TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova në Lojrat Olimpike Dimërore në Pjong Çang

VOA - 13.02.2018

Për herë të parë në historinë 10 vjeçare shteti më i ri në Evropë, Kosova, ka marrë pjesë në Lojrat Olimpike Dimërore që po zhvillohe në Korenë e Jugut.

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore

Zhurnal - 13.02.2018

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang.

Skandal dopingu në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Portalb - 13.02.2018

Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka skualifikuar garuesin japonez në patinazh të shpejtë Kei Saito nga Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) në Pyeongchang, për shkak se rezultoi pozitiv ...

Rasti i parë me doping në Pjongçang

RTSH - 13.02.2018

Kei Saito ka dalë pozitiv me doping në Olimpiadën e Pjongçangut, duke u bërë rasti i parë në këto Lojëra – tha të martën gjykata e Arbitrazhit të Sportit.

Femrat po shkojnë drejt barazisë gjinore

Koha.net - 13.02.2018

Sportistet në Lojërat Olimpike Dimërore janë duke bërë histori në garë për barazi gjinore, por me botën e sportit të goditur nga skandali i abuzimeve seksuale, ekspertët thonë se më tepër femra duhet ...

Shënohet rasti i parë i dopingut në Olimpiadën Dimërore në Korenë e Jugut

Java News - 13.02.2018

Rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore që po zhvillohen në Korenë e Jugut. Sportisti japonez i patinazhit të shpejtësisë, Kei Saito rezultoi pozitiv në një kontroll para garave.

Festivali e Panairi afrojnë qytetarët me sportin

Koha.net - 13.02.2018

Interesimi i qytetarëve ishte i madh në hapje zyrtare të Festivalit Olimpik dhe Panairit të Sporteve. E madhe ishte edhe dëshira e fëmijëve për t'i provuar aftësitë e tyre në sporte të ndryshme e në ...

Shënohet rasti i parë me doping në Lojëra Olimpike Dimërore

Koha.net - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang. Patinazhisti japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide dhe ...

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte

Zhurnal - 12.02.2018

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte Prishtinë, 12 shkurt - Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 ...

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit

Koha.net - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në Pyeongchang të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot zyrtarisht u hap në ...

Elistratov dedikon medaljen për rusët e suspenduar

Koha.net - 12.02.2018

Garuesi rus në gara shpejtësie me patina ia ka dedikuar medaljen e fituar në Lojërat Olimpike Dimërore bashkëkombësve të tij të suspenduar nga garat për doping.

Veseli: Duhet të investojmë më tepër në sport

Koha.net - 12.02.2018

Sot zyrtarisht u hap Festivali Olimpik me Lojërat Dimërore në Prishtinë i cili u organizua nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK). Atë e ka vizituar edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili tha ...

Njihuni me Saskia Alusalu, atleten më të bukur të “Olimpiadës Dimërore 2018” (Foto)

BalkanWeb - 11.02.2018

KORE E JUGUT – Dy ditë më parë më 9 shkurt në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete ...

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike

Lajmi.net - 13.02.2018

Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide. Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang.

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit në Prishtinë

Telegrafi - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në PyeongChangut të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot (e hënë) zyrtarisht u ...

Veseli del të festojë pavarësinë

Albeu.com - 12.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 vjetorit të pavarësisë.

LOD 2018, Japonezi Saito rezultoi pozitiv në doping

Alsat - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang. Patinazhisti japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide dhe ...

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit në Prishtinë

Almakos - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në PyeongChangut të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot (e hënë) zyrtarisht u ...

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte

Lajmi.net - 12.02.2018

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore

InfoSport - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjong Çang (Pyongchang). Patinatori japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara ...

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike

Durres Lajm - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang. Patinatori japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide dhe ...