TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ikona e Parisit mbush 130 vjeç

Top Channel - 16.05.2019

Ajo është për Parisin si “Big Ben”-i për Londrën, apo Koloseumi për Romën, e të dielën, gjiganti metalik 300 metra i gjatë feston ditëlindjen e tij të 130.

Muzikë dhe spektakël dritash për 130-vjetorin e Kullës Eiffel

ABC News - 16.05.2019

Muzikë dhe spektakël dritash për 130-vjetorin e Kullës Eiffel në Paris. Ajo u ndërtua për dy vjet, dy muaj dhe pesë ditë me më shumë se 18 mijë pjesë hekuri dhe u prezantua për publikun në maj të ...

Po ndodh tani: Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel (VIDEO)

Zeri - 15.05.2019

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel, njofton ABC News. Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ...

130 vjet të Kullës së Eiffelit, monumentit më të vizituar në botë

Koha.net - 15.05.2019

Paris, 15 maj – Zonja e Hekurt (Kulla Eiffel) feston ditëlindjen e saj të 130-të, ndërkohë që gjithçka rreth saj është mbushur me kantiere të mëdha ndërtimi.

Ikona e Parisit mbush 130 vjeç

Zeri - 16.05.2019

Ajo është për Parisin si “Big Ben”-i për Londrën, apo Koloseumi për Romën, e të dielën, gjiganti metalik 300 metra i gjatë feston ditëlindjen e tij të 130.

Muzikë dhe spektakël dritash për 130-vjetorin e Kullës Eiffel në Paris. Ajo u ndërtua për dy vjet, dy muaj dhe pesë ...

Medial - 16.05.2019

Muzikë dhe spektakël dritash për 130-vjetorin e Kullës Eiffel në Paris. Ajo u ndërtua për dy vjet, dy muaj dhe pesë ditë me më shumë se 18 mijë pjesë hekuri dhe u prezantua për publikun në maj të ...

Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel

Gazeta Express - 15.05.2019

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel. Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ndër pikat më të ...

130 vjet të Kullës së Eiffelit, monumentit më të vizituar në botë (FOTO)

Medial - 15.05.2019

Zonja e Hekurt (Kulla Eiffel) feston ditëlindjen e saj të 130-të, ndërkohë që gjithçka rreth saj është mbushur me kantiere të mëdha ndërtimi. Ka polemika për vitet e punës dhe shpenzimet mbi ...