TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Allegri: Interi rival shumë i fortë, ja dilemat që kam për formacionin!

SuperSport - 06.12.2018

A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për ...

Allegri: Interi është një kundërshtar i fortë, Juve se ka vrarë kampionatin

Gazeta Tema - 06.12.2018

Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit ...

Allegri: Gara për titull nuk mbyllet as pas ndeshjes me Interin, do të jetë një ndeshje emocionale, teknike dhe taktike

Telegrafi - 06.12.2018

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, ka thënë se gara për titull të Serie A nuk ka përfunduar dhe nuk përfundon as pas ndeshjes të së premtes kundër Interit.

Frikësohet

Botasot - 06.12.2018

Trajneri Juventus-it, Max Allegri insiston se kampionati italian nuk ka mbaruar ende, duke shprehur shenja frike ndaj rivalit me të cilin do të përballen të premten, Inter-it.

Allegri me deklaratë të madhe para ndeshjes me Interin

Lajmi.net - 06.12.2018

Maxi Allegri ka folur para ndeshjes me Interin. Juventus do të përballet nesër (e premte) me Interin në javën e 15-të në Serie A. Maxi Allegri ka thënë se do të jetë një ndeshje e bukur, por që gara ...

Para ndeshjes me Interin, ylli i madh rikthehet te Juventusi

Lajmi.net - 06.12.2018

Juventus ka marr një lajm fantastik. Emre Can është rikthyer te Juventus, pas më shumë se pesë jave jashtë fushës. Emre Can i ishte nënshtruar një operacioni muajin e kaluar, mirëpo ai është i ...

Allegri me deklaratë të madhe para ndeshjes me Interin

Botasot - 06.12.2018

Maxi Allegri ka folur para ndeshjes me Interin. Juventus do të përballet nesër (e premte) me Interin në javën e 15-të në Serie A. Maxi Allegri ka thënë se do të jetë një ndeshje e bukur, por që gara ...

Allegri merr një lajm fantastik para derbit me Interin

Lajmi.net - 04.12.2018

Juventus ka marrë një lajm të mirë para derbit me Interin. Të premten, Juventuns në ‘Allianz Stadium’ pret Interin për të zhvilluar derbin e javës së 15-të në Serie A.

Allegri: Ronaldo e do një Top të Artë me Juventusin, ndeshja me Interin e madhe

Telegrafi - 04.12.2018

Max Allegri e sheh ndeshjen ndaj Interit si shumë të vështirë, ndërsa Cristiano Ronaldon të motivuar për ta fituar ‘Topin e Artë’ me Juventusin. Trajneri më i mirë në Itali për sezonin që lamë pas ka ...

Emre Can kthehet për derbin kundër Interit

Tetova Sot - 04.12.2018

Mesfushori ishte jashtë fushave që nga tetori për shkak të një problemi me tiroide, të cilat u desht ti bëj operacion Mesfushori i Juventusit, Emre Can ka zgjedhur që të rikthehet pas operimit të ...