TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Panik në Kanada/ Raportohen 4 viktima, policia apel: Mbyllni dyert, mos dilni jashtë

SOT - 10.08.2018

Së paku katër vetë janë vrarë nga të shtënat me armë zjarri në Kanada. Lajmin e ka dhëne policia vendase, e cila u bën apel banorëve të mos dalin nga shtëpitë dhe të mbyllin dyert.

Disa persona kanë vdekur pas një sulmi me të shtëna në Kanada

Evropaelire - 10.08.2018

Policia kanadeze ka njoftuar për “disa viktima”, si pasojë e të shtënave në qytetin lindor, Nju Brunsuik. Të paktën katër persona janë raportuar të vdekur, pas incidentit në rrugën Brookside Drive.

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Top Channel - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Tvvitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...

Të shtëna armësh në Kanada: Katër persona raportohen të vdekur – rafalët janë duke vazhduar të dëgjohen (Foto/Video)

Telegrafi - 10.08.2018

Të paktën katër persona janë vrarë në Frederickton, qytet ky në juglindje të Kanadasë. Policia e Frederickton ka njoftuar se të shtënat janë duke vazhduar edhe në këto momente, dhe se nuk mund të ...

Katër të vrarë nga sulmi i armatosur në Kanada, vazhdojnë të shtënat

Zeri - 10.08.2018

Siç raportojnë mediat kanadeze, disa minuta më parë ka ndodhur një sulm i armatosur ku deri më tani nga të shtënat me armë, kanë mbetur të vdekur së paku katër persona, transmeton Zeri.info.

Sulm me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Mapo - 10.08.2018

Të paktën 4 persona raportohet se janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në qytetin Fredericton në lindje të Kanadasë. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po shkëmben ...

Të shtëna me armë në lindje të Kanadasë, të paktën 4 viktima

ABC News - 10.08.2018

Policia kanadeze ka konfirmuar se të paktën katër persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në lindje të vendit në qytetin Frederikton.

Sulm në Kanada, disa të vdeku

Lajmi.net - 10.08.2018

Policia kanadeze ka njoftuar për “disa viktima”, si pasojë e të shtënave në qytetin lindor, Nju Brunsuik. Të paktën katër persona janë raportuar të vdekur, pas incidentit në rrugën Brookside Drive.

Sulm me armë në Kanada, të paktën katër të vdekur

Java News - 10.08.2018

Të paktën 4 persona raportohen se kanë vdekur gjatë të shtënave me armë në qytetin në lindje të Kanadasë, Fredericton. Policia ka bërë apel qytetarëve të evitojnë zonën dhe të qëndrojnë në banesat e ...

Sulm me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Durres Lajm - 10.08.2018

Të paktën 4 persona raportohet se janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në qytetin Fredericton në lindje të Kanadasë. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po shkëmben ...

Disa persona kanë vdekur pas një sulmi me të shtëna në Kanada

Flaka - 10.08.2018

Policia kanadeze ka njoftuar për “disa viktima”, si pasojë e të shtënave në qytetin lindor, Nju Brunsuik. Të paktën katër persona janë raportuar të vdekur, pasi incidentit në rrugën, Brookside Drive.

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Botasot - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Tvvitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Koha.net - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Twitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Medial - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Tvvitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Tetova Sot - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Twitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...

Të shtëna me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur…

Mapo - 10.08.2018

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Tvvitter se mund të konfirmojë të vdekur, por mediat atje ...