TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mogerini dhe Han: Me gjithë zemër ua urojmë miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Portalb - 11.01.2019

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini dhe eurokomesari për zgjerim Johanes Han, të parët janë deklaruar për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë , njofton Portalb.mk.

Han, Mogerini, Stoltenberg e Kukan përshëndesin vendimin historik të Kuvendit

Alsat - 11.01.2019

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi, kanë arritur përshëndetjet e para nga shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogerini, gjithashtu reagimet kanë vazhduar edhe nga euro ...

BE-ja dhe NATO-ja me urime për ndryshimet kushtetuese të votuara nga Kuvendi

Medial - 11.01.2019

Shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogerini dhe eurokomisari për zgjerim Johanes Han, të parët u deklaruan pas votimit për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë sonte, njofton ...

KMDLNj: Hahn mbron interesat e Serbisë

Zeri - 10.01.2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar nga komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Ky Këshill e ka quajtur atë mashtrues për vizat si dhe një ...

Hahni dhe Mogerini e përshëndesin vendimin historik të Kuvendit të Maqedonisë

Tetova Sot - 11.01.2019

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi, kanë arritur përshëndetjet e para nga shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogerini, gjithashtu reagimet kanë vazhduar edhe nga euro ...