TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paloka: Kam vetëm një fjalë për Rudina Hajdarin

Durres Lajm - 15.03.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar në emisionin “Zonë e lirë” djegien e mandateve të opozitës. Ai u pyet edhe për rastin e Rudina Hajdarit dhe Myslym Murrizit që nuk e lanë ...

Pse nuk e dorëzoi mandatin Rudina Hajdari? Edi Paloka zbulon prapaskenat

SOT - 15.03.2019

Mosdorëzimi i mandatit nga deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka qenë një nga temat më të diskutuara të politikës shqiptare ditët e fundit.

Vajza e Azem Hajdarit përkujton rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike me SHBA-në

Botasot - 15.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari, me anë të një statusi në "Facebook", ka përkujtuar një datë të rëndësishme për shqiptarët, atë të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA-në, pas 52 vitesh ...

Berisha e Basha hakmerren shpejt ndaj vajzës së Azem Hajdarit, s’përjashtojnë deputetin Zeneli që hyri në Kuvend. PD, ...

Gazeta Tema - 15.03.2019

Sali Berisha dhe Lulzim Basha vijojnë të hakmerren ndaj liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari, teksa marrin vendime selektive në kurriz të vajzës së tij Rudina Hajdari.

Habit gazetari:Rudina Hajdari do të bëjë një parti të re politike

SOT - 14.03.2019

I ftuar në "Opinion" gazetari Robert Rakipllari tha se Rudina Hajdari po mundohet të bëjë një parti të re politike. "Rudina Hajdari po bën lëvizje të re opozitare, po bën një parti të re.

A bëri gabim Rudina Hajdari? Flet ish-Ministri i Jashtëm

Albeu.com - 14.03.2019

Vajza e Azem Hajdarit vendosi që ndryshe nga kolegët e saj të mos e djegë mandatin e deputetes. Ky veprim u konisderua si një tradhti në POartinë Demokratike dhe për këtë u fol për një përjashtim të ...

Reagon ashpër Arian Galdini: A keni sy në ballë a jo? PD është bërë e gjitha partia e 2 a 3 familjeve

SOT - 14.03.2019

Kryetari i LDE Arian Galdini shprehet se nuk asnjë konspiracion, plan, axhendë apo shtysë politike, personale a partiake lidhur me solidarizimin me Rudina Hajdarin, deputetja që nuk dorëzoi mandatin.

Mandatet/ A gaboi Rudina Hajdari? Besnik Mustafaj jep përgjigjen

BalkanWeb - 14.03.2019

Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari për të mos djegur mandatin e deputetes ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm ne skenën politike, por edhe në opinionin publik.

Befason ish ministri i Berishës: Rudina Hajdari është në moshën që i falen gabimet

SOT - 14.03.2019

“Rudina Hajdari është në moshën që i lejohen gabimet”, kështu u shpreh analisti Besnik Mustafaj i ftuar në studion e News 24, sa i përket vendimit të saj për të mos dorëzuar mandatet.

Ish-ministri sulmon Hajdarin: Politika nuk është gjenetike…

LajmiFundit - 14.03.2019

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, i ftuar në “News24” ka komentuar përjashtimin e Rudina Hajdarit nga Partia Demokratike. “Rudina Hajdari është në moshën që i lejohen gabimet, dhe se të bërit ...

Pse nuk e dorëzoi mandatin Rudina Hajdari?

Botasot - 15.03.2019

Mosdorëzimi i mandatit nga deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka qenë një nga temat më të diskutuara të politikës shqiptare ditët e fundit.

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Dorëzimi i mandateve i gabuar

Medial - 14.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari këtë të enjte është takuar me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar për situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe ...

Refuzoi djegien e mandatit, Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: Politikë e vjetër, nuk përfaqëson më qytetarët. ...

Gazeta Tema - 14.03.2019

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Facebook, teksa ka thënë se ...

E duan Azemin gjallë, po Rudinën politikisht e vranë

SOT - 14.03.2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe në një parti e cila së fundi vetëm emri i ka mbetur demokratike. Në historinë e gjatë të jetës së saj, ka pasur përjashtime dhe largime që e kanë skeletizuar, gërryer ...

Noka reagon për herë të parë për vendimin e Rudina Hajdarit

Ina - 14.03.2019

Ish-ministri i Brendshëm ka folur sot për vendimin e deputetes së PD-së, Rudina Hajdari për të mbajtur mandatin dhe që nuk zbatoi vendimin e partisë. Flamur Noka ka thënë sot se të rreshtohesh në ...

Nuk dorëzoi mandatin duke dalë kundër opozitës, reagon Rudina Hajdari

SOT - 15.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari, pak ditë më parë dha një intervistë për Zërin e Amerikës, ku bëri të ditur se do të vazhdojë të marrë pjesë në punimet e parlamentit, duke kundërshtuar vendimin e partisë së ...

Vendimi i Rudina Hajdarit për të mos djegur mandatin, ja si e komenton Besnik Mustafaj

Java News - 14.03.2019

Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari për të mos djegur mandatin e deputetes ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm ne skenën politike, por edhe në opinionin publik.

Rudina Hajdari nis lëvizjet e para, takim me ambasadoren gjermane: S’mund të rri duar-kryq

SOT - 14.03.2019

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Ajo ka bërë një postim në Facebook, ku thotë se ndërkombëtarët janë të ...

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S'mund të rrimë duar-kryq

Albeu.com - 14.03.2019

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ditën e sotme ka njoftuar se është takuar me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shutz. Hjadari ka deklaruar se ka biseduar me ambasadoren në lidhje me ngërçin e ...

Besnik Mustafaj flet për vendimin e Rudina Hajdarit

Durres Lajm - 14.03.2019

Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari për të mos djegur mandatin e deputetes ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm ne skenën politike, por edhe në opinionin publik.

Rudina Hajdari kundër PS-PD: Nuk mund të rrimë duarkryq

BalkanWeb - 14.03.2019

TIRANE Deputetja Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të dorëzonte mandatin duke mbajtur mbi shpinë koston e përjashtimit nga partia që dikur themeloi babai i saj Azem Hajdari ka takuar sot ambasadoren e ...

Rudina Hajdari nis lëvizjet, takon ambasadoren gjermane: S’mund të rri duar-kryq

Java News - 14.03.2019

Pasi refuzoi të heq dorë nga mandati i saj i deputetit, Rudina Hajdari është parë në krah të ambasadorëve të BE-së. Kësaj here deputetja demokrate ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë ...

Rudina Hajdari i përgjigjet sulmeve të PD krah ambasadores së Gjermanisë: Vendim i gabuar!

LajmiFundit - 14.03.2019

Ditën e sotme deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Znj. Sussane SHÜTZ. Ky takim vjen pas vendimit të Hajdarit të mos e dorëzojë ...

Deputetja Hajdari takim me amb. Gjermane: Lënia në bllok e mandateve jo zgjidhje

Botasot - 14.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar sipas saj, për "situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe ...

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Sjellja e politikës shqiptare, modeli më i keq i mundshëm

Durres Lajm - 14.03.2019

Deputetja "rebele" e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka takuar ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz. Në një postim në Facebook, Hajdari bën të ditur se ka diskutuar me ambasadoren Shütz ...

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane, kritikon PD e PS

Mapo - 14.03.2019

Deputetja e përjashtuar nga Partia Demokratike, Rudina Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shütz, për të diskutuar rreth situatës të pazakontë politike ku ndodhet ...

Rudina Hajdari mbështetet nga Gjermania: Dorëzimi i mandateve nga opozita nuk është zgjidhje, politika të mos vazhdoj ...

SOT - 15.03.2019

Mbas refuzimit për dorëzimin në bllok të mandateve, Rudina Hajdari ka marrë mbështetje nga ndërkombëtarët. Më herët ajo deklaroi se do të dilte me një vendim pasi të konsultohej me diplomatët ...

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane, kritikon PD e PS

Ina - 15.03.2019

Deputetja e përjashtuar nga Partia Demokratike, Rudina Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shütz, për të diskutuar rreth situatës të pazakontë politike ku ndodhet ...