TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hysaj: Rikthehemi te fitorja ndaj Izraelit

Botasot - 11.10.2018

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit që luhet këtë të premte. Mbrojtësi që aktivizohet me Napolin në Serie A, tha se skuadra ...

Barazimi me Jordaninë, Panucci: Uroj që të fitojmë në Izrael

Top Channel - 11.10.2018

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Jordaninë, trajneri Panucci mendon se skuadra është një situatë normale, duke parë vështirësitë që janë për momentin me aktivizimin e lojtarëve në klubet e ...

Basha: Duhet të japim maksimumin kundër Izraelit

Botasot - 11.10.2018

Nga rezidenca e kombëtares në Durrës, mesditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy “senatorë” kuqezinj, Elseid Hysaj dhe Migjen Basha. Ky i fundit ka nënvizuar në fjalën e tij: “A mund të ...

Basha: Në Izrael na duhet vetëm fitorja, ja kë zgjodha kapiten!

SuperSport - 11.10.2018

Migjen Basha ishte një dy nga lojtarët e përfaqësueses kuqezi që dolën në konferencë për shtyp mesditën e sotme nga ambientet e resortit Tropikal në Durrës.

Hysaj: Nuk çmendemi me një ndryshim skeme, e kuptoj pse Panucci…

SuperSport - 11.10.2018

Hysaj ishte një nga mungesat e mëdha të Shqipërisë në sfidën miqësore ndaj Jordanisë por mbrojtësi i Napolit dhe njëkohësisht zëvendëskapiteni i ekipit kombëtar do të rikthehet në formacionin ...

Panuçi në tension në prag të Izraelit

ABC News - 11.10.2018

Kristian Panuçi, nën presion të madh në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Izraelit në Ligën e Kombeve. Trajneri flet për mungesat dhe nuk premton rezultat, ndërsa ka kritika nga presidenti Duka.

Kombëtarja, prag-Izraeli, Hysaj dhe Basha: Të bashkuar ia dalim

Gazeta Tema - 11.10.2018

Skuadra përfaqësuese e futbollit tashmë ka nisur përgatitjet e saj për ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Izraelit. Përballja zyrtare eleminatore e së djelës, e cila do të ketë një rëndësi të ...

Shqipëria eksperimentale e panuçit, vetëm 0-0 me jordaninë

RTSH - 11.10.2018

Shqipëria dhe Jordania e kanë mbyllur me rrjeta të paprekura përballjen e tyre të parë, ndeshje miqësoren të luajtur të mërkurën. Në fakt, takimi i zhvilluar në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe i sjellë ...

Gazetari i njohur "shpërthen" ndaj Panuccit

Botasot - 11.10.2018

Gazetari i njohur, Ylli Aga, pas vendimit të trajnerit Christian Panucci, të mos flasë për mediat pas ndeshjes miqësore me Jordaninë, pati një reagim të ashpër ndaj trajnerit të Kombëtares.

Shqipërisë i mungoi vetëm goli ndaj Jordanisë

VeqSport - 11.10.2018

Shqipëria nuk ka arritur më shumë se një barazim në miqsoren e mbrëmshme ndaj Jordanisë e zhvilluar në Elbasan. Megjithatë të përzgjedhurit e Panuccit kontrolluan ndeshjen gjatë gjithë 90 minutave, ...

Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

Lajmi.net - 10.10.2018

Kombëtarja Shqiptare është dashur të pajtohet me barazim 0-0 në sfidën miqësore ndaj Jordanisë. Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten ...

Përfundon ndeshja me Jordaninë, rastet që humbi Shqipëria

LajmiFundit - 10.10.2018

Është mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0 ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’ në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Panuçi: Krijuam shumë raste, por Jordania ishte e mbyllur në mbrojtje!

InfoSport - 10.10.2018

Trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi foli për mikrofonin e “rtsh” mbas përfundimi të miqësores ndaj Izraelit. Tekniku italian u shpreh se skuadra e tij e meritonte fitoren, por pranoi se ...

Shqipëria nuk fiton as ndaj Jordanisë, miqësorja mbyllet me rrjeta të paprekura!

InfoSport - 10.10.2018

Një ndeshje që kishte një formacion eksperimental, kjo për faktin se në fushë zbritën ata futbollistë që kishin pasur më pak hapësira në sfidat e fundit, apo u kishte munguar grumbullimi muajin e ...

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam, lojtarët dhanë maksimumin

Top Channel - 10.10.2018

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan ...

Votimi brenda grupit, zbulohen 3 kapitenët e Shqipërisë

SuperSport - 10.10.2018

Kur erdhi në fillim te kuqezinjtë, Panucci tha se shiritin e kapitenit të Shqipërisë do ta mbajë lojtari që ka më shumë ndeshje me Kombëtaren. Por pas më tepër se një viti, pas që shiriti po shëtiste ...

Shqipëria nuk shkon më shumë se një barazim ndaj Jordanisë

SOT - 10.10.2018

Dëshira nuk i ka mjaftuar kombëtares shqiptare për të mposhtur Jordaninë, me kuqezinjtë që nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 0-0. Në miqësoren e luksit të zhvilluar në "Elbasan Arena", të ...

Mavraj: Shiriti është kënaqësi dhe përgjegjësi, falënderoj shokët për besimin

SuperSport - 10.10.2018

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje.

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

SuperSport - 10.10.2018

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër.

Panucci: Merituam fitore, Jordania u mbrojt me 10 lojtarë

Koha.net - 10.10.2018

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas barazimit të sotëm ndaj Jordanisë, ka thënë se kishin 5-6 raste për të shënuar, merituan fitoren, por ishte problem për të shënuar, pasi ishin ...

Kombëtarja barazon me Jordaninë, në testin para Izraelit në Ligën e Kombeve

ABC News - 10.10.2018

Kombëtarja nuk arriti dot më shumë se barazimin, në miqësoren ndaj Jordanisë në “Elbasan Arena”. Gjithsesi, loja e ekipit përfaqësues dha shpresë për rezultat pozitiv në Izrael.

Shqipëria zhgënjen sërish, barazon me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’

Lajmi.net - 10.10.2018

Ka zhgënjyer sërish Shqipëria e trajnerit Christian Panucci. Kombëtarja Shqiptare nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në miqësoren ndaj Jordanisë.

Shqipërisë i mungon vetëm goli, Grezda e Mavraj “ngrohin” Panuccin

SuperSport - 10.10.2018

Shqipëria nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë, të luajtur në “Elbasan Arena”, por kuqezinjtë i dhanë një përgjigje mjaft të mirë trajnerit Panucci, në prag të ...

Shqipëria barazon në miqësoren me Jordaninë

Telegrafi - 10.10.2018

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira. Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Nuk ka fitues, Shqipëria dhe Jordania barazojnë pa gola në “Elbasan Arena”

Mapo - 10.10.2018

Shqipëria dhe Jordania ka barazuar pagola në ndeshjen miqësore ndaj Jordanisë në “Elbasan Arena”. Pavarësisht rasteve të shumta, kuqezinjtë e Panuccit nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës.

Shqipëri – Jordani, mbyllet kështu ndeshja!

Zeri - 10.10.2018

Është mbyllur ndeshja ndërmjet Kombëtares Shqiptare dhe Jordanisë, e cila ka përfunduar pa gola, 0:0, shkruan Zeri.info. Kuqezinjtë e kanë dominuar lojën dhe kanë krijuar disa raste, në pjesën e parë ...

Shtatë futbollistë nga Kosova në ndeshjen Shqipëri – Jordani

Lajmi.net - 10.10.2018

Kombëtarja Shqiptare po zhvillon sfidën miqësore me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’. Pjesa e parë e kësaj ndeshje nuk ka dhuruar gola, gjë që ka bërë që kombëtaret të shkojnë në pushimin e pjesës së ...

Panuçi: Kishim vështirësi për të shënuar, dëmtimet na kushtëzuan

Gazeta Tema - 10.10.2018

Trajner i Shqipërisë, Kristian Panuçi tha se është shumë optimist për ndeshjen kundër Izraelit, duke parë paraqitjen që skuadra e tij bëri në miqësoren kundër Jordanisë.

Shqipëri-Jordani, mbyllet pa gola pjesa e parë

Top Channel - 10.10.2018

Ka përfunduar pa gola 45 minutëshi i parë i miqësores që luhet në “Elbasan Arena” ndaj Jordanisë. Një përballje që shihet si test për kuqezinjtë, në prag të ndeshjes me Izraelin për Ligën e Kombeve.

Shqipëria dështon përsëri, barazon me Jordaninë

Gazeta Express - 10.10.2018

Shqipëria nuk ka arritur të tregojë asgjë në ndeshjen kundër Jordanisë. Ata kanë barazuar në Elbasan Arena me rezultat 0-0, derisa nuk ishin në gjendje që rastet e shumta ti konvertojnë në ...

Panucci flet pas barazimit: Kjo ishte arsyeja përse lojtarët nuk shënonin dot

Durres Lajm - 10.10.2018

Kombëtarja nuk fiton dot me Jordaninë Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka folur menjëherë pas barazimit pa gola ndaj modestëve të Jordanisë.

Kombëtarja nuk fiton dot me Jordaninë

Durres Lajm - 10.10.2018

Është mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0 ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’ në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Zhgënjen Kombëtarja, djemtë e Panuçit nuk fitojnë dot as përballë modestëve të Jordanisë

Gazeta Tema - 10.10.2018

Kombëtarja shqiptare vijon paraqitjet e saj zhgënjyese edhe në sfidat miqësore përballë rivalëve modest duke mos e shijuar ende fitoren. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri italian Kristian Panuçi, ...

Shqipëria – Jordania, kështu u mbyll pjesa e parë

Zeri - 10.10.2018

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë me rezultat, 0:0, shkruan Zeri.info. Kuqezinjtë bënë lojë më të mirë në “Elbasan Arena” dhe e merituan golin, por nuk ...

Shqipëri – Jordani, ky fakt po i shqetëson të gjithë

Lajmi.net - 10.10.2018

Kombëtarja Shqiptare në ‘Elbasan Arena’ pret Kombëtaren e Jordanisë për ndeshje miqësore. Ndeshja mes Shqipërisë dhe Jordanisë fillon nga ora 20:00. Të dy kombëtaren kanë mbërritur në stadium, për ...

Shqipëri – Jordani, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 10.10.2018

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes miqësore Shqipëri – Jordani. Kombëtarja Shqiptare sonte me fillim nga ora 20:00, zhvillon miqësoren e radhës kundër Jordanisë në ‘Elbasan Arena’.

Shqipëri-Jordani, publikohen formacionet zyrtare

Top Channel - 10.10.2018

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme në orën 20:00 miqësoren me Jordaninë në “Elbasan Arena”. Ndërkohë, janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes.

Formacionet zyrtare: Shqipëria për triumf ndaj Jordanisë

Telegrafi - 10.10.2018

Në “Elbasan Arena”, Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen miqësore kundër Jordanisë. Kjo sfidë është një test i kuqezinjve para sfidës së të dielës kundër Izraelit, të vlefshme për Ligën e ...

Shqipëri-Jordani, formacionet zyrtare/ Panuçi lë në stol Strakoshën, Mavraj lideri

Mapo - 10.10.2018

Janë publikuar formacionet e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, sfidë kjo ku Panuçi do të ketë mudnësinë të shikojë lojtarët para ndeshjes kundër ...

Miqësorja me Jordaninë, publikohet formacioni i Shqipërisë

SuperSport - 10.10.2018

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, që do të luhet në “Elbasan Arena”, trajneri Panucci ka ndarë mendjen edhe për 11-shen e lojtarëve që ...

Shqipëria gati për Jordaninë, Panuccit “i vjedhin” formacionin

Mapo - 10.10.2018

Kombëtarja e drejtuar nga Christian Panucci, pret në “Elbasan Arena” në orën 20:00 Jordaninë, në një miqësore luksi, që do i vlej teknikut italian për të konsoliduar skuadrën dhe për të marrë sinjale ...

Kombëtarja/ Nuk shënuan ndaj Jordanisë, por Panucci ka një urim për në Izrael…

Mapo - 11.10.2018

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Jordaninë, trajneri Panucci mendon se skuadra është një situatë normale, duke parë vështirësitë që janë për momentin me aktivizimin e lojtarëve në klubet e ...

Migjen Basha flet për ndeshjen Izrael – Shqipëri

Lajmi.net - 11.10.2018

Pas barazimit në miqësore me Jordaninë, tashmë vëmendja është e gjitha tek Izraeli, dhe në konferencën e sotme për shtyp para mediave, doli kapiteni i tretë i Kombëtares, Migjen Basha, ku foli për ...

U la rezervë nga Panucci, ja çfarë thotë Hysaj

Lajmi.net - 11.10.2018

Në konferencën e sotme për shtyp para mediave, para ndeshjes me Izraelin, ishte mbrojtësi Elseid Hysaj, tashmë kapiteni i dytë i Kombëtares, dhe futbollisti i Napolit foli për këtë sfidë mjaft të ...

Liga e Kombeve/ Elseid Hysaj: Do ia dalim në sfidën me Izraelin

Java News - 11.10.2018

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në fushë ditën e diel për të luajtur sfidën në Ligën e Kombeve përballë skuadrës së Izraelit. Për këtë takim ka folur edhe mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, i ...

Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

Zeri - 10.10.2018

Kombëtarja Shqiptare është dashur të pajtohet me barazim 0-0 në sfidën miqësore ndaj Jordanisë. Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten ...

Paunucci: Më vjen keq që nuk fituam, lojtarët dhanë maksimumin

Botasot - 10.10.2018

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan ...

Kombëtarja zgjedh kapitenët, Mavraj kryeson hierarkinë

Top Channel - 11.10.2018

Kur erdhi në fillim te kuqezinjtë, Panucci tha se shiritin e kapitenit të Shqipërisë do ta mbajë lojtari që ka më shumë ndeshje me Kombëtaren. Por pas më tepër se një viti, pas që shiriti po shëtiste ...

Mavraj: I gëzuar që u zgjodha kapiten i Shqipërisë

Telegrafi - 11.10.2018

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Christian Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje.

Grezda: Ishte penallti, shpresoj ndaj Izraelit të jetë gjithçka ndryshe

Telegrafi - 10.10.2018

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër.