TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ermal Meta: “Rrënjët nuk fshihen, jam krenar që jam shqiptar”

LajmiFundit - 13.02.2018

Ermal Meta është bërë pjesë e programit të mëngjesit “Wake Up” nëpërmjet një lidhjeje telefonike për të folur mbi rrugëtimin e tij në festivalin e Sanremo.

Ermal Meta dhe gazetarët shqiptarë që u është bërë fytyra “shollë”

Java News - 13.02.2018

Nga Armando Meta/ Ashtu siç e kanë bërë zakon, mediat shqiptare nuk lenë pa përgojuar për keq çdo arritje të shqiptarve jashtë vendit, duke përhapur në më të shumtën e rasteve informacione të paskta, ...

Babai i Ermal Metës ka këtë reagim pas fitores së të birit!

Gazeta Express - 13.02.2018

Ndonëse në media u publikua se këngëtari Ermal Meta është dhunuar nga i ati, nga postimi i tij i fundit duket se gjërat nuk janë ...

FOTO LAJM/ Spekulimet e medias shqiptare, njihuni me babain e Ermal Metës

Java News - 13.02.2018

Pas spekulimeve ne media per babin e Ermal Metës, kengetarit shqiptar qe fitoi Sanremo 2018, javanews sjell fotot e babit te tij, i cili ka marre dhe shume urime per fitoren e ...

Shpërthen Ermal Meta: Mos flisni, nuk dini asgjë për jetën time!

Gazeta Express - 13.02.2018

Përveç fitores së këngëtarit Ermal Meta në “Sanremo” u vu mjaft në diskutim jeta e tij private dhe marrëdhënia e tij me të ...

Ermal Meta mesazh gazetarëve shqiptarë, ja thotë shqip: Ja e vërteta e jetës sime, mos spekuloni

Gazeta Tema - 13.02.2018

Fituesi i Sanremos Ermal Meta ka reaguar përmes një postimin në rrejtin socialet lidhur me ato që janë shkruar në media shqiptare për jetën e tij. Duke iu drejtuar gazetarëve shqiptarë Meta ka ...

Pas triumfit në “Sanremo”, Ermal Meta: Jam shqiptar dhe krenar!

Lajmi.net - 13.02.2018

Ermal Meta këngëtari me orgjinë shqiptare i cili fitoi festivalin e Sanremos në Itali ka folur në një intervistë telefonike në “Wake Up” duke shprehur emocionet për këtë sukses të madh.

Ose të parët, ose të fundit. Mallkimi që i ndjek shqiptarët!

Gazeta Tema - 13.02.2018

Nga Alfred Peza Të ishe shqiptar dhe të fitoje Festivalin e Sanremos, 27 vjet më parë, dukej një ëndërr po aq e parealizueshme, sa edhe mundësia për një audiencë private me Zotin.

Flet gjyshja e Ermal Metës: E lumtur që pas shumë peripecish arriti kulmin!

Gazeta Express - 13.02.2018

Është përmbyllur të shtunën në mbrëmje me një garë të fortë, me muzikë të bukur dhe me 5 netë show dhe spektakël, festivali më prestigjioz në Itali, ...

Ermal Meta flet pas fitores: Kënga me mesazh të fortë, por...

Gazeta Express - 13.02.2018

Ermal Meta, fituesi i Sanremos, shprehu emocionet e tij me anë të një interviste telefonike në “Wake Up” për këtë triumf të ...

Ermal Meta: Ja pse vendosëm të konkurrojmë me një himn kundër terrorizmit

Java News - 13.02.2018

Ermal Meta, fituesi i Sanremos, shprehu emocionet e tij me anë të një interviste telefonike në “Wake Up” për këtë triumf të madh. Këngëtari shqiptar theksoi se “sa herë që nxjerr një këngë mendoj se ...

Detaji i vogël që na shpëtoi nga Sanremo

BalkanWeb - 12.02.2018

Nga: Andrea CARUGATI Kantautori italian, fitues i festivalit të Sanremos, Fabrizio Moro ka qënë mes protagonistëve të fushatës evropiane të 2014 me Beppe Grillo dhe Gian Roberto Casaleggio në sheshin ...

Mësuesja e Ermal Metës tregon detaje nga fëmijëria e këngëtarit

Durres Lajm - 12.02.2018

Dueti mes shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moro triumfoi ne Sanremo, pavarësisht kritikave për plagjiaturë. Ata rrezikuan eliminimin, por kënga e tyre jo vetëm që nuk u eliminua, por theu rekorde ...

E dashura i kushton një dedikim Ermal Metës, pas suksesit në Sanremo

Almakos - 12.02.2018

Ermal Meta vazhdon të jetë personazhi më i përfolur në Itali pas triumfit në Festivalin ikonik të këngës, Sanremo. Kënga “Non mi avete fatto niente”, të cilën 36-vjeçari e ka realizuar në bashkëpunim ...

Shpërthen Ermal Meta kundër gazetarëve shqiptarë: Ju nuk dini asgjë nga jeta ime

SOT - 13.02.2018

Pas fitores në festivalin e Sanremos, emri i Ermal Metës është spekuluar shumë në media. Por si duket, këngëtarit shqiptar, nuk i kanë pëlqyer ato që ka lexuar për veten, ndaj ka një mesazh për ...

Ose të parët, ose të fundit. Mallkimi që i ndjek shqiptarët!

Java News - 13.02.2018

Nga Alfred Peza Të ishe shqiptar dhe të fitoje Festivalin e Sanremos, 27 vjet më parë, dukej një ëndërr po aq e parealizueshme, sa edhe mundësia për një audiencë private me Zotin.

Meta: Nuk e prisja fitoren

Koha.net - 13.02.2018

Ermal Meta, fituesi i Sanremos, shprehu emocionet e tij me anë të një interviste telefonike në “Wake Up” për këtë triumf të madh. Këngëtari shqiptar theksoi se “sa herë që nxjerr një këngë mendoj se ...

PROFILE/ Nga Ermal Meta e deri tek shqiptarët e tjerë që u bënë të famshëm në Itali

Java News - 12.02.2018

Italian singers Ermal Meta (R) and Fabrizio Moro (L) celebrate on stage after winning the 68th Sanremo Italian Song Festival in Sanremo, Italy, 10 February 2018.

Rrëmbeu trofeun në Sanremo, dedikimi i veçantë i të dashurës për Ermal Metën

BalkanWeb - 12.02.2018

ITALI- Padyshim që ai vazhdon të jetë shqiptari më i përfolur në Itali këto ditë, pasi arrit të merrte çmimin e parë në “Sanremo2018”. Fitorja e këngëtarit Ermal Meta me këngën “Non Mi Avete Fato ...

Zbulohet e dashura e Ermal Metës, një dashuri 8 vjeçare

Albeu.com - 12.02.2018

Kënga e tyre ishte “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë). Në finale ishin edhe Analissa dhe grupi “Stato Sociale”, por pas votimit final për këngën fituese ndër tre finalistët, ...

Gjyshja e Ermal Metës e emocionuar, shprehet e lumtur që pas shumë peripecish arriti kulmin

Telegrafi - 13.02.2018

Është përmbyllur të shtunën në mbrëmje me një garë të fortë, me muzikë të bukur dhe me 5 netë show dhe spektakël, festivali më prestigjioz në Itali, Sanremo.

E dashura i kushton një dedikim Ermal Metës, pas suksesit në Sanremo

Telegrafi - 12.02.2018

Ermal Meta vazhdon të jetë personazhi më i përfolur në Itali pas triumfit në Festivalin ikonik të këngës, Sanremo. Kënga “Non mi avete fatto niente”, të cilën 36-vjeçari e ka realizuar në bashkëpunim ...

Njihuni me të dashurën prej 8 vitesh të Ermal Metës!

Gazeta Express - 12.02.2018

Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta u kurorëzua fitues i festivalit të “Sanremos” këtë vit së bashku me këngëtarin Fabrizio Moro me titull “Non mi avete fatto ...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fitojnë Sanremon

Kosova Live - 12.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë shpallur fitues të festivalit Sanremo, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”. Kënga e Metës u përzgjodh si ma e dëgjuara në këtë festiva dhe ishte një himn ...

Ermal Meta dhe Kledi Kadiu bëjnë atë që të gjithë shqiptarët prisnin

Java News - 12.02.2018

Këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta, i cili bëri krenarë të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës, pasi u shpall fitues i festivalit më të rëndësishëm të këngës në Itali ”Sanremo”, ka bërë një ...

Ermal Meta: Në Itali erdha me një traget normal dhe jo me gomone siç kanë shkruar mediat

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta është padyshim emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi Festivalin ‘Sanremo 2018’. Këngëtari shqiptar së bashku me Fabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

“Bastard, nuk më bëre dot asgjë”, Ermal Meta kujton dhunën e të atit dhe fëmijërinë e vrarë

Portalb - 11.02.2018

“Vietato morire”, kënga përfaqësuese e vitit të kaluar në Sanremo ishte ndër më të preferuarat e këtij festivali, madje edhe pretendente për të fituar çmimin e parë.

Shqiptari fitues i Sanremos – jeta dhe karriera e Ermal Metës

Telegrafi - 11.02.2018

Festivali i këngës italiane, Sanremo, është gara më e popullarizuar italiane e këngës që zhvillohet çdo vit në qytetin e Sanremoes në Itali, ndërsa ka qenë frymëzim për themelimin e Festivalit ...

Ermal Meta rrëfen historinë rënqethëse: Babai më dhunonte

Albeu.com - 11.02.2018

Ermal Meta ia doli të fitojë pas shumë peripecish kupën e Sanremos duke bërë krenar gjithë shqiptarët nëpër botë. Meta bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro fituan "Sanremo 2018" me këngën "Non mi ...

Nga pezullimi, drejt triumfit. Ermal Meta fiton Sanremon (Video)

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. “Non mi avete fatto niente” rrezikoi t’i përjashtonte nga konkurrimi dy ...

Këngët e Ermal Metës flasin për fëmijërinë e vështirë dhe babanë e tij të dhunshëm

Telegrafi - 11.02.2018

Vitin e kaluar Ermal Meta pushtoi audiencën e Sanremos me këngën “Vietato morire”, një këngë dedikuar nënës dhe të kaluarës së tij të hidhur. Edhe pse kënga fitoi çmimin e tretë ajo ishte ‘fituesja ...

Historike, Ermal Meta fiton "Sanremon"

SOT - 11.02.2018

Shqiptari Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë fituesit e Festivalit të Sanremos për vitin 2018. Dyshja rrëmbeu çmimin e parë me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Shqiptar Ermal Meta fiton Festivalin Sanremo – VIDEO

Shqipmedia - 11.02.2018

Nga Ferri në Parajsë! Mund të thuhet me plot gojën se kjo ka qenë kurba e çuditshme e ngjarjeve që i kanë çuar këngëtarët Ermal Meta dhe Fabrizio Moro drejt një suksesi sensacional në Festivalin e ...

Rrëfimi i Ermal Metës: Shqipërinë e kujtoj nga shenjat në trup. Ja kënga që i dedikova dhunës së babait

BalkanWeb - 11.02.2018

Ermal Meta, këngëtari shqiptar që fitoi Sanremo, bëri jehonë pas këngës shumë të vlerësuar të tij “Vietato Morire”, në mars të vitit të kaluar ka dhënë një intervistë për median italiane “Sorrisi”.

Estrada uron Ermal Metën për fitoren në “Sanremo”

Lajmi.net - 11.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë shpallur mbrëmë fitues të festivalit "Sanremo". “Non mi avete fatto niente” titullohet kënga e tyre e cila do ta përfaqësojë Italinë në ...

Ermal Meta: Emocion i papërshkrueshëm, faleminderit të gjithë atyre që na kanë mbështetur

Telegrafi - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fituan edicionin e 68-të të Festivalit Sanremo duke siguruar njëherësh biletën për të qenë pjesëmarrës në Lisbonë për ta përfaqësuar Italinë në Eurovision.

Ermal Meta shpallet fitues i festivalit “Sanremo”

Lajmi.net - 11.02.2018

Në festivalin e "Sanremos" këtë vit kishte edhe një shqiptar në garë. Bëhet fjalë për Ermal Metën i cili mori pjesë me këngën “Non mi avete fatto niente”, në duet me Fabrizio Moro, shkruan lajmi.net.

U akuzuan për plagjiaturë/ Ermal Meta pas fitores në Sanremo: Asnjë hakmarrje, vetëm lumturi

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI – ‘U mërzitëm shumë pas akuzave për plagjiaturë, sepse u ndjemë të plagosur dhe të sulmuar’- ka thënë Ermal Meta pas triumfit në festivalin italian ‘Sanremo 2018’ me ‘Non mi avete fatto niente’.

Triumfoi në Sanremo, kujt ia dedikon çmimin Ermal Meta (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2018

Këngëtari me origjinë shqiptare bashkë me Farbizio Moro rrëmbyen çmimin e parë në Sanremo . Me çmimin në dorë e plot duatrokitje, dy këngëtarët triumfues nuk i kanë fshehur emocionet.

Nga grupi ‘Ameba’ tek trofeu i Sanremos, kush është i riu nga Fieri që bëri krenar shqiptarët

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI – Shqiptari Ermal Meta ka triumfuar në festivalin më të madh të këngës në Itali ‘Sanremo 2018’ duke u shpallur ftues i këtij kompetcioni së bashku me kolegun e tij Fabrizio Moro me këngën ‘Non ...

Bëri krenar çdo shqiptar, Ermal Meta triumfon fuqishëm në Sanremo

Albeu.com - 11.02.2018

Kantautori shqiptar , Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë rrëmbyer pas shumë peripecish, çmimin e madh te Sanremos. Këngëtari me origjinë shqiptari mori çmimin e parë duke u shpallur fitues me këngën ...

Ermal Meta, mes politikanëve dhe artistëve!

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Alfred Peza Triumfi i Ermal Metës në skenën e teatrit Ariston, ku ngriti lart trofeun e fituesit të Festivalit të Sanremos në Itali, nuk kishte si të mos përjetohej në Shqipëri, në një formë që ...

Loja politike me Ermal Metën: shqiptari-fitues i Sanremo-s, mollë sherri mes të majtës e të djathtës

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Ylli Pata Ndërsa një javë më parë, kur pas përjashtimit nga Sanremo -ja, Ermal Meta u “kryqëzua” nga qarqe dhe rrjete të djathta si “shqiptari mashtrues”, sot që triumfoi në festivalin e këngës ...

Sonte shpallet fituesi i Sanremo, do të ketë fat këngëtari shqiptar?

Albeu.com - 10.02.2018

Sanremo sot do të shpallë fituesin e rrugëtimit 5-ditor. Edhe pse pati akuza për plagjiaturë, për këngëtarin sqiptar Ermal Meta duket se ka një shpresë se mund të jetë fitues.

Të pandalshme sukseset e shqiptarëve, Ermal Meta fiton Festivalin Sanremo

Telegrafi - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro e kanë fituar festivalin ikonik italian, ‘Sanremo 2018’ dhe do ta përfaqësojnë Italinë në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit.

De Biazi: Jam i lumtur për Ermal Metën, edhe një kushëriri im në Berlin e ndihmoi me vota

Java News - 11.02.2018

Xhani de Biazi, ish-trajneri i shquar i Kombëtares shqiptare, që sot ka edhe nënshtetësinë shqiptare është kënaqur që Ermal Meta dhe Fabricio Moro fituan në Festivalin e Sanremos.

Një shqiptar do e përfaqësoj Italinë në Eurovision

Antpress - 11.02.2018

“Ne ishim të trishtuar nga akuzat për plagjiaturë “sepse ndiheshim të plagosur dhe të sulmuar padrejtësisht, por nuk kemi ndjenjën e fajit, pasi nëse flasim nuk duhet të mbajmë hidhërim”.

Ermal Meta apel gazetarëve shqiptarë: Mos spekuloni me jetën time, ju s’dini asgjë për të

Java News - 13.02.2018

Fituesi i Sanremos Ermal Meta ka reaguar përmes një postimin në rrjetin social Facebook lidhur me ato që janë shkruar në median shqiptare për jetën e tij.

Ose të parët, ose të fundit. Mallkimi që i ndjek shqiptarët!

BalkanWeb - 13.02.2018

Nga: Alfred PEZA Të ishe shqiptar dhe të fitoje Festivalin e Sanremos, 27 vjet më parë, dukej një ëndërr po aq e parealizueshme, sa edhe mundësia për një audiencë private me Zotin.

Ermal Meta flet pas akuzave për fshehjen e origjinës: Shqiptar, por secili përfaqëson veten

Albeu.com - 13.02.2018

Ermal Meta , fituesi i Sanremos, shprehu emocionet e tij me anë të një interviste telefonike në “Wake Up” për këtë triumf të madh. Këngë tari shqiptar theksoi se “sa herë që nxjerr një këngë mendoj ...