TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VMRO-DPMNE: Zaevi e ka turpëruar Republikën e Maqedonisë para gjithë botës

Zhurnal - 12.07.2019

Shkup, 12 korrik, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE edhe një herë ka kritikuar pushtetin e udhëhequr nga LSDM-ja e Zoran Zaevit duke thënë se duhet të ketë përgjegjësi për sjellje ...

VMRO-DPMNE: Zaevi e ka turpëruar Republikën e Maqedonisë para gjithë botës

Gazeta Express - 12.07.2019

Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE edhe një herë ka kritikuar pushtetin e udhëhequr nga LSDM-ja e Zoran Zaevit duke thënë se duhet të ketë përgjegjësi për sjellje jo serioze nga kryeministri, në ...

VMRO-DPMNE: Për sjelljen jo serioze të Zaevit duhet të ketë përgjegjësi

Botasot - 12.07.2019

Partia opozitare maqedonase, OBRM-PDUKM edhe një herë ka kritikuar pushtetin e udhëhequr nga LSDM-ja e Zoran Zaevit duke thënë se duhet të ketë përgjegjësi për sjellje jo serioze nga kryeministri, në ...

OBRM-PDUKM: Për sjelljen jo serioze të Zaevit duhet të ketë përgjegjësi

Telegrafi - 12.07.2019

Partia opozitare maqedonase, OBRM-PDUKM edhe një herë ka kritikuar pushtetin e udhëhequr nga LSDM-ja e Zoran Zaevit duke thënë se duhet të ketë përgjegjësi për sjellje jo serioze nga kryeministri, në ...

Zaev pas grackës me rusët: Finalja Kosovë – Serbi, të jetë kompromis i pranueshëm nga dy palët

Gazeta Express - 12.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka folur rreth grackës me komikët rusë, të cilët i janë paraqitur si ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko.

Biseda me komikët rusë, flet Haradinaj: Më morën nga një linjë e hakuar

Durres Lajm - 12.07.2019

Si ra në kurth kryeministri/ Publikohet biseda e Haradinajt me komikët rusë (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam fol asgjë jashtë qëndrimeve publike

SOT - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin

Albeu.com - 11.07.2019

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët para disa ditësh ia publikuan një audio-bisedë kryeministrit të Maqedonisë ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, jo akt i Rusisë

SOT - 11.07.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Zaev:Ja çfarë bisedova me presidentin Thaçi

Ina - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mia publike

Portalb - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Alsat - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus (VIDEO)

Ina - 11.07.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike.

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Alsat - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

Zhurnal - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i ...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

“S’kam thënë gjë veç…”, Haradinaj: Kam folur me komikët rusë

BalkanWeb - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakeruar edhe me dy komedianët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk ...

Zaev sot takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës, jam mik i tyre

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e ...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

Edhe Haradinaj ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komikët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka ...

Gecaj: Kryeministri Haradinaj të tërhiqet i turpëruar për shkak të injorancës

Botasot - 11.07.2019

Ish-zëvendësministri Bajram Gecaj, ka deklaruar se kur komikët rus e futën në kurth kryeministri Haradinaj, ky i fundit, paturpësisht tentoj me e tejkalu situatën, shkruan ‘’Bota sot’’.

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Telegrafi - 11.07.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Haradinaj flet për bisedën telefonike me komikët rusë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë, por theksoi se diskutimi i tyre nuk ka pasur diçka të veçantë dhe se për këtë arsye nuk ...

Kush janë dy ‘humoristët’ rus, Vovan dhe Leksus, që publikuan përgjimet e Zaevit dhe cila ishte biseda e tyre me ...

Botasot - 11.07.2019

Dy humoristët nga Rusia, Vovan dhe Leksus, tani më kanë radhitur një koleksion talljesh me politikanë të ndryshëm botërorë, shkruan "Bota sot". Ata njihen si personat më të çuditshëm në Rusi, ndërsa ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mija publike (Video)

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Thaçi lavdërohet se nuk ra në grackën komikëve rusë, tregon çfarë ndodhi para 7 muajsh

Gazeta Express - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa ka folur për rastin e dy komikëve rus të cilët kanë zhvilluar telefonata me krerë shtetërorë duke u shtirur si president të vendeve të ndryshme e edhe si ...

Zaev ka biseduar me Thaçin: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim ...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

Medial - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë ...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

Tetova Sot - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë komikëve rusë, të cilët janë ...

Zaev: Biseda me komikët rusë nuk është akt i Federatës ruse

Flaka - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte ...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Zaev: Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar pardje

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe ...

Publikimi i bisedës për planin rus e për ndarjen e vendit, reagon Haradinaj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës , Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet (VIDEO)

Alsat - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

Ina - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e ...

Zaev: Kemi sulme edhe në adresat elektronike të ministrive

Ina - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev bëri të ditur se janë zbuluar edhe sulme të ndryshme në adresat elektronike të ministrive. Ai këtë e deklaroi pasi që spjegoi skandalin me bisedën ...

Komunikimi me komikët rus, Zaev flet për informacionet që i ka biseduar për ndërrimin e kufijve të Kosovës

Ina - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev theksoi se asnjë palë nuk ia ka dhënë informacionet që i ka shprehur për ndërrimin e kufijve gjatë bisedës mashtruese me komikët rus.

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Portalb - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: Pretendimi i kryeministrit Zoran Zaev e bisedat telefonike të paligjshme me të janë kryer nga strukturat mirë të ...

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Botasot - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet

Gazeta Express - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus - video

Botasot - 10.07.2019

Në deklaratë për media, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke. I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për ...

Mësoni detaje interesante nga biseda e kryeministrit Zaev me liderët e rremë

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri, Zoran Zaev sot vërtetoi se edhe ai i ka telefonuar komikët rusë, për arsye se ai ka menduar se ka komunikuar me kryetarin, Petro Poroshenko.

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

Gazeta Express - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e ...

Zaev nesër do të takohet me ambasadorin rus Bazdnikin

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev nesër do të takohet me ambasadorin e Rusisë në Maqedoninë e Veriut, Sergei Bazdnikin, përcjell “Tv24”, duke u thirrur në burimet e larta të funksionarëve qeveritar.

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Gazeta Express - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet (VIDEO)

Tetova Sot - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Flaka - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: [Burimi: Qeveria/Qendra për media – konferenca për shtyp e Z. Zaev (prej minutës së 19) – data: 09.07.2019 ] Pretendimi i ...