TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FOTOLAJM/ Marrëveshja, Rama ‘lidh besën’ me Vuçiç e Zaev në Novi Sad

BalkanWeb - 10.10.2019

Kryeministri Edi Rama, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kanë nëshkruar në Novi Sad marrëveshjen për lëvizjen e lirë të mallrave e njerëzve.

Rama kritikon BE-në nga Serbia: S’jemi fidanishte për të bërë eksperimente

Shqipmedia - 10.10.2019

Presidenti serb, kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Maqedonisë së Veriut kanë firmosur një marrëveshje këtë të enjte në Novi Sad, atë që ata e cilësojnë mini-shengeni.

Mungesa e Kosovës dhe Malit të Zi, Rama: Askush nuk është i përjashtuar, i presim në takimin tjetër

Top Channel - 10.10.2019

Kosova, Mali i Zi dhe Bosnja Hercegovina nuk iu bashkuan takimit të Novi Sadit, në të cilin morën pjesë Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut, dhe që synon krijimin e një “Shengeni Ballkanik”.

Vuçiq, Rama, Zaev nënshkruajnë deklaratë për lëvizjen e lirë të mallrave dhe njerëzve

Evropaelire - 10.10.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se është nënshkruar deklarata e ...

Rama, Zaev e Vuçiç, firmosin “Shengenin Ballkanik”

Medial - 10.10.2019

Kryeministri Edi Rama, homologu i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev si dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç kanë firmosur këtë të enjte në Novi Sad marrëveshjen e “Shengenit Ballkanik.

Dekori për Serbinë në Novi Sad

Respublica - 10.10.2019

Në Novi Sad të Vojvodinës është mbajtur i ashtuquajturi samit tripalësh mes Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nga ky takim, që organizohet nga Serbia, vend që po i njihet statusi i ...

Zaev: Qëllimi ynë është që Ballkani të jetë më konkurrent dhe më tërheqës

Telegrafi - 10.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot kanë qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi, ku kanë realizuar takim me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Konferenca/ Serbi-Shqipëri, lëvizje vetëm me karta identiteti. Takimi i radhës në Ohër

Top Channel - 10.10.2019

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, së bashku me presidentin e Serbisë kanë arritur në një dokument të përbashkët që, ashtu siç u tha në konferencë, do të lehtësojë qarkullimin e ...

Nis takimi mes Aleksandar Vucic, Ramës dhe Zaevit

Albeu.com - 10.10.2019

Në Novi Sad ka nisur takimi trepalësh në mes të Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Presidentin serb Aleksandar Vuçic është nikoqir i kryeministrave të të dyja vendeve, Edi Ramës së ...

Vuçiç ‘ngushëllon’ Ramën: Do i kalojmë kufijtë me kartë identiteti

Mapo - 10.10.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç u takua me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev dhe me atë shqiptar, Edi Rama në Novi Sad në kuadër të nënshkrimit të asaj që njihet si Mini-Shengeni ballkanik.

“Mini” Shengeni ballkanik, takim konstruktiv në Novi Sad

RTSH - 10.10.2019

Në Novi Sadi ka marrë udhë projekti për krijimin e “mini” Shengenit ballkanik, i cili synon përmirësimin e lidhjeve mes tregjeve rajonale, për të mundësuar qarkullimin e lirë të mallrave, njerëzve, ...

Rama flet shqip në mes të Serbisë, batuta me Vuçiç: Ende na duhet anglishtja…

Java News - 10.10.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, zhvilluan sot një konferencë për shtyp pas një takimi trepalësh, në të cilin ...

‘Shengeni Ballkanik’, Rama: Realitet deri në fund të 2021, historia na ka lënë mbrapa

BalkanWeb - 10.10.2019

“Deri në fund të 2021 ‘Minishengeni Ballkanik’ do të jetë realitet”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me presidentin Alensadër Vuçiç dhe kryeministrin Zoran Zaev.

Edi Rama: Shengeni ballkanik brenda 2021. Serbia nuk do të bllokojë Kosovën

Gazeta Tema - 10.10.2019

Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë rënë dakord parimisht për krijimin e Shengenit ballkanik dhe për realizimin e këtij objektivi në terren kanë vendosur edhe afate konkrete, që është ...

“Shengeni i vogël”, marrëveshje për katër liritë kryesore

Medial - 10.10.2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot, pas një takimi trepalësh me kryeministrin e Shqipërisë,Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në kuadër të idesë për “Shengenin e vogël” se u ...

Takimi me Vuçiç dhe Zaev, Rama: Nuk mund të presim derisa të bëhemi prioritet për BE

Java News - 10.10.2019

Pas takimit trepalësh në Novi Sad, Aleksandar Vuçiç, Zoran Zaev dhe Edi Rama kanë dalë në një konferencë të përbashkët. Kryeministri shqiptar tha se ky takim vjen nga nevoja për të zhvilluar ...

Plasin batutat mes Vuçiç dhe Ramës gjatë shëtitjes në Novi Sad, kryeministri serb i jep fjalën duke buzëqeshur: Edi is ...

SOT - 10.10.2019

Liderët e tre vendeve të Ballkanit pasi zhvilluan takimin për 'Shengenin Rajonal', kanë dalë një xhiro në shëtitoren e Novi Sad, Serbi. Kryeministri shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, ...

Takim trepalësh në Novi Sad: Vuçiq, Rama dhe Zaev

Evropaelire - 10.10.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takojë sot kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Sipas njoftimeve nga Zyra për Media e presidentit të ...

Novi Sad, merr udhë “mini” Shengeni ballkanik

RTSH - 10.10.2019

Nga Novi Sadi i Serbisë, do të marrë udhë projekti për krijimin e “mini” Shengenit ballkanik, një ide e hedhur disa vite më parë nga kkryeministri shqiptar Edi Rama.

Konferenca LIVE! Vuçiç, Rama dhe Zaev flasin për “Schengenin Ballkanik”

Java News - 10.10.2019

Konferencë për shtyp e Vuçiqit, Zaevit dhe Ramës pas takimit trepalësh në Novi ...

Novi Sad, takim trepalësh mes Zaevit, Ramës dhe Vuçiqit

Alsat - 10.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev, kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq paradite do të mbajnë takim trepalësh në Kalanë e Petrovaradinit sot në Novi Sad.

Zaev në Serbi takon Ramën dhe Vuçiqin

Telegrafi - 10.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev, kryetari serb, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri Edi Rama sot paradite do të kenë takim trepalësh në Novi Sad. Sipas njoftimeve të kabinetit të kryetarit serb, temë e ...

“Edi është i pari”, Vuçiç publikon një video, ja batutat në Novi Sad

Java News - 10.10.2019

Liderët e tre vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë bërë një xhiro në shëtitoren e Novi Sad pas takimi për “Shengenin e vogël.” Teksa ndiqeshin nga kamerat e gazetarët nuk kanë munguar as batutat mes ...

Mini Shengeni i Ballkanit, fillon darka zyrtare mes liderëve (VIDEO)

SOT - 09.10.2019

Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrave të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ana Brnabic, Edi Ramës dhe Zoran Zaev iu bashkua edhe presidenti serb Aleksandër Vucic.

‘Shengeni Ballkanik’, Rama darkon me Brnabiç, Vuçiç e Zaev

Top Channel - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Serbi për “marrëveshjen e ‘Shengenit Ballkanik’, ku ka darkuar me Brnabiç, Vuçiç e Zaev. ‘Shengeni Ballkanik’ synon që të heqë barrierat midis tri vendeve ...

Me gota shampanje dhe duke dëgjuar Vuçiç! Rama darkon në Novi Sad për “mini- shengenin”

Gazeta Express - 09.10.2019

Pas mbërritjes së tij në aeroportin e Beogradit, Rama ka udhëtuar drejt Novi Sad për t’u takuar me kryeministrin Zaev, Presidentin Vuçiç dhe kryeministren serbe Brnabiç.

Rama mbërrin në Beograd për “shengenin ballkanik”

Alsat - 09.10.2019

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonia Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën në Beograd këtë pasdite. Ata u pritën në aeroport nga Ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic.

Foto/ Shengeni rajonal, takim Rama-Vuçiç-Zaev

Medial - 09.10.2019

TIRANË, 8 tetor/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Alexandar Vuçiç si dhe kryeministrin e Maqedonisë së ...

Zaev arriti në Serbi, nesër në Novi Sad në takim trepalësh me Vuçiqin dhe Ramën

Medial - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot pasdite arriti në Serbi, ndërsa në aeroportin e Beogradit “Nikolla Teslla” e priti ministrja serbe për eurointegrime, Jadranka Joksimoviq, ...

Rama mbërrin në Serbi, takim ?kokë më kokë" me presidentin Vuçiç

Albeu.com - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë. Burime pranë kryeministrit bëjnë me dije se Rama do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e ...

Mini Shengeni/ Fillon darka mes tre liderëve të Ballkanit

Medial - 09.10.2019

Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrit Rama, kryeministres serbe Ana Brnabiç, presidentit Vuçiç dhe kryeministit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. .

Fotot/ Kryeministri Rama mbërrin në Novi Sad të Serbisë, tërheq vëmendjen me veshjen e tij

SOT - 09.10.2019

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën sot pasdite në Beograd këtë pasdite ku u pritën nga ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në ...

Rama në Serbi për “marrëveshjen e ‘Shengenit Ballkanik’, darkon me Brnabiç, Vuçiç e Zaev

BalkanWeb - 09.10.2019

SERBI Kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbërritur në Serbi, ku ka zhvilluar takime të rëndësishme me liderë rajonalë. Rama darkoi me Brnabiç Vuçiç e Zaev.

‘Shengeni Ballkanik’, kryeministri Rama mbërrin në Serbi, nesër nënshkruhet marrëveshja në Novi Sad

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi, një ditë para nënshkrimit të marrëveshjes për të ashtuquajturin “Shengeni ballkanik”. Kreu i qeverisë shqiptare do të ketë nesër një takim me Presidentin ...

Me ftesë të Vuçiç! Rama mbërrin në Novi Sad për “Shengenin” ballkanik

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryeministri Rama dhe kreu i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kanë mbërritur këtë të mërkurë në Serbi, ku do të zhvillohet një takim mes tyre dhe Presidentit serb Vuçiç.

Rama mbërrin në Serbi, tërheq vëmendje me veshjen/ FOTO

Medial - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi në lidhje me marrëveshjen e të ashtëquajturit “Shengeni ballkanik”. Kreu I qeverisë do të takohet të enjten me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe ...

FOTOLAJM / Rama takohet në Novi Sad me Vuçiç, Brnabiç dhe Zaev

Java News - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Serbi për një vizitë dy ditore, ku pritet të firmoset një marrëveshje mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për sa i përket heqjes se barrierave të ...

Shengeni rajonal/ Kryeministri Rama mbërrin në Serbi, takim me Vuçiç e Zaev

Durres Lajm - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi dhe pritet të takohet me presidentin e vendit Aleksandër Vuçiç dhe homologun e tij të Maqedonisë së Veriut.

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev do të arrijnë në Serbi këtë pasdite përpara takimit trepalësh të nesërm me presidentin serb, Aleksadnar Vuçiq, i cili ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Medial - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në ...

Mini Shengeni ballkanik pa Kosovën

Koha.net - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb, Alexandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Alsat - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaevi pasdite do të udhëtojë në Serbi, në Novi Sad nesër takohet me Ramën dhe Vuçiqin

Portalb - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Flaka - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Lajmi.net - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Medial - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev do të arrijnë në Serbi këtë pasdite përpara takimit trepalësh të nesërm me presidentin serb, Aleksadnar Vuçiq, i cili ...

Rama dhe Zaev arrijnë në Beograd, nesër me Vuçiqin, ja misioni i tyre?!

Ina - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Tetova Sot - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Çfarë po ndodh? Kryministri Rama mbërrin në Serbi, takim kokë më kokë me presidentin Vuçiç dhe kryeministrin e ...

SOT - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Me ftesë të Vuçiç! Rama mbërrin në Novi Sad për “Shengenin” ballkanik

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri Rama dhe kreu i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kanë mbërritur këtë të mërkurë në Serbi, ku do të zhvillohet një takim mes tyre dhe Presidentit serb Vuçiç.