TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiq: Nuk do të ketë prani të ushtrisë së Kosovës në veri

Lajmi.net - 08.11.2018

Para pak minutash ka përfunduar takimi trilateral midis presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini.

Përgjigja e Vuçiq për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Telegrafi - 08.11.2018

Sot është zhvilluar takimi i radhës mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Pas përfundimit të takimit, Vuçiç është pyetur për çështje të ndryshme.

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant

Zhurnal - 08.11.2018

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në ...

BE: Palët të përmbahen me fjalët dhe veprimet që kundërshtojnë frymën e dialogut

Lajmi.net - 08.11.2018

Frederica Mogherini ka pritur në një takim të dialogut të nivelit të lartë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant

Alsat - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë, rrugë që kalon në shumë gjemba

Zeri - 08.11.2018

Pas takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se përballja me Serbinë është e vështirë. “Ishte në përpjekje për të hapur rrugën e një marrëveshje mes ...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Serbia përdori diskurs agresiv dhe arrogant

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar pas takimit me homologun e tij serb në Bruksel, Aleksandar Vuçiq. Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pas takimit në Bruksel me homologun e tij serb, ...

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheq vendimin për taksat

Telegrafi - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Bruksel pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Federica Mogherini, se dialogu do të vazhdojë kur Prishtina të tërheq ...

Thaçi: Diskursi i Vuçiqit ishte agresiv dhe arrogant

Telegrafi - 08.11.2018

Ka përfunduar para pak minutash takimi trepalësh në Bruskel në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, atij serb Aleksandar Vuçqi dhe përfaqësues së lartë të BE-së, Federica Mogerini.

Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi në ballafaqimin me Serbinë

Top Channel - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ...

Përfundon takimi në Bruksel

Zhurnal - 08.11.2018

Përfundon takimi në Bruksel Përfundon takimi në Bruksel Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, ...

Kërkesa e BE’së pas takimit Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vucic, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh ...

Thaçi: Serbia pati diskurs agresiv në takim

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takimin e sotëm me presidentin serb Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë. Thaçi e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit.

Përfundon takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq (live)

Alsat - 08.11.2018

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ...

Përfundon takimi në Bruksel

Zeri - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Vuçiq: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Zeri - 08.11.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ashpër u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfundimit të takimit me presidneitn e Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes nuk do të jetë e lehtë

Portalb - 08.11.2018

Dialogu për arritjen e një marrëveshje juridikisht të obligueshme mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të jetë i lehtë, por kjo është mundësia më e mirë që të shkohet përpara drejt perspektivave evropiane, ...

Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme

Top Channel - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën ...

Fillon takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë

Zhurnal - 08.11.2018

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha ...

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq

Telegrafi - 08.11.2018

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut.

Përfundon takimi në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica ...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet e marrëveshjes

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para takimit në Bruksel, ka thënë se ky takim është një mundësi e radhës për të përafruar qëndrimet për arritjen e marrëveshjes.

Nis takimi Thaçi-Mogherini në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Ka filluar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi ...

Nis takimi Vuçiq-Mogherini

Lajmi.net - 08.11.2018

Sapo ka filluar takimi në mes të Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian Fedeica Mogherini me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Pas përfundimit të takimit në mes të presidentit të Kosovës ...

Thaçi flet para takimit me Vuçiç në Bruksel, paralajmëron vështirësi

SOT - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të zhvillojë pas pak minutash takimin me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiç. Pak para takimit Thaçi dha një prononcim për gazetarët në Bruksel, duke u ...

Para se të nisej për Bruksel, Vuçiqi kishte komentuar Thaçin – VV-ja do arrestimin e presidentit si të kthehet në ...

Koha.net - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, i kishte qëndruar përkrah Sllobodan Millosheviqit, dhe kishte shtypur zërat kritik të qeverisë së atëhershme sa ishte ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme

Telegrafi - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të ...

Thaçi sapo arriti një marrëveshje në Bruskel, ja për çfarë bëhet fjalë

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar në rrjetin e tij social në Facebook se ka arritur një marrëveshje me Federica Mogherinin për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për ...

Nisin takimet në Bruksel, ja çfarë po ndodh

Botasot - 08.11.2018

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar ...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

Koha.net - 08.11.2018

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një ...

Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest

Zhurnal - 08.11.2018

Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest ...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e ...

Thaçi takohet me Mogherinin

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – ...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

Botasot - 08.11.2018

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit ...

Bruksel, vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Alsat - 08.11.2018

Në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel takohen sot dy presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçi.

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

Lajmi.net - 08.11.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë ...

Thaçi e Vuçiç takohen në mbrëmje, në Bruksel

Top Channel - 08.11.2018

Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy ...

Konjufca: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

Evropaelire - 08.11.2018

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një ...

Konjufca kërkon fletarrest për Hashim Thaçin

Zeri - 08.11.2018

Shefi i grupit parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka kërkuar që ndaj presidentit vendit, Hashim Thaçi të lëshohet fletëarrest pasi që sipas Konjufcës, Thaçi ka bërë shkelje të kodit ...

Konjufca: Në një shtet normal Thaçi do të duhej të intervistohej posa të kthehej nga Brukseli

Telegrafi - 08.11.2018

Shefi i Grupit parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur për takimin e sotëm Thaçi-Vuçiq. Ai tha se ky takim është lajmëruar vetëm 24 orë para se të ndodh dhe ...

Konjufca: Thaçi ka legalizuar pushtetin e Serbisë në Kosovë

Zeri - 08.11.2018

Shefi i grupit Parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur rreth takimit Thaçi-Vuciq i fili pritët të mbahet sot në Bruksel.

VV: Thaçi duhet të përgjigjet para gjykatës për shkeljet në dialog

Botasot - 08.11.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka mandat parlamentar për takime me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel.

Haradinaj nuk e di çka do të bisedohet mes Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel

Koha.net - 08.11.2018

14:02 Vendimi për taksën ndaj produkteve serbe dhe atyre të Bsonjës dhe Hercegovinës u kritikua edhe nga BE-ja, mirëpo Haradinaj thotë se qasja e Serbisë nuk mund të tolerohet deri në pakufi.

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për t'i evituar protestat qytetare

Gazeta Express - 08.11.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- ...