TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PDK-ja dhe LDK-ja nuk e durojnë njëra tjetrën

Botasot - 12.01.2019

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike.

Mustafa i përgjigjet Ramadanit dhe Tahirit: Jeni rendit si fishekët për ta mbrojtur Qeverinë

Telegrafi - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur dy anëtarëve të kabinetit qeveritar të Kryeministrit Haradinaj, të cilët reaguan ndaj një postimi të kreut të LDK-së, përmes të ...

Vuçiq: Pajtohem me Isa Mustafën, më pëlqeu qëndrimi i LDK-së!

Botasot - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump.

Sekretari i AAK'së: Isa nuk merrte vendime nga frika e rrëzimit, Haradinaj s'frikësohet

Gazeta Express - 12.01.2019

Një përplajse e re ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe AAK-së, u hap së fundmi nga vetë kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa. Kryeministri Haradinaj mori kritika se ka shumë këshilltarë, ...

Mustafa reagon ndaj zyrtarëve të AAK-së: U shpreh ngushëllime, nuk do tu del siç keni menduar

Botasot - 12.01.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të AAK-së ndaj tij. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ata janë organizuar si fishekë dhe po e ...

Kryetari i LDK'së thotë se zyrtarët e AAK'së si PDK'ja, po e mbrojnë Partinë e Qeverinë

Gazeta Express - 12.01.2019

Kreu i LDK’së Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK’së, të cilët shkruan dje për Mustafën dhe LDK’në, në mbrojte të shefit të tyre, Ramush Haradinajt.

Ramadani thotë se Haradinaj s’ka nevojë për udhëzimet e Mustafës sepse do të dështonte

Koha.net - 12.01.2019

Sot kryetari i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj.

Mustafa krahason numrin e ish-kabinetit të tij me atë të Haradinajt

Koha.net - 12.01.2019

Kreu i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj.

Zyrtarët e AAK’së gozhdojnë Isa Mustafën: Pishmanxhiu, po lufton edhe për një mandat në krye të LDK’së

Gazeta Express - 12.01.2019

Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Anton Berisha, ka thënë se Isa Mustafa i ka rënë pishman pse kishte deklaruar se s’do të kandidonte më për Shef të LDK’së.

Isa Mustafa e lëshoi "bombën"

Botasot - 12.01.2019

Nuk e di së si janë ndier sot Kryesia, Këshilli i Përgjithshëm por në veçanti anëtarësia e LDK kur i pari i kësaj partie deklaroi sot se: "Unë fare nuk jam penduar qe e kamë votuar Thaçin për ...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

Gazeta Express - 12.01.2019

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i ...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

Gazeta Express - 12.01.2019

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në ...

Mustafa jep sinjale për mbështetjen e “korrigjimit të kufijve”

Koha.net - 11.01.2019

Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë.

Deputetja e LDK-së: Ashtu siç na bëri neve, PDK-ja do ta rrëzoj edhe qeverinë “Haradinaj”

Botasot - 11.01.2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri pretendon se Partia Demokratike e Kosovës ka ‘planin’ për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, ashtu siç kishte vepruar me ekzekutivin e kaluar ...

Iu dha lamtumira e fundit Adem Llumnicës

Botasot - 11.01.2019

Sot, u varros kryetari i nëndegës së LDK-së në Barilevë, Adem Llumnica, që vdiq dje pas një sëmundjeje të shkurtër. Sekretari i përgjithshëm, njëherësh edhe kryetar i Degës I në Prishtinë, Ismet ...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë

Koha.net - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.

Mustafa thotë se është koha që qeveria Haradinaj të shkojë në shtëpi

Koha.net - 11.01.2019

I preokupuar me qeverisjen e Ramush Haradinajt është shfaqur paraardhësi i tij, Isa Mustafa. Në një mbledhje me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike, kryetari i kësaj partie ka thënë se mbesin ...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK'në frikacakë

Gazeta Express - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogu, zgjedhjeve dhe të ...

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë

Telegrafi - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist.

Mustafa thotë se nuk është penduar për zgjedhjen e Thaçit president

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, po thotë se nuk është penduar që e ka zgjedhur president Hashim Thaçin. Në një konferencë për media gjatë ditës së sotme, Mustafa ka thënë se vendimi i Kushtetueses i ...

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit

Telegrafi - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë ...

LDK-ja nuk ka pasur strukturë vrastare brenda shqiptare

Botasot - 11.01.2019

Eksponentët potencialë të krimit të organizuar, qoftë vrastarë politik, qoftë korruptivë, të hajnisë zyrtare, e kanë "lëshuar gojën" dhe shpifin pa doganë fare, sikur kamionat e tyre, kontrabandues ...

Mustafa: Këtë Qeveri duhet t’a rrëzojmë

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, mban mbledhje me kryetar të degëve, të kë saj partie. “Ne po mbajmë takime të rregullta me degët, me kryesinë. Preokupimi ynë i madh është gjendja në vendin tonë dhe ...

Mustafa nuk pendohet për Thaçin

Zeri - 11.01.2019

I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa nuk është shprehur I penduar për votimin pro zgjedhjes së Hashimit Thaçit në postin e presidentit të Kosovës, raporton “Zëri.info”.

Mustafa: Nuk jemi penduar që e bëmë Thaçin president

Botasot - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi.

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi

Telegrafi - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

Mustafa: LDK është aktualisht e para, këtë e dëshmojnë sondazhet

Telegrafi - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

Mustafa e quan veprim popullist, taksën 100 % të Qeverisë

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

Isa Mustafa kritikon numrin rekord të këshilltarëve të Haradinajt

Zeri - 11.01.2019

Kreu i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Isa Mustafa, ka kritikuar emërimin e ksëhtillarëve të rinj të kryeministrit, Ramush Haradinaj raporton “Zeri.info”.

Nitaj ia kthen Isa Mustafës: Nëse është dikush që po e shpërfill Amerikën, ata jeni ju

Gazeta Express - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklarimeve të kryetari të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot në një konferencë për media e ka cilësuar vendosjen e taksës ndaj produkteve si një ...

Kreu i LDK-së e quan vendim popullist taksën për produktet serbe

Gazeta Express - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

PDK-ja dhe LDK-ja s'e durojnë njëra tjetrën

Koha.net - 12.01.2019

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike.

Mustafa ngushëllon familjen Llumnica

Botasot - 11.01.2019

Me rastin e vdekjes së kryetarit të nëndegës së LDK-së në Barilevë të Prishtinës Adem Rasim Llumnica, kryetari i LDK-së Isa Mustafa u ka shprehur ngushëllime familjes Llumnica: “Dje morëm një lajm të ...

Vuçiq: Më pëlqeu qëndrimi i LDK-së, pajtohem me Isa Mustafën

Medial - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump.

Mustafa i përgjigjet Ramadanit dhe Tahirit: Jeni rendit si fishekët për ta mbrojtur Qeverinë

Portalb - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur dy anëtarëve të kabinetit qeveritar të Kryeministrit Haradinaj, të cilët reaguan ndaj një postimi të kreut të LDK-së, përmes të ...

Mustafa i kthen përgjigje zyrtarëve të Qeverisë që i dolën në mbrojtje Haradinajt

Lajm - 12.01.2019

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt.

Zyrtarët e AAK’së gozhdojnë Isa Mustafën: Po lufton edhe për një mandat në krye të LDK’së

Botasot - 12.01.2019

Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Anton Berishaj, ka thënë se Isa Mustafa i ka rënë pishman pse kishte deklaruar se s’do të kandidonte më për Shef të LDK’së.

Mustafa: Një numër i përkrahësve të mi po më thonë, profesor mos u merr me ta!

Botasot - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit të tanishëm Ramush Haradinajt. Ai ka thënë se gjatë kohës kur ishte në krye të ...

Kelmendi i quan lojëra politike tendencat për dominim në dialogun me Serbinë, thotë se LDK me të drejtë kërkon zgjedhje

Almakos - 10.01.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka thënë se partia e tij me të drejtë po kërkon zgjedhje. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se poltikat të cilat po ...

Vdes veprimtari i shquar i LDK-së

Botasot - 10.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se ka ndërruar jetë veprimtari i shquar i LDK-së, Adem Rasim Llumnica, i cili ishte kryetar i nëndegës së LDK-së në Barilevë të Prishtinës, përcjellë "Bota ...

LDK/Kryetari Mustafa jep sinjale për “korrigjimin e kufijve”

Java News - 12.01.2019

Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë.

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës - e quan atë dhe LDK-në frikacakë

Zeri - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut.”, zgjedhjeve dhe të taksës.

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë

Almakos - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist.

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit

Almakos - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë ...

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president

BalkanWeb - 12.01.2019

Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij për të zgjedhur si presidenti, Hashim Thaçin. Sipas Mustafës ishte Kushtetuta që i çoi në atë situatë, pasi LDK nuk ...

​Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

Tetova Sot - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi.

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi

Almakos - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

Mustafa: LDK është aktualisht e para në sondazhe

SOT - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës dhe shtoi se partia që ai drejton ...

Kreu i LDK-së: Taksa për produktet serbe vendim populist, po shpërfillet Trump!

Java News - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

PDK dhe LDK në 'luftë' me njëra tjetrën

Zeri - 12.01.2019

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike.