TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(VIDEO) OSMANI: Përgëzoj deputetët, vendim i guximshëm

Medial - 11.01.2019

Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani ka përgëzuar deputetët mbi vendimin e guximshëm për çështjet kushtetuese, transmeton ...

(VIDEO) OSMANI: “Dora e zgjatur” nuk ishte për partitë shqiptare

Medial - 11.01.2019

Unë nuk thash për partitë shqiptare, por thash se në vet procesin dyshoj se ka një dorë të fshehur që po përpiqet ta thyejë atë dhe ne e shohim këtë në forma të ndryshme gjatë kësaj periudhe në 3 ...

OSMANI: Tentojmë proces inkluziv dhe të pakthyeshëm. Jam optimist

Medial - 11.01.2019

Bisedimet dhe negociatat janë në rrjedhë. Po tentojmë të bëjmë proces inkluziv. Unë jam optimist, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, duke i komentuar kërkesat e ...

Osmani: Jam optimist, ndryshimet kushtetuese mund të votohen sot

Ina - 11.01.2019

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani theksoi se bisedimet për ndryshimet kushtetuese janë në rrjedh dhe se po tentojmë që ta bëjmë një proces inkluziv.

Osmani: Jam optimist, ndryshimet kushtetuese mund të votohen sot

Lajm - 11.01.2019

“Bisedimet janë në rrjedhë dhe po mundohemi për një proces inkluziv. Unë jam optimist”, deklaroi zëvendës kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani, duke komentuar kërkesat e Lëvizjes Besa për ...

Osmani: Po mundohemi që të bëjmë një proces gjithëpërfshirës

Telegrafi - 11.01.2019

Bisedimet dhe janë në rrjedhë. Po përpiqemi të bëjmë një proces gjithëpërfshirës, jam optimist, tha sot zv. kryeministri për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, duke komentuar kërkesat e Lëvizjes Besa ...

Prishtina huazon Osmanin te Drita

Koha.net - 10.01.2019

Klubi i Prishtinës ka konfirmuar se mbrojtësi Përparim Osmani është huazuar te kampionia aktuale e Superligës, Drita. Përmes një komunikate, Prishtina ka bërë të ditur se 30-vjeçari ka kërkuar ...

Sqarohet Osmani: “Dora e zgjatur” nuk ishte për partitë shqiptare

Ina - 11.01.2019

Unë nuk thash për partitë shqiptare, por thash se në vet procesin dyshoj se ka një dorë të fshehur që po përpiqet ta thyejë atë dhe ne e shohim këtë në forma të ndryshme gjatë kësaj periudhe në 3 ...

Osmani: Po mundohemi që të bëjmë një proces gjithëpërfshirës

Botasot - 11.01.2019

Bisedimet dhe janë në rrjedhë. Po përpiqemi të bëjmë një proces gjithëpërfshirës, jam optimist, tha sot zv. kryeministri për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, duke komentuar kërkesat e Lëvizjes Besa ...

Osmani i pakënaqur me aktivizimin, Prishtina e huazon te Drita

SuperSport - 10.01.2019

Prishtina dhe mbrojtësi i djathtë, Përparim Osmani kanë ndarë rrugët. Mbrojtësi 30-vjeçar, me Prishtinën ka kontratë deri në qershor, por angazhimi i paktë me ekipin e parë ka bërë që futbollisti të ...

Sqarohet Osmani: “Dora e zgjatur” nuk ishte për partitë shqiptare

Lajm - 11.01.2019

Unë nuk thash për partitë shqiptare, por thash se në vet procesin dyshoj se ka një dorë të fshehur që po përpiqet ta thyejë atë dhe ne e shohim këtë në forma të ndryshme gjatë kësaj periudhe në 3 ...