TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të rinjtë anembanë botës në grevë për ndryshimet klimatike

Zeri - 15.03.2019

Me mijëra të rinj në të gjithë botën protestuan këtë të premte në shenje sensibilizimi kundër ndryshimeve të klimës. Marshimet në mbi 120 vende të botës janë frymëzuar nga nisma e adoleshentes ...

Studentët manifestojnë kundër ndryshimeve klimatike

ABC News - 15.03.2019

E premtja është një ditë marshimi për studentët në të gjithë botën, të cilët kanë braktisur auditorët për të manifestuar në mbrojtje të ambientit dhe kundër ndryshimeve klimatike.

Nxënësit në botë protestojnë kundër ndryshimeve klimatike

Evropaelire - 15.03.2019

Nxënës në gjithë botën braktisën shkollën të premten, për të marrë pjesë në protestat kundër ndryshimeve klimatike. Nxënësit u bënë thirrje udhëheqësve botërorë që të ndërmarrin hapa më të mëdhenj në ...

Nxënësit në mbarë botën protesta kundër ndryshimeve klimatike

RTSH - 15.03.2019

Mijëra fëmijë shkollash në të gjithë botën braktisën këtë të premte klasat për një ditë për të protestuar kundër ndryshimeve klimatike. India, Korea e Jugut, Australia dhe Franca janë mes vendeve ...

Fëmijët nga Kosova pjesë e aksionit botëror për ndryshimet klimatike

Botasot - 15.03.2019

Sot mbahet ecje paqësore e organizuar nga fëmijët, për të ngritur zërin e tyre për mbrojtjen e ambientit. Aktiviteti do të mbahet duke filluar nga ora 13:10 deri ne orën 13:40 në Sheshin “Zahir ...

15 vjeçarja kandidate për çmimin Nobel për Paqen

Botasot - 14.03.2019

Greta Thunberg, është bërë e njohur në shumë vende kur nisi e vetme një grevë në shkollë për ndryshimet klimatike. Prindërit e saj u përpoqën ta bindnin të kthehej pas, shokët e shkollën nuk pranuan ...

Studentët manifestojnë kundër ndryshimeve klimatike

Medial - 15.03.2019

E premtja është një ditë marshimi për studentët në të gjithë botën, të cilët kanë braktisur auditorët për të manifestuar në mbrojtje të ambientit dhe kundër ndryshimeve klimatike.

16 vjeçja Greta Thunberg nominohet për çmimin Nobel për Paqe

Koha.net - 14.03.2019

Greta Thunberg, themeluese e lëvizjes “Youth Strike for Climate”, është nominuar për çmimin Nobel për Paqe, vetëm një ditë para aksionit më të madh global për ndryshimet klimatike.

Miliona nxënës nëpër botë protestojnë kundër ndryshimeve klimatike

Alsat - 15.03.2019

Miliona nxënës në gjithë botën braktisën shkollën të premten, për të marrë pjesë në protestat kundër ndryshimeve klimatike. Nxënësit u bënë thirrje udhëheqësve botërorë që të ndërmarrin hapa më të ...

Fëmijët kosovarë pjesë e aksionit botëror për ndryshimet klimatike

Almakos - 15.03.2019

Sot mbahet ecje paqësore e organizuar nga fëmijët, për të ngritur zërin e tyre për mbrojtjen e ambientit. Aktiviteti do të mbahet duke filluar nga ora 13:10 deri ne orën 13:40 në Sheshin “Zahir ...

16-vjeçarja nominohet për çmim Nobel për Paqe

Botasot - 14.03.2019

Greta 16-vjeçare ka arritur të nominohet për çmimin prestigjioz. 16-vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka inspiruar nxënës e studentë në të gjithë ...

Nxënësit në botë kanë protestuar kundër ndryshimeve klimatike

Portalb - 15.03.2019

Nxënës në gjithë botën braktisën shkollën të premten, për të marrë pjesë në protestat kundër ndryshimeve klimatike, transmeton REL. Nxënësit u bënë thirrje udhëheqësve botërorë që të ndërmarrin hapa ...

16 vjeçarja suedeze nominohet për çmimin Nobel për Paqe

Alsat - 14.03.2019

Greta Thunberg, themeluese e lëvizjes “Youth Strike for Climate”, është nominuar për çmimin Nobel për Paqe, vetëm një ditë para aksionit më të madh global për ndryshimet klimatike.

Greta 16 vjeçare nominohet për çmimin Nobel për Paqe

Zhurnal - 14.03.2019

Ajo e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi Greta Thunberg, themeluese e lëvizjes “Youth Strike for Climate”, është nominuar për çmimin Nobel për Paqe, vetëm një ditë para aksionit më të ...

Një vajzë e mitur nominohet për çmimin e paqes

Albeu.com - 14.03.2019

16 vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka inspiruar nxënës e studentë në të gjithë botën. Greva e të Rinjve për Klimën fton nxënësit që çdo të ...

16-vjeçarja nominohet për Çmim Nobel për Paqe

Java News - 14.03.2019

Aktivistja 16-vjeçare Greta Thunberg, promovuese e marsheve të të rinjve për klimën në të gjithë Evropën, është propozuar për Çmimin Nobel për Paqe nga tre parlamentarë norvegjezë, në shenjë të ...

16-vjeçarja nominohet për çmim Nobel për Paqe

Zeri - 14.03.2019

Greta 16 vjeçare ka arritur të nominohet për çmimin prestigjioz. 16 vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka inspiruar nxënës e studentë në të gjithë ...

Kush është 16-vjeçarja e nominuar për çmimin Nobel për Paqe

BalkanWeb - 15.03.2019

Greta Thunberg është 16-vjeçarja që ka arritur të nominohet për çmimin prestigjioz Nobel për paqe. 16-vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka ...

(VIDEO) Kush është 16-vjeçarja e nominuar për çmimin Nobel për Paqe

Medial - 15.03.2019

Greta Thunberg është 16-vjeçarja që ka arritur të nominohet për çmimin prestigjioz Nobel për paqe. 16-vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka ...