TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Putin telefonon Zelenskiy, në fokus, Krimeja dhe lirimi i marinarëve

Top Channel - 12.07.2019

Presidenti rus Vladimir Putin i bëri telefonatën e tij të parë presidentit e ri të Ukrainës një ditë më parë dhe diskutimet u përqendruan në konfliktin në Ukrainën lindore që ka shkaktuar marrëdhënie ...

Biseda telefonike Putin-Zelenskiy, çfarë u diskutua

BalkanWeb - 12.07.2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Ukrainës Volodimir Zelenskiy mbajtën të enjten bisedën e tyre të parë telefonike dhe diskutuan zgjidhjen e konfliktit në Ukrainën lindore dhe kthimin e ...

RUSI – Kremlini: Putini dhe Zelenski diskutuan për konfliktin në Ukrainë

Medial - 11.07.2019

MOSKË, 11 korrik /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij ukrainas, Volodimir Zelenski diskutuan për konfliktin në lindje të Ukrainës gjatë bisedës së tyre të parë telefonike, ...

Putini i gatshëm të takojë udhëheqësin e ri të Ukrainës

BalkanWeb - 11.07.2019

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se është gati të takohet me presidentin e ri të Ukrainës për të negociuar që t’i jepet fund konfliktit vdekjeprurës midis dy vendeve fqinjë.

Zona e re e mbrojtur, Presidenti ukrainas: Do ta hapim për turistët

ABC News - 11.07.2019

Presidenti ukrainas Zelenski premtoi se shumë shpejt një tjetër zonë e sigurt në Cernobil do të jetë e hapur për turistët. Projekti për ndërtimin e saj ka kushtuar 1.5 miliard euro Është përuruar dhe ...

Çernobili zyrtarisht do të bëhet një pikë turistike

Gazeta Express - 11.07.2019

Zona rreth vendit ku ndodhi aksidenti i Çernobilit do të bëhet një pikë turistike me shtigje të ecjes dhe me valë të shtuara të telefonit. E gjithë kjo për shkak se zyrtarët ukrainas duan që njerëzit ...

UKRAINË – Zelensky anulon paradën ushtarake të Pavarësisë

Medial - 10.07.2019

KIEV, 10 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Presidenti ukrainas, Volodimir Zelensky ka vendosur të anulojë paradën ushtarake të 24 gushtit, ditën kur Ukraina feston pavarësinë.

Putini dhe Zelenski diskutuan për konfliktin në Ukrainë

Zhurnal - 11.07.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij ukrainas, Volodimir Zelenski diskutuan për konfliktin në lindje të Ukrainës gjatë bisedës së tyre të parë telefonike, njoftoi sot Kremlini.

Putini i gatshëm të takojë udhëheqësin e ri të Ukrainës

VOA - 11.07.2019

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se është gati të takohet me presidentin e ri të Ukrainës për të negociuar që t’i jepet fund konfliktit vdekjeprurës midis dy vendeve fqinjë.

Putini i gatshëm të takojë udhëheqësin e ri të Ukrainës

Botasot - 11.07.2019

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se është gati të takohet me presidentin e ri të Ukrainës për të negociuar që t’i jepet fund konfliktit vdekjeprurës midis dy vendeve fqinjë.

Putini i gatshëm të takojë udhëheqësin e ri të Ukrainës

Lajmi.net - 11.07.2019

Njoftimi i së enjtes i zotit Putin erdhi si përgjigje e ofertës së Presidentit ukrainas Volodimir Zelenskiyt për të mbajtur bisedime me udhëheqësin rus, ndërsa Britania, Franca, Gjermania dhe Shtetet ...