TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

Telegrafi - 11.09.2019

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Flaka - 11.09.2019

Mëngjesin e sotëm, Meta zhvilloi një takim ‘kokë më kokë’ me kryeopozitarin Lulzim Basha. Burime për Top Channel konfirmojnë se kanë qenë temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e ...

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

Alsat - 11.09.2019

Burime vendase konfirmojnë se kanë qenë pikërisht temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe ...

Meta pret Bashën në presidencë

RTSH - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të ...

Meta pret Bashën në presidencë

Medial - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

Kryemadhi i "shkeli syrin" Ramës, Basha i zë zyrën që në mëngjes Metës

Albeu.com - 11.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, Presidentit të republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Takimi ka nisur rreth orës 10:00, ndërsa kryedemokrati ka qendruar ...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Top Channel - 11.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të ...

A po ndërmjetësohet një marrëveshje? Basha 60 takim kokë më kokë me Presidentin Meta

Gazeta Express - 11.09.2019

Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka zhvilluar një takim kokë më kokë në ambientet e Presidencës me kreun e shtetit Ilir Meta. Pavarësisht se deri më tani asnjë nga zyrat respektive të shtypit nuk ka ...

Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon Metës në Presidencë

SOT - 11.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur ...

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë

BalkanWeb - 11.09.2019

Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE.

Kriza politike, Basha takim me Metën në Presidencë

Mapo - 11.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Mësohet se takimi ka nisur rreth orës 10:00 të mëngjesit, dhe ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

Botasot - 11.09.2019

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.

Lulzim Basha i vete në zyrë Metës, për konsultime: Si do ja bëjmë me Ramën?

Gazeta Tema - 11.09.2019

Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu ...

Basha dhe Meta takim “kokë më kokë”, kryedemokrati kërkon shpëtim te presidenti

Gazeta Tema - 11.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha duket se sheh zgjidhjen vetëm te presidenti Ilir Meta. Ai ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit në zyrën e këtij të fundit.

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Ina - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Telegrafi - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës, nuk do ketë thirrje dëshmitarësh në komision, më 9 tetor raporti ...

SOT - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Bushati: Jemi në një moment deçiziv. Metën e kemi zgjedhur vetë, ja pse firmosa për ngritjen e Komisionit

SOT - 10.09.2019

Është mbajtur ditën e djeshme Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputeti socialist Ervin Bushati është shprehur se komisioni është kërkuar nga maxhoranca, pasi ai dhe Partia ...

Misteri i fotos Meta-Rama, publikuar nga presidenti

Gazeta Tema - 10.09.2019

Nostalgjia e presidentit Ilir Meta për ambientet e Kuvendit, nuk përfundoi thjesht me zbritjen e shkallëve për tu larguar. Për më shumë se 50 minuta presidenti do të shkonte në ish zyrën e tij, ku e ...

Misteri i fotos Meta-Rama. Sinjale paqe? Presidenti publikon foton me buzëqeshje

Top Channel - 10.09.2019

Pas deklarimit për Top Channel, nostalgjia e presidentit Ilir Meta për ambientet e Kuvendit, nuk përfundoi thjesht me zbritjen e shkallëve për tu larguar.

Shpërthen konflikti, Meta akuzon Bashën se synonte gjakderdhje dhe djegie të Parlamentit në qershor, del blof me ...

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka dalë dje si “i pandehur” para komisionit hetimor, teksa ka dhënë dëshminë në lidhje me akuzat ndaj kompetencave të tij dhe arsyet se pse zhdekretoi 30 qershorin.

Grupi i PS i vendosur për të goditur presidentin, ja si do rrëzohen në bllok të enjten 8 dekrete dhe kandidati për në ...

SOT - 10.09.2019

Socialistët duket se do i shkojnë deri në fund betejës së tyre me presidentin Ilir Meta. Ky i fundit ka kthyer 19 ligje për rishqyrtim në Parlament, por për mazhorancën nuk do ketë asnjë tërheqje.

Meta kërkon mëshirë nga socialistët, i lutet Ruçit t’i ofrojë mbështetje, i shkon në zyrë pas seancës dëgjimore

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar dje mëshirë nga socialistët. Dje presidenti Meta u thirr si i “pandehur” në komisionin hetimor për shkarkimin e tij, ndërkohë që pritej që mbledhja të ishte një ...

Ngjela zbulon mashtrimin e Metës: Presidenti lutej të shkrumbohej Parlamenti prandaj dhe anuloi zgjedhjet

SOT - 10.09.2019

Avokat Spartak Ngjela ka reaguar dje lidhur me deklaratat e presidentit Ilir Meta, të bëra paraditen e djeshme para komisionit hetimor parlamentar, i cili deklaroi si arsye të anulimit të datës së ...

Meta poston foto me Ramën dhe rrëfen çfarë bisedoi dje me Ruçin

Albeu.com - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot një foto ku shihet i buzëqeshur së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit , Gramoz Ruçin, ndërsa shkruan se për të ishte kënaqësi të rikthehej në ...

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Top Channel - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Meta publikon foton domethënëse, tregon për çfarë ranë dakord me Ruçin

Ina - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot në Fb, një foto mesazh kuptimplotë, teksa ka dhënë përshtypjet e takimit që ka pasur dje me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçin, pasi iu përgjigj ...

Meta publikon foton me Ramën dhe Ruçin, zbulon detajet e takimit të djeshëm në Kuvend

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dëshmisë së tij ditën e djeshme në Komisionin Hetimor. Meta ka deklaruar se ishte kënaqësi që u rikthye në Kuvend dhe ka konfirmuar takimin me Gramoz Ruçin.

Meta: Në demokraci, cilësia është më e rëndësishme se sasia

RTSH - 10.09.2019

Një ditë pas raportimit në Komisionin Hetimor, reagon Presidenti Ilir Meta në rrjetet sociale. “Ishte kënaqësi dje të rikthehesha në Kuvend. Po kështu të shkëmbeja disa mendime dhe kujtime me ...

Presidenti Meta flet me simbolika, nxjerr foton me Gramoz Ruçin

Telegrafi - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Meta i dërgon mesazh Ramës me Ruçin: Duhet cilësi, jo sasi

Mapo - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet “Facebook” i ka dërguar një mesazh Ramës dhe ka shprehur kënaqësinë që një ditë më parë u rikthye në Kuvend, e në veçanti që takoi dhe shkëmbeu disa mendime me ...

Meta pas takimit me Ruçin: Cilësia është më e rëndësishme se sasia në demokraci

ABC News - 10.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagoi në rrjetet sociale në lidhje me takimin që pati me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, pas dëshmisë që dha tek komisioni hetimor parlamentar.

Meta nxjerr foton me Ramën dhe Ruçin: Cilësia është më e rëndësishme se sasia

BalkanWeb - 10.09.2019

Nje dite pasi u mor ne pyetje nga Komisioni i Hetimit per shkarkimin e tij, vjen nje reagim nga presidenti Ilir Meta. Ne nje postim ne Facebook, Meta ka folur me kode, ndersa ka postuar nje foto ku ...

Meta publikon foton domethënëse, tregon për çfarë ranë dakord me Ruçin

Durres Lajm - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot në "Facebook" një foto me mesazh kuptimplotë, teksa ka dhënë përshtypjet e takimit që ka pasur dje me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçin, pasi iu ...

Meta para Komisionit Hetimor: Anulimi i zgjedhjeve vendore ishte për të shmangur një proces jodemokratik

Portalb - 09.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretin e tij për të anuluar zgjedhjet vendore të datës 30 qershor, e konsideron si një vendim për të shmangur një proces jodemokratik të votimit, raporton ...

Çupi në Top Talk: Rama komod politikisht, tani zgjedh ai me kë do dialogojë

Top Channel - 09.09.2019

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Top Talk”, teksa foli rreth seancës dëgjimore të presidentit Ilir Meta në Komisionin Hetimor, publicisti dhe analisti Frok Çupi u ndal në atë që u cilësua si ...

Çupi: Ilir Meta i rrethuar nga përgjegjësia morale dhe penale me anulimin e zgjedhjeve

Top Channel - 09.09.2019

I ftuar sot në emisionin “Top Talk”, gjatë analizimit të seancës dëgjimore së presidentit Ilir Meta në Komisionin Hetimor, publicisti dhe analisti Frok Çupi u shpreh ndër të tjera se Ilir Meta ...

Nisma për shkarkimin e Metës, flasin analistët për VOA: E destinuar të mos ketë sukses

BalkanWeb - 09.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e ...

Deputeti e kapi mat? Krahu i djathtë i presidentit sqaron pas 7 orësh se përse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në ...

SOT - 09.09.2019

Presidenca ka dhënë një sqarim se përse presidenti Ilir Meta ka shmangur përgjigjen e pyetjes “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e zgjedhjeve?”, "I pyetur ...

Meta: Do digjej Kuvendi më 8 qershor. Mora informacion sekret, prandaj anulova zgjedhjet

Top Channel - 09.09.2019

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës.

Tiranë: Meta dëshmon para komisionit hetimor

VOA - 09.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e ...

Meta shpjegon, pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

Top Channel - 09.09.2019

Në mbledhjen e komisionit hetimor Presidenti Meta la pa përgjigje një pyetje të socialistit Adnor Shametaj, deputet i Skraparit. Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit, në konflikt ...

Pyetjes që nuk iu përgjigj Meta i përgjigjet Ted Blushi

Albeu.com - 09.09.2019

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti se: ‘A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt ...

“Nuk duhet të diskutohen në komisione”, ish-ministrja e Integrimit tregon qëndrimin e LSI për vendimet e Metës

SOT - 09.09.2019

Ish-ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha u shpreh se dekretet e Presidentit Ilir Meta nuk kanë qenë një fortesë për opozitën.

“Do digjej Kuvendi”, Fatos Lubonja: Meta mund të kishte lënë Presidencën

SOT - 09.09.2019

Analisti Fatos Lubonja tha se presidenti Meta ka krijuar një fasadë pozitive me shtyrjen e zgjedhjeve lokale në 13 tetor. Ai gjykoi se Gjykata Kushtetuese duhej të gjykonte nëse presidenti ka të ...

“Plan për djegien e Kuvendit në protestën e 8 qershorit”, Spartak Ngjela e nxjerr zbuluar, i plas skandalin e rëndë ...

SOT - 09.09.2019

Pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot në Komisionin hetimor parlamentar se më datë 8 qershor ka patur informacion për një plan i cili synonte të digjej Kuvendin e Shqipërisë, ka ...

Doli para Komisionit Hetimor, flet këshilltari i Metës: Nuk ka të bëjë me të ardhmen e tij politike!

SOT - 09.09.2019

Këshilltari i Presidentit Meta, Bledar Dervishaj tha në studion e lajmeve në RTV Ora, se Presidenti Meta ka qenë konsistent në vendimet që ka marrë. Sipas tij, dekretet kanë qenë në mbrojtje të ...

Kryeministri Rama ka pasur dijeni për djegien e Kuvendit? Krahu i djathtë i Ilir Metës jep përgjigjen e prerë

SOT - 09.09.2019

Informacionin që Presidenti Meta kishte për trazira në vend gjatë protestave të opozitës, duhet ta ketë edhe Kryeministri. Këshillitari i Presidentit Meta, Bledar Dervishaj tha se agjencitë ...