TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ftohet edhe një profil i lartë i UÇK-së nga Gjykata Speciale

Botasot - 07.12.2018

Një tjetër profil i lartë i UÇK-së është ftuar për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për Kosovën. Pos një ish-komandanti të UÇK-së, nga Prokuroria e Gjykatës Speciale do të ...

Prokuroria Speciale sot dorëzon aktakuzën e plotësuar për rastin e veteranëve

Telegrafi - 07.12.2018

Prokuroria Speciale sot do të dorëzoj në Gjykatën Themelore aktakuzën për rastin e veteranëve. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, Prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha.

Prokuroria i përmbahet afatit ligjor, dërgon sot në Gjykatë aktakuzën për rastin “Veteranët”

Lajmi.net - 07.12.2018

Sot është afati i fundit që Prokuroria të dërgojë në Gjykatë aktakzuën për rastin “Veteranët”. E njëjta, ishte kthyer prapa rreth një muaj më parë për përmirësimet dhe plotësimet e nevojshme, shkruan ...

Prokurori Special: Aktakuzën për veteranët e kemi gati për t`ia dorëzuar Gjykatës

Gazeta Express - 07.12.2018

Prokurori i Prokurorisë Speciale Sylë Hoxha ka konfirmuar për Kallxo.com se sot gjatë ditës do ta dorëzojnë aktakuzën e plotësuar në rastin e njohur në publik si ...

OVL e UÇK-së ende nuk është dijeni nëse janë bërë përmirësimet në aktakuzën për listat e veteranëve

Lajmi.net - 06.12.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës nesër ka afatin e fundit ligjor për ta dërguar në Gjykatën Themelore të Prishtinës aktakuzën për rastin “Veteranët”. Afati ligjor i përcaktuar po afrohet, por aktakuza ...

Aktakuzat e para nga Gjykata Speciale, flasin avokatë

Lajmi.net - 06.12.2018

Gjykata Speciale pritet që në një të ardhme jo të largët të ngris aktakuzat e para. Aktakuzat e para nga Gjykata Speciale pritet që të ngriten në pranverën e vitit të ardhshëm.

Ekskluzive: Specialja ka gati aktakuzën e parë për një ish-komandant, po negociohet dorëzimi në janar

Koha.net - 06.12.2018

Në fund të vitit 2018, Prokuroria dhe Gjykata Speciale për Kosovën kanë vendosur të aktivizohen. Hetimi 7-vjeçar për krimet e pretenduara që dalin nga raporti i Dick Martyt dhe Këshillit të Evropës, ...

Prokuroria: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Lajmi.net - 06.12.2018

Afati i paraparë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësuar në rastin e “Veteranëve” skadon nesër. Duke e parë mundësinë që rasti në fjalë të dështojë, kallxo.com kontaktoi me prokurorin e ...

OVL e UÇK-së ende nuk është dijeni nëse janë bërë përmirësimet në aktakuzën për listat e veteranëve

Botasot - 07.12.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës nesër ka afatin e fundit ligjor për ta dërguar në Gjykatën Themelore të Prishtinës aktakuzën për rastin “Veteranët”. Afati ligjor i përcaktuar po afrohet, por aktakuza ...

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Telegrafi - 06.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër B.K., për veprën penale “Keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar”.

Aktakuzë për vepër penale “keqpërdorim i besimit”

Telegrafi - 06.12.2018

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale “keqpërdorim i besimit”, i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga ...

I futen nga çatia në shtëpi, e rrahin pronarin dhe i vjedhin mijëra para

Lajmi.net - 05.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër S.B., për veprën penale “Grabitje”, nga neni 329 paragrafi 3, lidhur me nenin 31,të Kodit Penal të Republikës ...

Aktakuzë ndaj një personi për grabitjen e qindra mijëra eurove

Koha.net - 05.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë kundër S.B. për veprën penale “Grabitje”. Sipas aktakuzës, S.B. më 27 dhjetor të vitit 2016, rreth orës 23:00 në Pejë bashkë me tre persona tjerë, ...

Prokuroria: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Telegrafi - 06.12.2018

Afati i paraparë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësuar në rastin e “Veteranëve” skadon nesër. Duke e parë mundësinë që rasti në fjalë të dështojë, “kallxo.com” kontaktoi me prokurorin e ...

Gjilan: Aktakuzë për keqpërdorim të besimit

Botasot - 06.12.2018

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntori.

Ngrihet aktakuzë për grabitjen e mijëra eurove dhe frangave në Pejë

Telegrafi - 05.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë kundër S.B., nën dyshimin për grabitjen e një sasie të madhe të parave para rreth dy vjetësh. Sipas aktakuzës, i pandehuri S.B.

Prokuroria: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Botasot - 06.12.2018

Afati i paraparë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësuar në rastin e “Veteranëve” skadon nesër. Duke e parë mundësinë që rasti në fjalë të dështojë, KALLXO.com kontaktoi me prokurorin e ...

Aktakuzë për pylltarin në Pejë

Botasot - 06.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur aktakuzë kundër B.K., për keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar. Sipas aktakuzës, i pandehuri B.K.

Aktakuzë ndaj një personi për “keqpërdorim të besimit”

Koha.net - 06.12.2018

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale “keqpërdorim i besimit’’ i cili gjendet nën masën e arrestit shtëpiak që nga data 23 nëntori.

Ngrihet aktakuzë për grabitjen e mijëra eurove dhe frangave në Pejë

Botasot - 05.12.2018

Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë kundër S.B., nën dyshimin për grabitjen e një sasie të madhe të parave para rreth dy vjetësh. Sipas aktakuzës, i pandehuri S.B.

Prokurori Special: Aktakuzën për veteranët e kemi gati për t`ia dorëzuar Gjykatës

Tetova Sot - 07.12.2018

Prokurori i Prokurorisë Speciale Sylë Hoxha ka konfirmuar për Kallxo.com se sot gjatë ditës do ta dorëzojnë aktakuzën e plotësuar në rastin e njohur në publik si “Veteranët”.

Prokurori Special: Aktakuzën për veteranët e kemi gati për t`ia dorëzuar Gjykatës

Botasot - 07.12.2018

Prokurori i Prokurorisë Speciale Sylë Hoxha ka konfirmuar për Kallxo se sot gjatë ditës do ta dorëzojnë aktakuzën e plotësuar në rastin e njohur në publik si “Veteranët”.