TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kaq vota morën kandidatët për deputet të PDK-së në Malishevë

Zeri - 10.10.2019

Numërimi i votave për kandidatët për deputet tashmë duket se ka përfunduar. Kështu është arritur që të sigurohet listëa e PDK-së në qytetin e Malishevës.

Bilall Sherifi i përgjigjet këshilltarit të Thaçit me një thënie të ish-gruas së futbollistit

Gazeta Express - 10.10.2019

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Bilall Sherifi, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Shefiri ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për ...

Ismail Syla kërkon rikthimin e Fatmir Limajt në PDK

Zeri - 10.10.2019

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së, Ismail Syla, i cili është këshilltar i Presidentit Thaçi përmes profilit të tij në Facebook, në 20 vjetorin e themelimit e PDK-së, ka kërkuar rikthimin ...

Veseli: 20-vjetori na gjen si lidere opozitare por gjithmonë në shërbim të shtetit

Koha.net - 10.10.2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, përmes Facebookut ka uruar strukturat e themeluesit e kësaj partie e cila sot ka mbushur 20 vjet. PDK-ja, e cila pas zgjedhjeve të 6 tetorit është në opozitë, sipas ...

Kadri Veseli i pari, kush janë më të votuarit e PDK-së në Mitrovicë

Lajmi.net - 10.10.2019

Pas Kadri Veselit i cili ka mbledhur 9441 vota, i dyti në këtë listë është ish-ministri i Financave, Bedri Hamza me 6532 vota, shkruan lajmi.net. Personi i tretë më i votuar është Valdete Idrizi e ...

Kush i rivalizoi fort Kadri Veselit në Mitrovicë, ky është numri i votave që morrën kandidatët e PDK-së atje

Gazeta Express - 10.10.2019

Është publikuar lista e votave që kanë marrë kandidatët për deputetë nga radhët e PDK-së në Mitrovicë. Në listën e siguruar listës i prinë Kadri Veseli, i cili në vendlindje ka marrë 9441 vota.

Blerim Latifi akuzoi PDK-në për blerje votash, reagon ish-agjenti i SHIK-ut

Botasot - 10.10.2019

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari ka reaguar pas deklaratës që Blerim Latifi bëri duke e kritikuar ashpër PDK-në, për vjedhje të votës.

“Shpërthen” Blerim Latifi, akuzon ashpër PDK-në, zbulon dallaveret e të fuqishmëve të kësaj partie

Botasot - 10.10.2019

Profesori dhe filozofi Blerim Latifi, i cili ishte kandidat për deputet i Partisë Demokratike të Kosovë, ka “shpërthyer” me një deklaratë ku akuzon direkt njerëzit e fortë të PDK-së, sidomos ata në ...

Blerim Latifi nuk arrin të bëhet deputet, akuzon bashkëpartiakët se blenë vota nga 10 euro

Gazeta Express - 10.10.2019

Blerim Latifi, këshilltari i Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli pasi nuk ka arritur të sigurojë votat për t’u futur në Kuvendin e Kosovës ka kritikuar partinë e udhëhequr nga Kadri Veseli se ka blerë ...

20 vite më parë u themelua PDK

Botasot - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

Nurellari: “Erdhi dita” që hipokritët të kërkojnë falje e falënderojnë PDK-në

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se është “i befasuar nga numri i zërvae publik që thanë se Kurti duhet të bëhet kryeministër”, shkruan lajmi.net.

Kujdes! PDK në opozitë mund të bëhet e rrezikshme ...

Botasot - 09.10.2019

PDK-ja në opozitë? Siç duket po, më në fund. Së paku kështu lënë të kuptojë rezultati zgjedhor i tetorit, ku sipas asaj çfarë ndodhi, pamë se si gozhdohet PDK-ja, parti kjo që, me atë se çfarë ka ...

“Me autobus të vjetër dhe të prishtë nuk shkohet në Evropën moderne”

Botasot - 09.10.2019

Kadri Dellova, një anëtar i devotshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),por i dëshpëruar tej mase që partia e tij pësoi debakël në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, ditë më parë ...

PDK zotohet se do të jetë opozitë konstruktive

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe në numrin e votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Nga sa vota morën kandidatët e PDK’së në Gjilan (Dokument)

Gazeta Express - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës pas zgjedhjeve të 6 tetorit ka dalur e treta në nivel vendi. Partia e udhëhequr nga Kadri Veseli ka marrur më së paku vota që kur ky i fundit e mori drejtimin e partisë ...

Këta janë kandidatët nga PDK-ja që llapjanët ia dhanë veç nga 2 vota

Botasot - 09.10.2019

Pothuajse janë publikuar te gjithat listat e votave të kandidatëve të cilët kanë garuar për deputet. Nga lista e kandidatëve për deputet të PDK-së mund të shihen, se dy nga këta kandidatë kanë marrë ...

Mblidhet PDK’ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Mësohen votat që morën kandidatët e PDK-së në Kamenicë

Zeri - 09.10.2019

Portali Fokusi.info ka siguruar listën e të gjithë kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës që janë votuar në Komunën e Kamenicës. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka marrë 1735 vota, pas tij ...

Kadri Veseli e merr mbështetjen e degëve të PDK-së për të mbetur në opozitë

Gazeta Express - 09.10.2019

Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, kreu i PDK-së, Kadri Veseli u takua me kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të partisë të cilën ai udhëheq, raporton Gazeta Express.

Mësohet 5-shja më e votuar e PDK-së në Gjakovë

Zeri - 09.10.2019

Numërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme. Gazeta Blic ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më ...

Kadri Veseli e Hajdar Beqa më të votuarit nga PDK-ja në Gjakovë

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli, është kandidati më i votuari në komunën e Gjakovës. Ai ka marrë 2787 vota, kurse pas Veselit më i votuari është kryetari i degës së ...

Votat e kandidatëve të PDK-së në Gjilan: Kadri Veseli, Urani…

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur të dalë partia e tretë në Gjilan me 7677 vota. Indeksonline ka siguruar votat e kandidatëve për deputetë. Pa dyshim se më i votuar është Kadri Veseli me 6076 ...

Nurellari: 'Erdhi dita' që hipokritët të kërkojnë falje e falënderojnë PDK-në

Zeri - 09.10.2019

Adri Nurellari, këshilltar i kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli ka kritikuar ashpër ata që akuzuan PDK-në dhe figurat e saj para zgjedhjeve, e që rezultoi me një fitore të VV-së.

PDK do të jetë opozitë e fuqishme

Kosova Live - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e Degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Kryetari Veseli takon kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Mblidhet PDK-ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Zeri - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Kryetari Veseli takon kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së

Lajmi.net - 09.10.2019

Kryetari Veseli gjatë këtij takimi ka vlerësuar lart angazhimet dhe performancën e degëve dhe aktivistëve që kontribuan në fushatë zgjedhore. Ai ka falënderuar qytetarët për përkrahjen që i kanë ...

Veseli merr mbështetjen nga kryetarët e degëve dhe shtabeve zgjedhore të PDK-së, që të mbesin në opozitë

Telegrafi - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e Degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Veseli pëkrahet nga degët e partisë për të qëndruar në opozitë

Medial - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Kush janë më të votuarit e PDK-së në Gjilan, Veseli i prinë listës

Lajmi.net - 09.10.2019

Ai ka marrë 2787 vota, kurse pas Veselit më i votuari është kryetari i degës së PDK-së në Gjakovë dhe kandidati për deputet, Hajdar Beqa, i cili ka marrë 2237 vota.

Kush janë më të votuarit e PDK-së në Gjilan? Habit numri i votave që ka marrë Veseli

Zeri - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli, është kandidati më i votuari në komunën e Gjakovës. Ai ka marrë 2787 vota, kurse pas Veselit më i votuari është kryetari i degës së ...

PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme, thonë kryetarët e degëve të kësaj partie

Koha.net - 09.10.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Deklasohet keq Hisen Berisha, ja sa vota mori në Komunën e Gjakovës

Botasot - 09.10.2019

Numërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme. “Bota sot” ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më së ...

Këta janë kandidatët nga PDK-ja që llapjanët ia dhanë veç nga 2 vota

Zeri - 09.10.2019

Pothuajse janë publikuar te gjithat listat e votave të kandidatëve të cilët kanë garuar për deputet. Nga lista e kandidatëve për deputet të PDK-së mund të shihen, se dy nga këta kandidatë kanë marrë ...

20 vite më parë u themelua PDK

Telegrafi - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

20 vjet nga themelimi i PDK-së

Lajmi.net - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

20 vjet më parë u themelua PDK-ja

Koha.net - 10.10.2019

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës.

Këshilltari i Veselit: PDK-në nuk e ka mundur Vetëvendosja as LDK-ja, por vetë PDK-ja

Zeri - 10.10.2019

Këshilltari i Kadri Veselit, i cili ishte edhe kandidat për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, ka lëshuar akuza të forta kundrejt disa personave brenda PDK-së për vjedhje të votave në ...

Këshilltari i Veselit: PDK-në nuk e ka mundur VV-ja as LDK-ja, por vetë PDK-ja

Lajmi.net - 10.10.2019

Latifi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se PDK-në nuk e ka mundur Vetëvendosja, e as LDK-ja, PDK- në e ka mundur PDK-ja, siç tha ai, lufta e paskrupullt e kandidatëve të saj për t’ia ...

Latifi: PDK-në nuk e ka mundur as VV-ja e as LDK-ja, por vetë PDK-ja

Telegrafi - 10.10.2019

Kandidati për deputet nga PDK, Blerim Latifi ka thënë se subjektin të cilin ai i takon në këto zgjedhje nuk e ka mundur as Vetëvendosja e as LDK-ja. Latifi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ...

Sipas blerim Latifit, PDK-ja u mund nga lufta brenda saj për vota

Koha.net - 10.10.2019

Sipas Blerim Latifit, kandidat për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës dhe këshilltar i lartë i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, PDK-në nuk e ka mundur Vetëvendosja, e as LDK-ja, por e ka ...

Kush e rivalizoi fort Veselin në Mitrovicë, ja sa vota morën kandidatët e PDK-së atje

Botasot - 10.10.2019

Është publikuar lista e votave që kanë marrë kandidatët për deputetë nga radhët e PDK-së në Mitrovicë. Në listën e siguruar listës i prinë Kadri Veseli, i cili në vendlindje ka marrë 9441 vota.

Ky është numri i votave të kandidatëve të PDK-së për deputet në Mitrovicë

Medial - 10.10.2019

18:36 | 10 Tetor 2019 Është publikuar lista e votave që kanë marrë kandidatët për deputetë nga radhët e PDK-së në Mitrovicë. Në listën e siguruar listës i prinë Kadri Veseli, i cili në vendlindje ka ...

Veseli uron të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e PDK-së në 20 vjetorin e themelit të saj

Botasot - 10.10.2019

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar sot ditëlindjen e 20-të të partisë që drejton, duke e theksuar se që nga themelimi PDK kishte një rrugëtim të jashtëzakonshëm për ...

Veseli uron të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e PDK-së në 20 vjetorin e themelit të saj

Lajmi.net - 10.10.2019

Veseli ka shkruar në faqen e tij në Facebook se si bartëse e proceseve më të rëndësishme në vend – lirisë, pavarësisë dhe ndërtimit të shtetit, Partia Demokratike e Kosovës ka lënë shenjat e saj të ...

Veseli uron të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e PDK-së në 20 vjetorin e themelit të saj

Telegrafi - 10.10.2019

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar sot ditëlindjen e 20-të të partisë që drejton, duke e theksuar se që nga themelimi PDK kishte një rrugëtim të jashtëzakonshëm për ...

PDK e feston 20-vjetorin në opozitë

Gazeta Express - 10.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës, sot e feston 20-vjetorin e themelimit të saj. Kjo parti pas zgjedhjeve të 6 tetorit gjendet në opozitë, sipas Veselit, dhe do të vazhdojë t’i shërbejë shtetit.

Fatmir Limajt i vie ftesa publike që të rikthehet në PDK

Botasot - 10.10.2019

Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook i ka bërë thirrje Fatmir Limajt të kthehet në PDK.

Ismail Syla kërkon rikthimin e Fatmir Limajt në PDK

Botasot - 10.10.2019

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së, Ismail Syla, i cili është këshilltar i Presidentit Thaçi, përmes profilit të tij në Facebook, në 20 vjetorin e themelimit e PDK-së, ka kërkuar rikthimin ...

PDK e feston 20-vjetorin në opozitë

Zeri - 10.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës, sot e feston 20-vjetorin e themelimit të saj. Kjo parti pas zgjedhjeve të 6 tetorit gjendet në opozitë, sipas Veselit, dhe do të vazhdojë t’i shërbejë shtetit.