TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia

Gazeta Tema - 14.08.2019

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia.

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi

Alsat - 14.08.2019

Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup.

Morina kthehet në Kosovë

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Ish pjesëtari i UÇK-së, Tomor Morina pas daljes nga paraburgimi sonte është kthyer në Kosovë. Koha.net ka publikuar video dhe informacion se Morina ka hyrë në Kosovë ...

Shkupi nuk e ekstradon ish-luftëtarin e UÇK-së në Serbi

VOA - 14.08.2019

Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina.

Beogradi zyrtar i pakënaqur nga vendimi për Morinën

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të ...

Dalin fotot e para të Tomor Morinës pas lirimit nga burgu

Botasot - 14.08.2019

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, Tomor Morina është liruar nga paraburgimi nga burgu i Shutkës. Para se të nisej Tomori për Gjakovë, deputeti i BDI-së Artan Grubi ka publikuar disa foto, ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë

Gazeta Express - 14.08.2019

Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut.

Ministria serbe e Drejtësisë e quan “turp” vendimin për mosekstradim të Tomor Morinës

Koha.net - 14.08.2019

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se ...

Lirimi i Tomor Morinës, pamje nga burgu i Shutkës

Alsat - 14.08.2019

Shumë shpejt pritet lirimi i ish ushtarit të UÇK-së Tomor Morina. Në burgun e Shutkës tashmë ka arritur vetura me të cilën pritet të largohet Morina. Ekipi i televizionit Alsat është para burgut të ...

Flet Tomor Morina pas daljes nga burgu: Serbia ka mbaruar

Botasot - 14.08.2019

Tomor Morina përfundimisht është liruar nga burgu i Shutkës në Shkup. Ai nga burgu ka dalë rreth orës 17 e 40 minuta. Pas daljes ka thënë se arrestimi i tij nuk është dashur të ndodhte nga ...

Tomor Morina lirohet nga paraburgimi, flet shoku i tij

Botasot - 14.08.2019

(E plotësuar) - Tomor Morina tashmë edhe zyrtarisht është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të ...

Tomor Morina del nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut, niset për në Kosovë

Telegrafi - 14.08.2019

Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka dalë nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut në të cilin po mbahej tash e dy javë. Tomor Morina është liruar pasditen e 14 gushtit, me vendim se Serbia nuk i ...

Artan Grubi: Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë

Tetova Sot - 14.08.2019

Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas ...

Pacolli mirënjohës ndaj autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për lirimin e Tomor Morinës

Telegrafi - 14.08.2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ...

Tomor Morina është liruar nga paraburgimi

Koha.net - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua në fund të muajit të kaluar në Maqedoninë Veriore, është liruar nga paraburgimi. Lirimin e tij e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi.

Tomor Morina pas pak pritet të dal nga burgu

Gazeta Express - 14.08.2019

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina, është liruar nga burgu ku po mbahej pas ndalimit në pikën kufitare Bllacë të Hanit të Elezit, nga policia e Maqedonisë së Veriut, në baze të ...

Lajmi i fundit: Tomor Morina u lirua, do të niset drejt Kosovës

Ina - 14.08.2019

Ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina sapo është liruar nga paraburgimi që po vuante në bur gun e Shutkës, mëson INA. Avokati i tij mbrojtës, Naser Raufi theksoi për agjencinë e lajmeve INA se Tomorri ...

Dedaj: Lirohet Tomor Morina, e drejta triumfon

Telegrafi - 14.08.2019

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka përshëndetur lirimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i cili po mbahej në paraburgim tash e dy javë nga policia maqedonase.

Ministria e Serbisë reagon pas vendimit për mos-ekstradim të Tomor Morinës

Evropaelire - 14.08.2019

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në ...

Ministrja serbe e Drejtësisë për lirimin e Tomor Morinës: Vendimi është turp për të drejtën ndërkombëtare

Telegrafi - 14.08.2019

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq ka reaguar me shkrim ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë të Maqedonisë ku ceket se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Tomor Morinës në Serbi.

Behgjet Pacolli i lumtur me lirimin e Tomor Morinës

Medial - 14.08.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, është shprehur i lumur me lirimin e ish ushtarit të UÇK-së Tomor Morina dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim.

Lirohet Tomor Morina, i ndaluar nga Maqedonia pas fletarrestit nga Serbia

Telegrafi - 14.08.2019

Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina për më shumë se dy javë u mbajt në paraburgim në Maqedoni, pas ndalimit në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit pas fletarrestit ndërkombëtar të ...

Pacolli thotë se Tomor Morina është liruar

Lajmi.net - 14.08.2019

Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për vendimin ...

Avokati: Tomor Morina lirohet sot

Albeu.com - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Ai po ashtu është liruar nga burgu.

Morina del nga paraburgimi, me masë kujdesi

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Hiqet masa e paraburgimit për Tomor Morinën, Gjykata themelore penale- Shkup i ka shqiptuar masën e kujdesit- marrje e përkohshme e dokumentit të udhëtimit dhe ...

Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Evropaelire - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatën Penale Shkup se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...

Gjykata Supreme – Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë sot e konfirmoi vendimin e Këshillit Penal të Departamentit për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin pranë Gjykatës Penale ...

Gjykata Supreme vendosë të mos e ekstradojë Tomor Morinën në Serbi, lirimi i tij pritet brenda orësh

Medial - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur ...

Gjykata Supreme në Maqedoni solli vendimin për Tomorr Morinën

Ina - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Edhe sot s’ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës

Ina - 13.08.2019

Edhe pse u paralajmërua për sot Gjykata Supreme në Maqedoninë e Veriut nuk ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës, ish-pjestarit të UÇK-së, i cili po vuan paraburgimin nga 24 korriku, kur u ndalua në ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Alsat - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi

Flaka - 14.08.2019

Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup.

Beogradi zyrtar i pakënaqur nga vendimi për Morinën

Flaka - 14.08.2019

Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar se nuk janë ...

Tomor Morina hyn në Kosovë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2019

Rreth orës 19:00, ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut ku u mbajt që tre javë për shkak të një ...

Ministrja serbe: I turpshëm vendimi për mosekstradimin e Tomor Morinës në Serbi

Zeri - 14.08.2019

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se ...

Lirimi i ish- ushtarit të UÇK-së, pamje nga burgu i Shutkës

Zeri - 14.08.2019

Shumë shpejt pritet lirimi i ish-ushtarit të UÇK-së Tomor Morina. Në burgun e Shutkës tashmë ka arritur vetura me të cilën pritet të largohet Morina.Ekipi i televizionit Alsat është para burgut të ...

Tomorr Morina: Nuk është dasht me ndodhë arrestimi im! (VIDEO)

Ina - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së ...

Tomor Morina lirohet nga paraburgimi, flet shoku i tij

Alsat - 14.08.2019

Tomor Morina tashmë edhe zyrtarisht është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të Ambasadës së ...

Artan Grubi: Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë

Flaka - 14.08.2019

Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas ...

Lirohet Tomor Morina, niset drejt Kosovës

Tetova Sot - 14.08.2019

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina, është liruar nga burgu ku po mbahej pas ndalimit në pikën kufitare Bllacë të Hanit të Elezit, nga policia e Maqedonisë së Veriut, në baze të ...

Tomor Morina u lirua, do të niset drejt Kosovës

Zeri - 14.08.2019

Ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina sapo është liruar nga paraburgimi që po vuante në bur gun e Shutkës, mëson INA. Avokati i tij mbrojtës, Naser Raufi theksoi për agjencinë e lajmeve INA se Tomorri ...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Gazeta Express - 14.08.2019

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka përshëndetur lirimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i cili po mbahej në paraburgim tash e dy javë nga policia maqedonase.

Reagon Serbia pas vendimit për të mos e ekstraduar Tomor Morinën

Gazeta Express - 14.08.2019

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në ...

Pacolli i lumtur me lirimin e Tomor Morinës

Zhurnal - 14.08.2019

Prishtinë, 14 gusht – Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, është shprehur i lumur me lirimin e ish ushtarit të UÇK-së Tomor Morina dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim.

Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Alsat - 14.08.2019

Gjykata Supreme vulosi vendimin e këshillit penal, ku thuhej se nuk ka bazë për ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina në Serbi. Sipas tyre, ekstradimi i Morinës në Serbi është i ...

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi

BalkanWeb - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet ...

Avokati flet pas vendimit të Gjykatës në Maqedoni: Tomor Morina lirohet sot

Gazeta Express - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim që ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, të mos ekstradohet në Serbi. Ai, po ashtu, është liruar nga burgu.

Ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi

Flaka - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e mëson ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku shruhet ...

Nesër merret vendimi për lëndën e Tomor Morinës, rasti kalon në Supreme

Lajmi.net - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...