TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

Portalb - 12.01.2018

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë.

« Zbardhen detajet » Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën

Zhurnal - 12.01.2018

« Zbardhen detajet » Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën Zagreb, 12 janar - Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare ...

Meta në Kroaci: Të gjendet zgjidhje për Ballistin

LajmiFundit - 12.01.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta që prej ditës së djeshme ndodhet për një vizitë zyrtare në Kroaci, ku ka takuar homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarovic.

Meta takim me presidenten kroate, zbardhen detajet

SOT - 12.01.2018

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci. Në këtë vizitë president me ta është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović.

Zbardhen detajet/ Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën

BalkanWeb - 12.01.2018

Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitarovic.

Meta - Kitarović, mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE

Gazeta Express - 12.01.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb.Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e ...

Meta me homologen kroate: Përcaktimi i afateve për anëtarësimin në BE, jetike për Ballkanin

Java News - 12.01.2018

Procesi i integrimit ka qenë në fokus të diskutimeve mes presidentit Ilir Meta dhe homologes së tij kroate Kolinda Grabar-Kitarovic në kuadër të vizitës zyrtare që kreut i shtetit po zhvillon në ...

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

Telegrafi - 12.01.2018

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë.

Meta diskutoi me homologen kroate edhe për fatin e Ballist Morinës

Java News - 12.01.2018

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci. Në këtë vizitë president me ta është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović.

Meta takim me presidenten kroate: Marrëdhëniet të ngrihen në nivelin e Partneritetit Strategjik

BalkanWeb - 12.01.2018

KROACI-Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb.

Meta në Zagreb edhe për Ballistin, temë diskutimi me presidenten kroate

Lajmi.net - 12.01.2018

. Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë.

Presidenti Meta takohet me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović

Zhurnal - 12.01.2018

Presidenti Meta takohet me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović Zagreb 12 janar - Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, ...

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

Almakos - 12.01.2018

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë.

Meta takim me presidenten e Kroacisë, marrëveshja e diskutuar!

SOT - 12.01.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitaroviç, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për ...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

Flaka - 12.01.2018

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë.

Meta takon presidenten kroate, kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb.

Meta takon presidenten kroate, kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE

Almakos - 12.01.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb.

Meta kërkon raporte të Partneritetit Strategjik me Kroacinë

Lajmi.net - 12.01.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e ...

Presidenti Meta takohet me homologen kroate, ja për çfarë ranë dakord

Durres Lajm - 12.01.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e ...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

Koha.net - 12.01.2018

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që ...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

Lajm - 12.01.2018

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që ...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

Ina - 12.01.2018

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që ...