TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vije lajmi i madh nga Nisma: Zyrtari i kësaj partie jep detajet të rëndësishmë se si kjo parti do ta kalojë pragun

Botasot - 22.10.2019

Zyrtari i Nismës Socialdemokrate në Malishevë, Blerim Thaçi, ka reaguar ndaj “prognozës” së analistit Armend Muja. Thaçi në reagimin e tij ka shpjeguar edhe mundësinë se si jo parti do e kalojë ...

NISMA në Qeveri nëse e kalon pragun, vijnë reagimet nga partia e Limajt edhe nga Vetëvendosje

Gazeta Express - 22.10.2019

NISMA e Fatmir Limajt mund t’ua prishë pazaret për koalicion LDK-së dhe Vetëvendosjes në rast se kalon pragun dhe siguron ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Makolli i AKR-së optimist: Do ta kalojmë pragun zgjedhor

Telegrafi - 22.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%.

Parashikimi i njeriut që qëlloi rezultatin e zgjedhjeve: Ky pritet të jetë rezultati i Nismës

Botasot - 22.10.2019

Hulumtuesi Armend Muja, i cili me studimin e tij arriti të qëllonte rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit në minutën kur u mbyllën vendvotimet, ka thënë se koalicioni NISMA-AKR nuk do të arrijë të ...

NISMA përsëri në Kuvend, zyrtari i kësaj partie tregon se kush ka dashur t’i dëmtojë

Zeri - 22.10.2019

Koalicioni Nisma- AKR shprehet i bindur se do ta kalojë pragun zgjedhor pas numërimit të kutive të votimit. Rezultatet e para të KQZ-së, për zgjedhjet e 6 tetorit nuk ishin të favorshme për ...

NISMA e bindur se do ta kalojë pragun, mirëpresin deklaratat e LDK-së për bashkëpunim

Telegrafi - 21.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD ende nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilat nuk përfshijnë votat me kusht, me postë dhe ato të ...

Fatmir Matoshi tregon sa deputetë do t’i AKR-ja

Botasot - 21.10.2019

Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit.

“Koalicioni Nisma-AKR do ta kalojë pragun”

Zeri - 21.10.2019

Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit.

NISMA e bindur se do ta kalojë pragun, mirëpresin deklaratat e LDK-së për bashkëpunim

Zeri - 21.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD ende nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilat nuk përfshijnë votat me kusht, me postë dhe ato të ...

Ky është lajmi i fundit nga NISMA, zbulojnë nëse do ta kalojë pragun

Botasot - 21.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD ende nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilat nuk përfshijnë votat me kusht, me postë dhe ato të ...

NISMA në Qeveri nëse e kalon pragun, vijnë reagimet nga partia e Limajt edhe Vetëvendosje

Botasot - 22.10.2019

NISMA e Fatmir Limajt mund të ua prishë pazaret me koalicionin LDK-së e Vetëvendosjes në rast se kalon pragun e siguron ulëse në Kuvend të Kosovës. Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dha sinjale se do të ...

AKR-ja optimiste: Do ta kalojmë pragun zgjedhor

Botasot - 22.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%.

Zyrtari i AKR-së: Kemi informacione që e kemi kaluar pragun

Zeri - 22.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%.

Makolli: AKR do ta kalojë pragun zgjedhor

Lajmi.net - 22.10.2019

Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit që iu është bërë disa vendvotime, e që kanë pasur probleme me formular e probleme tjera kryesisht teknike.

Zyrtari i AKR’së: Kemi informacione që e kemi kaluar pragun

Gazeta Express - 22.10.2019

Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%.