TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëri, presidenti mbledh Këshillin e Sigurisë

Alsat - 16.05.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti në selinë e tij Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj si anëtarë të Këshillit të Sigursë.

Debati politik në komisionin e ligjeve/ Zëvendësministrja ndërpret deputetët e PD

ABC News - 16.05.2018

Njëlloj si ditët e fundit edhe këtë të martë deputetët e Partisë Demokratike kanë marrë pjesë në komisionet parlamentare për të folur vetëm për çështjen Xhafaj.

Besnik Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama mbron pa argumente ministrin

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Analisti dhe ish-ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë ...

Audio-përgjimi, Mustafaj: Kush ia dha kasetën? Rama nuk ka të drejtë të marrë prova nga Prokuroria

Mapo - 16.05.2018

Rama po e mbron me arrogancë po jo me argumente ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kështu deklaroi ish ministri demokrat Besnik Mustafaj i ftuar pasditen e sotme në News 24.

“Fatmir Xhafaj”, Basha reagon për deklaratat e Ramës: E njëjta shfaqje si me Tahirin e çdo trafikant

BalkanWeb - 16.05.2018

SOFJE- Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që ...

Rama dhe Xhafaj takim me Presidentin Meta

SOT - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi zhvillohet në kuadër të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Mësohet se të pranishëm në takim janë edhe ministri i ...

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama e Xhafaj takim në zyrën e tij…

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama dhe ministri Fatmir Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta, në ambientet e presidencës, në kuadër edhe të mbledhjes së radhës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Fotolajm/ Kush është vajza që ‘spiunonte’ protestuesit tek Xhafaj?

Mapo - 16.05.2018

Të rinj, studentë dhe përfaqësues të opozitës kanë protestuar gjatë ditës së sotme tek Ministria e Brendshme. Ajo që u bëri përshtypje sot protestuesve, por sidomos gazetarëve ishte fakti se kishte ...

Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj në Presidencë. Zbulohet arsyeja e takimit me Metën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Në ambientet e Presidencës u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare e parashikuar në axhendë dy javë më parë. Në këtë mbledhje që zgjati 1000 minuta merrnin pjesë ...

Mblidhet Këshilli i Sigurisë, merr pjesë Rama dhe Xhafaj

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur ditën e sotme Këshillin e ...

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

Zhurnal - 16.05.2018

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet Tiranë, 16 maj - Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë ...

Prokuroria thërret tre deputetët që denoncuan bisedën e vëllait të Xhafajt

ABC News - 16.05.2018

Një ditë pas sekuestrimit të materialit audio të publikuar nga Partia Demokratike, si denoncim kundër vëllait të ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj, Prokuroria për Krimet e Rënda kërkon dëshminë e ...

Rama e cilësoi fallco audio përgjimin, prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

SOT - 16.05.2018

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij e cilësoi jo autentik audio-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora ka bërë një lëvizje të ...

Detajet/ Udhëtimi i Agron Xhafajt drejt Italisë për t’u vetëdorëzuar tek italianët

Java News - 16.05.2018

EKSKLUZIVE/ Udhëtarë të shumtë që udhëtonin sot në mëngjes herët në orën 5.25 drejt Romës me avionin Alitalia të linjës, e kanë vënë re vetëm në mbërritje se në bord bashkë me ta ndodhej edhe një ...

Xhafaj urgjent shkon në takim te Rama

Albeu.com - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me Kryeministrin Edi Rama në kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajti “gojët e ujqërve”, ...

Xhafaj, tani më i dobët përpara Ramës…

Mapo - 16.05.2018

“Në punë mund të ketë diskutime, debate. Siç ka thënë dhe ai vetë, unë i bëj gjërat në mënyrën time. Nuk jam tip dhe shumë i lehtë”-tha pak javë më parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, kur u pyet ...

Akuzat e PD dhe ekspertiza e përgjimit, Rama thërret Xhafajn në zyrë, takim kokë më kokë

LajmiFundit - 16.05.2018

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS dhe protestës së mbajtur nga opozita sot në Tiranë, mësohet se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po takohet me kryeministrin Rama në zyrën e këtij të fundit.

Xhafaj konferencë shtypi, u jep përgjigje akuzave të PD-së

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj prej ditësh është vënë në qendër të sulmeve të opozitës. Ai akuzohet se ka marrë në mbrojtje vëllain e tij Agron Xhafaj i cili është i dënuar nga Italia për trafik ...

Akuzat e opozitës? Xhafaj paralajmëron konferencë urgjente për shtyp

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar konferencë urgjente për shtyp. Në një kohë kur opozita protestoi përpara godinës, Xhafaj njoftoi se do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Thirrja e Ramës për burg, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

Mapo - 16.05.2018

Pak orë pasi kryeministri i vendit Edi Rama e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora bën një lëvizje të papritur.

Rama dhe Xhafaj takohen me Metën, çfarë po ndodh në Presidencë​

Durres Lajm - 16.05.2018

Kryeministri Rama dhe ministri Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta në ambientet e presidencës, ndërsa ne të njëjtën mbledhje ndodhen janë prezentë edhe anëtarë të tjerë te ...

Ministri Xhafaj takim kokë më kokë me Kryeministrin

ABC News - 16.05.2018

Për rreth një orë, Kryeministri Edi Rama ka pritur në kryeministri ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar pak orë pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ku ...

Rama nuk e shkarkoi, mesazhi i Xhafajt për kolegët socialistë para se të ndizeshin kamerat

LajmiFundit - 16.05.2018

“Keni mirënjohjen time, faleminderit që më keni mbështetur”, është kjo deklarata e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj drejtuar kolegëve të tij socialistë ditën e sotme.

Opozita proteston dhe kërkon dorëheqjen e ministrit të brendshëm

RTSH - 16.05.2018

Drejtues, deputetë dhe zyrtarë të PD të opozitës, si dhe përkrahës të saj, janë bashkuar sot në një proteste para Ministrisë së brendshme, ku kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj.

Rama pret Xhafajn në Kryeministri, çfarë do diskutohet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajtu “gojët e ujqërve”, ...

Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Rama e Xhafaj në Presidencë

Java News - 16.05.2018

Pak minuta më parë mësohet se është mbledhur këshilli i Siogurisë Kombëtare në Presidencë. të pranishëm në këtë mbledhje është edhe Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Pas heshtjes së gjatë, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

Lajmi.net - 16.05.2018

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron ...

Rama: Akuzat për Xhafajn, një akt mashtrimi

VOA - 16.05.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama i cilësoi sot një “maskaradë me synime destabilizuese”, sulmet dhe akuzat e opozitës ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, lidhur me vëllanë e tij, i arrestuar ...

PD kërcënon nga protesta: Rama do pendohet që nuk e shkarkoi Xhafajn

LajmiFundit - 16.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, paralajmëroi nga protesta e PD të mërkurën se rasti i akuzave ndaj Fatmir Xhafajt sapo ka filluar dhe se kryeministri Edi Rama do të pendohet për ...

Berisha: Baroni i drogës, Agron Xhafaj u prit në Romë nga policia italiane

ABC News - 16.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka publikuar një mesazh i cili e informon se në aeroportin e Romës, një avion i nisur në orën 04:00 nga Tirana, ka zbritur ...

Rama-Xhafaj, 45 minuta takim kokë më kokë

Mapo - 16.05.2018

Pas zhvillimeve të fundit të ditës, fjalës së Ramës në grupin parlamentar të PS, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe protestës së opozitës në Ministrinë e Brendshme, kreu i qeverisë Edi Rama ka ...

VIDEO/ Xhafaj i shpëtoi “furtunës”, takim kokë më kokë me Ramën në Kryeministri

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj Xhafaj po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri, disa orë pas mbledhjes së grupit ...

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Mapo - 16.05.2018

Sot Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është nisur drejt Italisë, për t’u vetëdorëzuar në polici. Ky vendim i vëllait të ministrit vjen fill pas letrës, që i ka drejtuar ...

Opozita protestë para ministrisë së Brendshme

ABC News - 16.05.2018

Qytetarë dhe përfaqësues të opozitës protestuan sot në mesditë para ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

“Audio-përgjimi i PD”, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve: Nesër në orën 10:30 paraqiten në organin e akuzës

Gazeta Tema - 16.05.2018

Prokuroria i ka dërguar letër për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit në lidhje me video-përgjimin që ata ...

Pas deklaratave para grupit parlamentar, Rama pret Xhafajn në Kryeministri

Mapo - 16.05.2018

Pas mbledhjes së grupit të PS, ku Edi Rama e “bekoi” politikisht Fatmir Xhafajn për të vijuar detyrën, kryeministri zhvilloi një takim me Ministrin e Brendshëm.

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

Telegrafi - 16.05.2018

Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje ...

Agron Xhafa pritet në aeroportin e Romës nga policia Italiane!"

SOT - 16.05.2018

Me një letër publike Agron Xhafaj deklaroi sot se do të shkonte në Itali për të vuajtur dënimin. Kjo ishte një përpjekje për të shpëtuar vëllain ministër, Fatmir Xhafajn.

Pse u zhvillua beteja, kur i dihej fundi?

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga Flogert Muça Dita e sotme ka qenë intensive nga pikëpamja e zhvillimeve politike. E gjithë piramida që PD prej ditësh u përpoq të ngrejë me vëllain e Xhafajt, sot u shemb si një kështjellë rëre.

Deputeti demokrat: S’ka mbetur më asgjë vetëm se ngarkesat e drogës të bëhen hapur, sistemi i politikës jashtë loje

SOT - 16.05.2018

Qytetarë dhe politikanë të djathtë kanë protestuar ditën e sotme para Ministrisë së Brendshme, të cilët me pankarta në duar kërkojnë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Tensionohet situata/ Protestuesit qëllojnë me vezë te Ministria e Brendshme

SOT - 16.05.2018

Mijëra protestues janë mbledhur ditën e sotme tek ministria e Brendshme dhe kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt. Pas vendimit të Edi Ramës për të mos e lëshuar Xhafajn dhe duke e mbrojtur edhe nga ...

Audiopërgjimi për vëllain e ministrit Xhafaj, deputeti i PS: I pavërtetuar. Po presim drejtësinë

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzon opozitën se po pengon çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian. I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti ...

Paralajmërimi i PD: Rama s’ka parë gjë akoma, do ia dëgjojë krismën Xhafajt. Historia sapo ka filluar

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Deputeti demokrat Edi Paloka e ka quajtur shfaqje deklaratën e sotme të kryeministrit Edi Rama në lidhje me akuzat mbi ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Çfarë po ndodh në zyrën e Ramës? Kryeministrit i shkon për vizitë Fatmir Xhafaj

Gazeta Express - 16.05.2018

Kanë nisur disa lëvizje në zyrën e kryeministrit Edi ...

Audio-përgjimi për Agron Xhafaj/ Prokuroria thërret tre zyrtarët e PD

Java News - 16.05.2018

Prokuroria është vënë në lëvizje pas publikimit të materialit audio në të cilin PD pretendon se dëgjohet duke bërë pazare droge vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Audiopërgjimi i Xhafajt mashtrim, Rama kërkon dënim

Koha.net - 16.05.2018

Në fund të fjalës së tij të gjatë, të mbajtur në mbledhjen e Grupit Parlamentar deklaroi se e ka marrë përgjigjen shkencore të audiopërgjimit që sipas tij rezulton të jetë joautentik dhe një mashtrim ...

Paloka: Agron Xhafaj duhet arrestuar, Rama po kërcënon opozitën…

Mapo - 16.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka deklaruar sot se Kryeministri Edi Rama, do të pendohet për deklaratat që ai bëri në mbrojtje të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij të dënuar.

Denoncimi/ “Agron Xhafaj zbriti nga avioni në Romë, e morën me një mikrobus policie”

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha që denoncoi i pari atë që e quajti operacion sekret të udhëtimit të Agron Xhafajt në Itali, deklaron se ai sapo ka mbërritur në Romë.

Nis me tension protesta e PD para Ministrisë së Brendshme, pëplasen me policinë

LajmiFundit - 16.05.2018

Dhjetëra qytetarë kanë dalë sot para Ministrisë së Brendshme për të protestuar dhe kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj. Së bashku me protestuesit janë bashkuar edhe deputetë të Partisë ...

Opozita protestë kundër Xhafajt

RTSH - 16.05.2018

Ndërsa kryeministri Rama doli hapur në mbrojtje të ministrit të brendshëm Xhafaj, opozita shqiptar ka nisur një protestë të paralajmëruar tek dikasteri që ai drejton, duke kërkuar dorëheqjen e tij.