TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jabllanoviq e quan gënjeshtar Gjuriqin

Lajmi.net - 16.05.2018

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, e ka quajtur deklaratën e fundit të shefit të Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq si provokuese dhe hedhje të pluhurit në sytë e serbëve ...

Edhe serbët e Kosovës kthehen kundër Gjuriqit

Tetova Sot - 16.05.2018

Pas kundërpërgjigjes që Gjuriqi ia dha Thaçit në lidhje me çështjen e pajisjes me pasaportë të Kosovës, tani ndaj qeverisë së Serbisë kanë reaguar serbët e shtetit tonë.

Gjuriq: S’më duhet pasaporta e një shteti të rremë siç është Kosova

Koha.net - 16.05.2018

Shefi i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka refuzuar ftesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për t’u pajisur me pasaportë të Kosovës.

Jabllanoviq përplaset me Gjuriq, e quan gënjeshtar

Telegrafi - 16.05.2018

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksander Jabllanoviq, e ka quajtur deklaratën e fundit të shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq si provokuese dhe hedhje të pluhurit në ...

Jabllanoviq kërkon që serbët në Kosovë të pajisen me pasaporta të Serbisë

Koha.net - 16.05.2018

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksander Jabllanoviq, e ka quajtur deklaratën e fundit të shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq si provokuese dhe hedhje të pluhurit në ...

Përplasen ashpër Jabllanoviq me Gjuriqin, e quan gënjeshtar

Ina - 16.05.2018

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksander Jabllanoviq, e ka quajtur deklaratën e fundit të shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq si provokuese dhe hedhje të pluhurit në ...

​Jabllanoviq përplaset me Gjuriq, e quan gënjeshtar

Alsat - 16.05.2018

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksander Jabllanoviq, e ka quajtur deklaratën e fundit të shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq si provokuese dhe hedhje të pluhurit në ...