TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“27 Prilli”, Trajkovski: Veljanoski urdhëroi hapjen e dyerve të Kuvendit

Alsat - 21.02.2019

“Trajko Veljanovki dha urdhër për tu hapur dyert e Kuvendit në ngjarjet e dhunshme të ndodhura më 27 prill të vitit 2017”, kështu e nisi rrëfimin i akuzuari Vllatko Trajkovski, në fjalën e tij ...

Shkup: Ndalohet ish-kryetari i parlamentit Veljanovski dhe dy ish-ministra

VOA - 20.02.2019

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

Ish-kryeparlamentari Veljanoski është larguar nga Gjykata Penale

Portalb - 20.02.2019

Ish-kryetari i Kuvendit të RMV-së, Trajko Veljanoski ka dalë nga Gjykata Penale e Shkupit, transmeton Portalb.mk . Gjatë daljes ai ka deklaruar se nuk ka qenë organizator i ngjarjeve të 27 prillit të ...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

Ina - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 ...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

Evropaelire - 20.02.2019

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017.

Ja SMS porositë e Veljanovskit me shefin e tij dhe deputetë?! (VIDEO)

Ina - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski dyshohet në grupin e organizatorëve për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Ish kryetari Kuvendit: Turp për akuzat, kam qenë 10 vite kryetar i Kuvendit

Albeu.com - 20.02.2019

Ish kryetari I Kuvendit , Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesat e Gjykatës Penale pasi u ndalua sonte nën dyshimin se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend, ...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

Ina - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese.

Veljanoski: Nuk ndjehem fajtor për hyrjen e dhunshme në Kuvend

Telegrafi - 20.02.2019

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sapo doli nga gjykata themelore Shkupi 1 ku ishte i thirrur për pyetje për hyrjen e dhunshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017.

Veljanovski u largua nga Gjykata Penale

Medial - 20.02.2019

Shkup, 20 shkurt 2019 (MEDIAL) – Ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, i cili sot pasdite ishte arrestuar për ngjarjet e 27 prillit, u largua nga Gjykata Penale në Shkup.

“27 Prilli”, Trajkovski: Veljanoski urdhëroi hapjen e dyerve të Kuvendit

Almakos - 21.02.2019

21 Shkurt 2019 / 11:15 “Trajko Veljanovki dha urdhër për tu hapur dyert e Kuvendit në ngjarjet e dhunshme të ndodhura më 27 prill të vitit 2017”, kështu e nisi rrëfimin i akuzuari Vllatko Trajkovski, ...

Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit

Top Channel - 21.02.2019

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasdites të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

Lajm - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 ...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

Botasot - 20.02.2019

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017.

Ja SMS porositë e Veljanovskit me shefin e tij dhe deputetë?! (VIDEO)

Tetova Sot - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski dyshohet në grupin e organizatorëve për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

Alsat - 20.02.2019

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend.

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

Flaka - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese.

Veljanoski: Nuk ndjehem fajtor për hyrjen e dhunshme në Kuvend

Botasot - 20.02.2019

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sapo doli nga gjykata themelore Shkupi 1 ku ishte i thirrur për pyetje për hyrjen e dhunshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017.

“27 Prilli”, Trajkovski: Veljanoski urdhëroi hapjen e dyerve të Kuvendit

Lajm - 21.02.2019

“Trajko Veljanovki dha urdhër për tu hapur dyert e Kuvendit në ngjarjet e dhunshme të ndodhura më 27 prill të vitit 2017”, kështu e nisi rrëfimin i akuzuari Vllatko Trajkovski, në fjalën e tij ...

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

BalkanWeb - 21.02.2019

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

Ina - 20.02.2019

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017.

Ja SMS porositë e Veljanovskit me shefin e tij dhe deputetë?! (VIDEO)

Lajm - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski dyshohet në grupin e organizatorëve për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Veljanovski pas arrestimit: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite (VIDEO)

Tetova Sot - 20.02.2019

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend.

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

Tetova Sot - 20.02.2019

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese.

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra (dhe imitimi i skenarit maqedonas nga opozita shqiptare)

Gazeta Tema - 21.02.2019

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit

RTSH - 21.02.2019

Prokuroria Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017.

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

Almakos - 20.02.2019

20 Shkurt 2019 / 19:51 Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 ...

Dhuna në Kuvend në vitin 2017, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra në Shkup

Java News - 21.02.2019

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

Flaka - 20.02.2019

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend.