TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Opozita në Kuvend propozoi shkarkimin e Katica Janevës

Portalb - 11.09.2019

Nikoll Micevski, deputeti nga partia opozitar VMRO-DPMNE sot në seancën e Kuvendit kërkoi shkarkim të prokurores speciale Katica Janeva , transmeton Portalb.mk .

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

Telegrafi - 11.09.2019

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të ...

VMRO-DPMNE kërkoi shkarkim të Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët e refuzuan propozimin

Tetova Sot - 11.09.2019

Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi njëzëshëm është votuar nga të ...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

Gazeta Express - 11.09.2019

VMRO-DPMNE-ja në seancën e sotme parlamentare propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar ...

Deputetët refuzojnë kërkesën e VMRO-së për shkarkimin e Janevës

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi ...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

Alsat - 11.09.2019

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva.

OBRM-PDUKM kërkoi shkarkimin e Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët refuzuan propozimin

Botasot - 11.09.2019

Shkarkim të kryeprokurore speciale Katica Janeva sot në seancë plenare kërkoi deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski ndërsa ky propozim nuk kaloi nga deputetët e Kuvendit.

OBRM-PDUKM kërkoi shkarkimin e Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët refuzuan propozimin

Telegrafi - 11.09.2019

Shkarkim të kryeprokurore speciale Katica Janeva sot në seancë plenare kërkoi deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski ndërsa ky propozim nuk kaloi nga deputetët e Kuvendit.

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

Alsat - 11.09.2019

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në ...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

Tetova Sot - 11.09.2019

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva.

VMRO-DPMNE kërkoi shkarkim të Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët e refuzuan propozimin

Medial - 11.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Si e dërgoi Janeva letrën e shkruar me kompjuter?!

Tetova Sot - 11.09.2019

Disa nga prokurorët e Prokurorisë Speciale më thanë që letra e Katica Janeva për dorëzimin e çështjeve nga PSP në PP shkruhej në kompjuter dhe në dorë.

Kalajxhiev: Të hetohet se kush vizitoi Janevën që t’i jep letrën

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Një pjesë e prokurorëve në Prokurorinë speciale më kanë thënë se letra e Katica Janevës për dhënien e lëndëve nga Prokuroria speciale në Prokurorinë publike është shkruar në ...

Si e dërgoi Janeva letrën e shkruar me kompjuter?!

Flaka - 10.09.2019

Disa nga prokurorët e Prokurorisë Speciale më thanë që letra e Katica Janeva për dorëzimin e çështjeve nga PSP në PP shkruhej në kompjuter dhe në dorë.

Xhaferi: Nga epilogu i takimit Zaev-Mickoski varet edhe shkarkimi i Janevës

Portalb - 10.09.2019

Megjithëse jozyrtarisht u tha se, shkarkimi i kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nesër do të jetë në seancë plenare, këtë e vuri në dyshim sot, kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat ...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, seanca për shkarkimin e Janevës do të caktohet nesër

Telegrafi - 10.09.2019

Në varësi nga rezultati i takimit të sotëm midis kryeministrit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoskit, varet vazhdimi i komisionit dhe seancës plenare për Ligjin e ...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

Alsat - 10.09.2019

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas ...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

Tetova Sot - 10.09.2019

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe ...

Ekspert juridik: “Zhvatja” dhe arrestimi i Katica Janevës, nënkupton edhe shuarjen përfundimtare të PSP!

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica ...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

Flaka - 09.09.2019

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve ...

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

Botasot - 11.09.2019

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të ...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

Flaka - 11.09.2019

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në ...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

Flaka - 10.09.2019

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe ...