rossi: Për çfarë dreqin të futem? Na duhet fitorja, jo barazimi

Gazeta Tema - 14.11.2017

“Për çfarë dreqin duhet të hyj në fushë?”. Kjo ishte fraza që De Rossi i tha zv.trajnerit të Italisë në momentin që mori urdhërin për të hyrë në fushë gjatë ndeshjes ndaj Suedisë.

Ndeshje ‘për jetë a vdekje’, formacioni i Venturës për të përmbysur Suedinë

BalkanWeb - 13.11.2017

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren.

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

Almakos - 14.11.2017

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero ...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

Almakos - 14.11.2017

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”.

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e trajnerit

BalkanWeb - 14.11.2017

ITALI -Pas ndeshjes së mbrëmshme, ku ekipi i Italisë nuk arriti të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ka reaguar edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio.

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

Gazeta Tema - 14.11.2017

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak ...

Suedezët festojnë çuditshëm, video e De Rossi-t thyen rrjetin

Mapo - 14.11.2017

Italia nuk do jetë pjesë e Botërorit të Rusisë. Ky lajm ka dominuar median ndërkombëtare dhe diskutimet online. Fotot dhe videot e ndeshjes së Italisë dhe Suedisë kanë shpërthyer në rrjetet sociale.

Italia jashtë Botërorit pas 60 vitesh/ Ja kush mund të jetë zëvendësojë trajnerin Ventura

Java News - 14.11.2017

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e ...

De Biasi tregon se si Italia duhet të mund Suedinë

Albeu.com - 13.11.2017

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi , në një intervistë për kanalin radiofonik “Radio Onda Libera”, ka folur për shanset që ka Italia për një kualifikim të mundshëm ndaj Suedisë, mbrëmjen e ...

Italia shton në listë edhe këtë trajner nëse Ventura largohet

Albeu.com - 13.11.2017

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është në "ploe-position" për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk arrin të kualifikohet në Kupën e Botës.

Gianpiero Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

Shqipmedia - 14.11.2017

Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018.

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

Telegrafi - 14.11.2017

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën.

Ventura jep dorëheqje nga Italia

Almakos - 14.11.2017

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi ...

Capello: Ancelotti i duhuri për Italinë

Koha.net - 13.11.2017

Kombëtarja italiane pritet të ndryshojë përsëri trajnerin. Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë ...

Italia e do Allegrin

VeqSport - 13.11.2017

Max Allegri do të jetë favoriti kryesor për ta marë drejtimin e përfaqësueses së Italisë nëse kjo e fundit nuk arrinë të kualifikohet në Botëror. Ventura sot zhvillon pothuajse ndeshjen më të ...

Ventura do shkarkohet edhe në rast se kualifikohet për ‘Rusi 2018’, Ancelotti në pritje

Telegrafi - 13.11.2017

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurt. Por, mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri ...

Ndeshja e kthimit të ‘playoff’, Italia luan për ‘jetë a vdekje’ ndaj Suedisë

Java News - 13.11.2017

Italia do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen e kthimit me Suedinë të “play off”-it për Botërorin e vitit 2018 Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe ...

Ventura dëshiron që Italia të kualifikohet “duke luajtur futboll”

Koha.net - 13.11.2017

Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet të kualifikohet në Kupën e Botës “duke luajtur futboll”, pas një ndeshjeje të parë të tensionuar të ...

Pirlo: Mjaft u ankuat, është koha të tregoni veten

Albeu.com - 12.11.2017

Andrea Pirlo , pasi përgatiti daljen e tij nga skena e futbollit profesionist, bën gati edhe atë të Xhan Piero Venturës. Ish-mesfushori në një intervistë për “Sky Sport”, shprehu të gjithë zhgënjimin ...

Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

Telegrafi - 12.11.2017

Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për ta marrë timonin e përfaqësueses së Italisë. Giampiero Ventura është në rrezik që të shkarkohet nga posti i trajnerit edhe nëse ...

Ventura mund të shkarkohet edhe nëse Italia kualifikohet, tre emra të mëdhenj lidhen me vendin e tij

Telegrafi - 12.11.2017

Italia mund të shkarkojë Giampiero Venturan edhe nëse kualifikohen për Kupën e Botës dhe si alternativa shihen Carlo Ancelotti, Antonio Conte dhe Luigi Di Biagio.

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

Zhurnal - 14.11.2017

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të ...

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e Venturës

Durres Lajm - 14.11.2017

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, bëri një reagim të shkurtër dje sa i përket të ardhmes të trajnerit Xhan Piero Ventura në krye të kombëtares së kaltër.

De Biasi: Duhet një Itali e vërtetë për ta kaluar Suedinë

Lajmi.net - 13.11.2017

. Ish-trajneri i Shqipërisë, Giani de Biasi, në një intervistë për kanalin radiofonik “Radio Onda Libera”, ka folur për shanset që ka Italia për një kualifikim të mundshëm ndaj Suedisë, mbrëmjen e ...

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

Almakos - 14.11.2017

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën.