TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 vite më parë u themelua PDK

Botasot - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

“Me autobus të vjetër dhe të prishtë nuk shkohet në Evropën moderne”

Botasot - 09.10.2019

Kadri Dellova, një anëtar i devotshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),por i dëshpëruar tej mase që partia e tij pësoi debakël në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, ditë më parë ...

Kujdes! PDK në opozitë mund të bëhet e rrezikshme ...

Botasot - 09.10.2019

PDK-ja në opozitë? Siç duket po, më në fund. Së paku kështu lënë të kuptojë rezultati zgjedhor i tetorit, ku sipas asaj çfarë ndodhi, pamë se si gozhdohet PDK-ja, parti kjo që, me atë se çfarë ka ...

Nurellari: “Erdhi dita” që hipokritët të kërkojnë falje e falënderojnë PDK-në

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se është “i befasuar nga numri i zërvae publik që thanë se Kurti duhet të bëhet kryeministër”, shkruan lajmi.net.

Mblidhet PDK’ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Kadri Veseli e merr mbështetjen e degëve të PDK-së për të mbetur në opozitë

Gazeta Express - 09.10.2019

Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, kreu i PDK-së, Kadri Veseli u takua me kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të partisë të cilën ai udhëheq, raporton Gazeta Express.

PDK zotohet se do të jetë opozitë konstruktive

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe në numrin e votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Si ndodhi rënia e PDK-së pas 12 vitesh në pushtet

Albeu.com - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe në numrin e votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Shkaqet që e quan në opozitë PDK-në

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe në numrin e votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Në Drenicë votohet edhe për partitë serbe

Zeri - 09.10.2019

Në Drenas, ndonëse nuk jeton asnjë familje serbe, pothuajse të gjitha subjektet politike serbe kanë fituar vota, ndërkaq në Skenderaj, partitë politike serbe kanë fituar 150 vota.

Shkelje në zgjedhjet e Kosovës/ PDK ka fakte, ja dokumenti

Top Channel - 08.10.2019

Ditën e diel Kosova votoi për të zgjedhur kryeministrin e ri, ku partia fituese u shpall Lëvizja Vetëvendosja me kandidat për kryeministër Albin Kurtin.

Krasniqi tregon arsyet e humbjes së PDK-së në këto zgjedhje

Zeri - 08.10.2019

Të dielën qytetarët e vendit tonë, shfrytëzuan të drejtën e tyre për votim. Nga rezultatet preliminare të publikuara dje nga KQZ, Lëvizja Vetëvendosje doli e para, pasuar nga Lidhja Demokratike e ...

Kjo është femra më e votuar e PDK-së në Prishtinë

Lajmi.net - 08.10.2019

Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, duke pasuar më pas Uran Ismaili. Lajmi.net ka arritur të siguroi listën votave të kandidatëve për deputetë të PDK-së në Prishtinë.

E thonë PDK-ja: Nuk ka lidhje që humbëm, ne rikthehemi shpejt

Botasot - 08.10.2019

E thonë PDK-ja: Rikthehemi shpejt Zyrtari i PDK-së, Arben Gecaj, nëpërmjet një deklarate ka thënë se që 12 vite, jeta politike në Kosovë është dominuar nga PDK-ja.

Ramush Haradinaj: Kërcënimin për ndarje të Kosovës ia atribuoj PDK’së

Gazeta Express - 08.10.2019

Në një konferencë për media, Haradinaj ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me PDK’në e Kadri Veselit. Ai tha se nëse kanë qëndrime të njëjta për temat I pyetur se a do të bashkëpunojë me ...

Njeriu i dytë më i fuqishëm në PDK, dështon në komunën e tij

Botasot - 08.10.2019

Enver Hoxhaj, nënkryetari i dytë i PDK-së, ka dështuar që në zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 6 tetor, të ndikojë që partia e tij të fitojë më shumë vota në Suharekë.

Përmbledhja e fushatës zgjedhore të PDK-së (VIDEO)

Medial - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me ekipin e tij rrugëtuan në të gjitha vendet e Kosovës në kërkim të votës. Nga tubimet plot e deri tek mbështetja ndërkombëtare nga Britania ...

Qytetarët: Mirëpresim ndryshimet, koha për PDK-në në opozitë

Koha.net - 08.10.2019

Pas dhjetë vjetëve në pushtet, Partia Demokratike e Kosovës ka humbur betejën me dy partitë e tjera deri tani opozitare, Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të ...

Ramush Haradinaj: Kërcënimin për ndarje të Kosovës ia atribuoj PDK-së

Botasot - 08.10.2019

Në një konferencë për media, Haradinaj ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me PDK’në e Kadri Veselit. Ai tha se nëse kanë qëndrime të njëjta për temat I pyetur se a do të bashkëpunojë me ...

Ramush Haradinaj: Kërcënimin për ndarje të Kosovës ia atribuoj PDK’së

Zeri - 08.10.2019

Në një konferencë për media, Haradinaj ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me PDK’në e Kadri Veselit. Ai tha se nëse kanë qëndrime të njëjta për temat I pyetur se a do të bashkëpunojë me ...

Kjo është femra më e votuar e PDK-së në Prishtinë

Zeri - 08.10.2019

Lajmi.net ka arritur të siguroi listën votave të kandidatëve për deputetë të PDK-së në Prishtinë. Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, duke pasuar më pas Uran Ismaili.

Nurellari: 'Erdhi dita' që hipokritët të kërkojnë falje e falënderojnë PDK-në

Zeri - 09.10.2019

Adri Nurellari, këshilltar i kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli ka kritikuar ashpër ata që akuzuan PDK-në dhe figurat e saj para zgjedhjeve, e që rezultoi me një fitore të VV-së.

PDK do të jetë opozitë e fuqishme

Kosova Live - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e Degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Kryetari Veseli takon kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Mblidhet PDK-ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Zeri - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Kryetari Veseli takon kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së

Lajmi.net - 09.10.2019

Kryetari Veseli gjatë këtij takimi ka vlerësuar lart angazhimet dhe performancën e degëve dhe aktivistëve që kontribuan në fushatë zgjedhore. Ai ka falënderuar qytetarët për përkrahjen që i kanë ...

Veseli merr mbështetjen nga kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së, që të mbesin në opozitë

Telegrafi - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e Degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Veseli pëkrahet nga degët e partisë për të qëndruar në opozitë

Medial - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme, thonë kryetarët e degëve të kësaj partie

Koha.net - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

20 vite më parë u themelua PDK

Telegrafi - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

20 vjet nga themelimi i PDK-së

Lajmi.net - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

20 vjet më parë u themelua PDK-ja

Koha.net - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.