TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tërmeti i fuqishëm godet Iranin, shumë shtëpi, ndërtesa e objekte afariste shkatërrohen – humbin jetën 6 persona e 300 ...

Telegrafi - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishëm prej 5.9 magnitudë ka goditur mbrëmë pjesën veriperëndimore të Iranit, duke bërë që gjashtë persona të humbin jetën dhe të lëndohen më shumë se 300 tjerë, raportojnë mediat ...

Atsushi Miyazaki, heroi i tërmetit të vitit 2011 në Turqinë lindore

Medial - 08.11.2019

Kanë kaluar vite që kur mjeku japonez Atsushi Miyazaki humbi jetën në provincën lindore Van të Turqisë pas një tërmeti në vitin 2011, por ai akoma mbetet një burim frymëzimi dhe respekti për popullin ...

Sot ka pasur tërmet në Prilep

Portalb - 08.11.2019

Observacioni Sizmologjik në Fakultetin Matematiko-Natyror në Shkup sot në ora 04:39 është regjistruar tërmet, epiqendra e të cilit ka qenë 65 kilometra në jug të Shkupit, në zonën e Prilepit, njofton ...

Tërmeti vdekjeprurës godet Iranin

Gazeta Express - 08.11.2019

Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën ...

Nuk parashikohet, cilat hapa duhet të ndiqni gjatë një tërmeti

Albeu.com - 08.11.2019

Tërmetet janë të paparashikueshme, por jo mënyrat më të mira për të reaguar kur lëviz shtëpia. Si duhet të sillemi në kushtet e një tërmeti? 1. Ulu menjëherë poshtë, përpara se vetë tërmeti të të ...

Tërmet në Prilep

Alsat - 08.11.2019

Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut pranë Fakultetit Matematiko-natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 ...

Korça nuk gjen qetësi, lëkundet sërish gjatë natës

Albeu.com - 08.11.2019

Prej ditësh qyteti i Korçës po lëkundjet nga tërmete të njëpasnjëshme. Gjatën natës, janë regjistruar 3 dridhje në fshatin Arrëz dhe më pas në Sheqeras .

Tërmet i fuqishëm në veri të Iranit

Alsat - 08.11.2019

Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë lënduar si pasojë e tërmetit të fuqishëm që sot në mëngjes e goditi rajonin verior të Iranit, raporton Anadolu.

Tërmet 4,4 shkallësh të Rihterit goditi sot në mëngjes Dubrovnikun

Koha.net - 08.11.2019

Një tërmet me forcë 4,4 shkallës të Rihterit ka ndodhur sot në mëngjes, rreth orës 2 e 30 minuta në Dubrovnik. Siç raportojnë mediat kroate, epiqendra e tërmetit ishte në det, 18 kilometra nga Stoni, ...

Tërmet i dobët është ndjerë në Prilep

Medial - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë ...

Tërmeti godet Gjilanin

Top Channel - 08.11.2019

Një tërmet i shkallës 2.1 Rihter ka goditur sonte rajonin e Gjilanit. Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30.Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar.

Nuk gjen qetësi Toka/ Shënohen të tjera lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë (FOTO)

SOT - 08.11.2019

Duket se Toka nuk po gjen qetësi dhe lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë natës që lamë pas. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar tre tërmete gjatë ...

Tërmeti i fuqishëm shkatërron tre fshatra, 5 të vdekur dhe 120 të plagosur

Botasot - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishmë me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Tërmet në Gjilan

Botasot - 07.11.2019

Raportohet se rreth orës 21:30, janë ndjer dridhje të tokës në qytetin e Gjilanit. Sic raporton faqja zyrtare për termite EMSC, dridhje të tokës ka pasur në Kosovë, Serbi dhe në kufi me Maqedonin ...

Tërmet në Gjilan

Medial - 07.11.2019

Raportohet se rreth orës 21:30, janë ndjer dridhje të tokës në qytetin e Gjilanit. Siç raportohet nga faqja zyrtare për termete EMSC, dridhje të tokës ka pasur në Kosovë, Serbi dhe në kufi me ...

Një tërmet 2 shkallësh godet në afërsi të Gjilanit

Gazeta Express - 07.11.2019

Një tërmet i shkallës 2.1 Rihter ka goditur sot rajonin e Gjilanit. Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar.

Tërmeti i fortë godet Italinë

Medial - 07.11.2019

Një tërmet me magnitutë 4.9 ballë ka goditur Italinë këtë të enjte. Epiqendra e tij ishte Balsorano dhe Pescosolido Tërmeti sipas Institutit Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, kishte një ...

Tërmeti trondit Italinë, panik te qytetarët

Medial - 07.11.2019

Lexime: 2 Pasditen e sotme në jug të Italisë është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.4 ballë. Mediat italiane informojnë se tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetarët, por fatmirësisht nuk ...

Tërmeti me magnitudë 4.9 trondit Italinë, ja ku ishte epiqendra

BalkanWeb - 07.11.2019

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma.

Tërmeti 4.4 ballë trondit Italinë

Durres Lajm - 07.11.2019

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka tronditur Italinë. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, epiqendra e këtij tërmeti ishte në jug të Italisë, rreth 99 km nga Roma.

Tërmeti me magnitudë 4.9 ballë trondit Italinë

Mapo - 07.11.2019

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje (7 nëntor). Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga ...

Vazhdojnë tërmetet në Korçë

Top Channel - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, janë ndjerë në Korçë. Bëhet fjalë për lëkundje me magnitudë të vogël, më e fundit e shkallës 2.3. Top ...

Korça nuk gjen qetësi nga tërmetet, 6 lëkundje në 24 orë

Gazeta Express - 07.11.2019

Vazhdojnë tërmetet në Korçë. Vetëm në 24 orët e fundit, ky qytet është goditur nga 6 tërmete, të cilët fatmirësisht nuk kan qenë të fortë. Lëkundjet variojnë nga 1.2 deri në 3.4, ndërsa epiqendrat i ...

Korça nuk gjen qetësi, shkundet sërish nga tërmete

Albeu.com - 07.11.2019

Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje ...

Korçë, ndihen sërish lëkundje në Nikolicë

RTSH - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Gjatë natës janë shënuar të paktën tre lëkundje, ku më e fuqishmja ishte në orën 23:02 të mbrëmjes së djeshme, 3.4 ballë dhe epiqendra ...

Banorët sërish në panik, një tjetër tërmet lëkund zonën e Korçës

SOT - 07.11.2019

Mbrëmjen e djeshme në orën 23:02 një tërmet me magnitudë 3.4 ka shqetësuar edhe alarmuar të gjithë banorët e zonës së Korçës. Mësohet e se epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 17 kilometra larg qytetit ...

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit

Medial - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm.

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit

BalkanWeb - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm.

Të tjera tërmete në Shqipëri

Alsat - 07.11.2019

Qyteti i Korçës në Shqipëri vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. ]Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ...

Korça nuk gjen qetësi, regjistrohen të tjera lëkundje tërmeti

Mapo - 07.11.2019

Vijojnë lëkundjet sizmike me epiqendër Qarkun e Korçës. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm.

Korça nuk ka paqe, gjashtë lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit

Lajmi.net - 07.11.2019

Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm, bëhet fjalë për lëkundje me magnitudë të vogël, më e fundit e ...

Një tjetër tërmet në Korçë

Telegrafi - 07.11.2019

Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje ...

Një tjetër tërmet në Korçë

Botasot - 07.11.2019

Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje ...

Të tjera tërmete në Shqipëri

Tetova Sot - 07.11.2019

Qyteti i Korçës në Shqipëri vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. ]Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ...

Sërish lëkundje toke në Korçë, regjistrohen 6 tërmete në 24 orët e fundit

Java News - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm.

Sërish tërmet në Shqipëri, këtu ishte epiqendra

Zhurnal - 07.11.2019

Tiranë, 7 nëntor – Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ...

Vazhdojnë tërmetet në Korçë

Koha.net - 07.11.2019

Lëkundje të tjera tërmeti, janë ndjerë në Korçë. Bëhet fjalë për lëkundje me magnitudë të vogël, më e fundit e shkallës ...

Toka nuk gjen qetësi, shënohen lëkundje të forta (Epiqendra dhe sa ballë ishte)

SOT - 07.11.2019

Raportohet se një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma.

Një tërmet 2.1 shkallësh godet në afërsi të Gjilanit

Lajmi.net - 07.11.2019

Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar. Përpos Gjilanit, sot më herët lëkundje ka pasur edhe në Leposaviq.

Tërmet në Gjilan

Zeri - 07.11.2019

Një tërmet i shkallës 2.1 rihter ka goditur sot rajonin e Gjilanit. Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar.

Tërmeti i fuqishëm shkatërron tre fshatra, 5 të vdekur dhe 120 të plagosur

Top Channel - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishmë me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Tërmeti i fuqishëm shkatërron tre fshatra, 5 të vdekur dhe 120 të plagosur

Gazeta Express - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishmë me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Tërmeti i fuqishëm shkatërron tre fshatra, 5 të vdekur dhe 120 të plagosur

Zeri - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishmë me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Rajoni i Gjilanit mbrëmë u lëkund nga një tërmet i lehtë, më herët edhe Leposaviqi

Koha.net - 08.11.2019

Një tërmet i shkallës 2.1 të Rihterit ka goditur mbrëmë rajonin e Gjilanit. Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar.

Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Tërmete të tjera dridhën jugun e Shqipërisë

Koha.net - 08.11.2019

Të tjera goditje tërmeti në Shqipëri. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar tre tërmete gjatë natës në Shqipëri. Sipas të dhënave epiqendra vazhdon të jetë në Korçë, ...

Tërmeti i fuqishëm shkatërron 3 fshatra në Iran, 5 persona të vdekur

Koha.net - 08.11.2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9, ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga ...

Tërmet në Prilep

Gazeta Express - 08.11.2019

Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe ...

Është regjistruar tërmet në Prilep

Telegrafi - 08.11.2019

Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug ...

Është regjistruar tërmet në Prilep

Botasot - 08.11.2019

Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug ...