TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Leonard Kerquki: Kam parë Haki Abazin teksa plandosej në dysheme

Ina - 12.09.2019

Leonard Kerquki Miq, Si autor i emisionit “Pressing” dua te sqaroj ate qe ndodhi para nje ore ne ambientet ku po i zhvillojme debatet zgjedhore: Debati, siç keni mundur ta shihni, ka qene i ...

Rrahen pas debatit televiziv Haki Abazi dhe Dardan Molliqaj

Shqipmedia - 12.09.2019

Pas një debati të ashpër mes Dardan Molliqaj nga PSD’ja dhe Haki Abazit nga VV’ja, ka eskaluar situata duke kaluar në dhunë fizike. Në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj I PSD’së dhe Haki ...

Rrëfimi i moderatorit të emisionit: Kam parë Haki Abazin teksa plandosej në dysheme

Botasot - 12.09.2019

Autori i emisionit “Pressing”, Leonard Kërquki ka sqaruar incidentin që ndodhi ku u përfshin në rrahje mysafirët e tij, Haki Abazi nga VV dhe Dardan Molliqaj nga PSD, pas debatit me akuza të rënda.

Molliqaj e Haki Abazi përleshen fizikisht

Ina - 12.09.2019

Kandidati i PSD-së për deputetë Dardan Molliqaj dhe kandidati i VV-së, Haki Abazi pas një debati të ashpër në T7 janë përleshur edhe fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë thuhet se janë kacafytur edhe ...

Sqarohet Dardan Molliqaj

Ina - 12.09.2019

Dardan Molliqaj Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik. Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj ...

Incidenti me Haki Abazin, vjen reagimi i Dardan Molliqaj

Top Channel - 12.09.2019

Një incident mes Dardan Molliqaj që është bashkëshorti i minstres Shahini dhe zyrtarin e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi ka pushtuar mediat. Sipas Abazit, Molliqaj e ka sulmuar fizikisht në ...

A ishte kjo arsyeja e rrahjes mes Abazit dhe Molliqajt?

Botasot - 12.09.2019

Një debat tepër i ashpër është zhvilluar në televizionin 7 mes Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit. Ky konflikt thuhet se përfundoi në rrahje mes të dyve, pas së cilës ka pasur shumë reagime publike.

Incidenti/ Burri i ministres Shahini sulmon fizikisht zyrtarin e Lëvizjes Vetëvendosje

Top Channel - 11.09.2019

Burri i ministres së Arsimit Besa Shahini, Dardan Molliqaj ka sulmuar fizikisht zyrtarin e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi. Incidenti ka ndodhur në ambientet e redaksisë së televizionit T7.

Abazi pretendon se u rrah nga Molliqaj, ky e mohon

Koha.net - 11.09.2019

Është raportuar të ketë ndodhur një sulm fizik mes Dardan Molliqajt, kandidat për deputet nga koalicioni PSD-AAK, dhe Haki Abazit nga Vetëvendosja. Mefail Bajqinovi, kandidat për deputet nga Lëvizja ...

Reagon Vetëvendosje pas rrahjes, Molliqajn e quajnë bandit

Lajmi.net - 11.09.2019

Vetëvendosje e ka quajtur bandit dhe iu kanë referuar si kandidat i AAK-së për deputet. Ky është reagimi i plotë: Banditët nuk e kanë vendin në debate televizive Pas emisionit “Pressing” në T7, ...

VV kërkon nga KQZ të marrë masa – të largojë nga lista personat që ushtrojnë dhunë

Telegrafi - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas përplasjes mes deputetit të PSD-së Dardan Molliqaj dhe kandidatit për deputet nga VV, Haki Abazi. Përmes një postimi në Facebook, VV, e kanë quajtur bandit, Dardan ...

Vetëvendosje e quan Molliqajn bandit, thotë se Haki Abazi ka lëndime fizike

Gazeta Express - 11.09.2019

Lëvizja Vetvëendosje ka reaguar pasi kandidati i saj për deputet, Haki Abazi, tha se pas emisionit Pressing, duke dalë nga studio, Dardan Molliqaj nga koalicioni PSD-AAK e ka sulmuar fizikisht.

Plas sherri mes të ftuarve në studio, moderatori merr vendimin drastik (VIDEO)

SOT - 11.09.2019

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit ...

LVV: I bëjmë thirrje KQZ-së të largojë nga lista personat që ushtrojnë dhunë

Zeri - 11.09.2019

Pas përplasjes mes deputetit të PSD-së Dardan Molliqaj dhe kandidatit për deputet nga VV, Haki Abazi ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje. Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në facebook ka shkruar se ...

Flet Endrit Shala për rrahjen në mes Molliqajt dhe Abazit pas debatit televiziv

Botasot - 11.09.2019

Endrit Shala, kandidat për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka folur rreth përleshjes fizike në mes të Dardan Molliqajt nga PSD-ja dhe Haki Abazit nga Lëvizja Vetëvendosje.

Dardan Molliqaj deklarohet në lidhje me rrahjen me Haki Abazin

Lajmi.net - 11.09.2019

Molliqaj ka mohuar të ketë ndodhur ndonjë incident jashtë, përveç një debati me shumë tensione, shkruan lajmi.net. Ai i ka quajtur ankesa e vajtime deklarimet e oponentit të tij ng radhët e Lëvizjes ...

Abazi: Molliqaj më ka sulmuar jashtë studios

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka theksuar se është sulmuar nga Dardan Molliqaj dhe shoqëruesi i tij, pas emisionit që kishin në T7.

Zgjedhjet në Kosovë, kandidatët për deputet rrihen në studion televizive (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2019

Kandidatët për deputetë Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi kanë vazhduar përplasjet mes tyre pas përfundimit të emisionit në tv T7 në ...

Reagon Vetëvendosje pas rrahjes, Molliqajn e quajnë bandit

Botasot - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar reagim ndaj rrahjes të sontme që ka ndodhur midis Haki Abazit e Dardan Molliqajt. Postimi në Facebook: Banditët nuk e kanë vendin në debate televizive Pas emisionit ...

Haki Abazi shoqërohet në polici pas incidentit me Dardan Molliqajn

Gazeta Express - 11.09.2019

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi tashmë i kanë dhënë edhe versionet e tyre për këtë ...

Haki Abazi shoqërohet në polici pas incidentit me Dardan Molliqajn

Botasot - 11.09.2019

Pas debatit televiziv, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi tashmë i kanë dhënë edhe versionet e tyre për këtë incident.

Agim Bahtiri: E dënoj ashpër sulmin fizik të Dardan Molliqaj ndaj Haki Abazit

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar për sulmin e Dardan Molliqaj ndaj Haki Abazit. “E dënoj ashpër sulmin fizik të Dardan Molliqajt ndaj Haki Abazit”, ka shkruar Bahtiri në ...

Si erdhi deri tek rrahja e Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt?

Lajmi.net - 11.09.2019

Debati mes tyre ishte i ashpër e me fjalë fyese e ofenduese ndaj njëri-tjetrit. Molliqaj i kishte thënë Abazit se është i padijshëm dhe se nuk di as të shkruaj e nuk ka lexuar asnjë libër.

Si ndodhi rrahja me Dardan Molliqajn, flet Haki Abazi

Lajmi.net - 11.09.2019

Abazi ka treguar se ka qenë duke dalë nga studio me përfaqësuesin e PDK-së, Rexhep Hoti, kur pretendon se është sulmuar nga Dardan Molliqaj, shkruan lajmi.net.

Molliqaj mohon përleshjen me Haki Abazin

Telegrafi - 11.09.2019

Dardan Molliqaj ka reaguar pas përplasjes televizive që pati mes tij dhe Haki Abazit. Kandidati për deputet nga PSD, ka mohuar se ka pasur rrahje, derisa ka thënë se asgjë nuk ka ndodhur jashtë ...

Dardan Molliqaj sqaron gjithçka pas “rrahjes”

Botasot - 11.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit, Dardan Molliqaj, ka treguar çka ka ndodhur pas debatit të sotëm. Ai ka thënë se, “asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ...

Molliqaj jep versionin e tij se çka ndodhi me Haki Abazin pas emisionit Pressing

Gazeta Express - 11.09.2019

Dardan Molliqaj i PSD’së ka dhënë versionin e tij rreth asaj që ka ndodhur pas përfundimit të emisionit Pressing. Haki Abazi i Vetëvendosjes ka thënë se Molliqaj e ka sulmuar pas debatit të ashpër që ...

Policia shkon në vendin e ngjarjes pas incidentit Molliqaj – Abazi

Gazeta Express - 11.09.2019

Policia e Kosovës ka arritur në vendin ku mbahet emisioni Pressing, pasi Haki Abazi i Vetëvendosjes tha se pas debatit është sulmuar nga Dardan Molliqaj i PSD’së.

Rexhep Hoti flet për përleshjen në mes Molliqajt dhe Abazit

Botasot - 11.09.2019

Rexhep Hoti nga Partia Demokratike të Kosovës (PDK), i cili ishte sonte i ftuar në T7, në të njëjtin emision ku raportohet për përleshjen fizike që ka ndodhur në mes Haki Abazit, nga Lëvizja ...

PSD-ja para një ore e paralajmëroi Haki Abazin se pas emisionit...

Botasot - 11.09.2019

Përleshja që ndodhin mes Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit pas një debati televiziv si duket ka qenë një paralajmërim nga aktivisti i PSD-së Nol Nushi i cili, kishte thënë se Haki Abazin dhe Valdrin ...

Haki Abazi dhe Dardan Molliqaj rrihen pas debatit

Lajmi.net - 11.09.2019

Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit të emisionit. Pas ofendimeve, debati i tyre ka eskaluar në fizike. Autori i emisionit, Leonard Kerquki, ka thënë se i vjen ...

Sulmi fizik mes Molliqajt dhe Abazit, reagon Bahtiri: Veprimet e Molliqajt banditeske

Botasot - 11.09.2019

Agim Bahtiri ka reaguar në lidhje me përleshjen mes Dardan Molliqajt ndaj Haki Abazit duke e dënuar ashpër. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, veprime të tilla kriminale tregojnë se ...

Haki Abazi dhe Dardan Molliqaj përleshen fizikisht pas debatit televiziv

Telegrafi - 11.09.2019

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit ...

Molliqaj-Abazit: Të ka qitë Albini qaty me ngjy, ke shku – je njeri i padijshëm që s’di as me shkru

Lajmi.net - 11.09.2019

Molliqaj e quaji servil dhe frikacak Haki Abazin. Madje i tha se është i paditur dhe se nuk di me shkru si duhet, ndonëse e quan veten analist. ‘’Je frikacak dhe njeri që ngjyn kush çka i jep.

Flet Haki Abazi: Ja si më sulmoi Dardan Molliqaj

Botasot - 11.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e VV-së, Haki Abazi, ka treguar cka ka ndodhur pas debatit të sontëm në Pressing. Ai ka thënë se ka qenë duke dalur nga televizioni t7, kur mbrapa tij kanë ardhur ...

Flet Haki Abazi: Dardan Molliqaj dhe shoqëruesi i tij më sulmuan

Gazeta Express - 11.09.2019

Pas polemikave të ashpra në debatin e sotëm në Pressing, Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Abazi ka thënë në një prononcim për Gazetën Express se ...

Flet Haki Abazi: Dardan Molliqaj dhe shoqëruesi i tij më sulmuan

Zeri - 11.09.2019

Pas polemikave të ashpra në debatin e sotëm, Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Abazi ka thënë në një prononcim për Gazetën Express se Molliqaj e ka ...

Policia arrin në vendngjarje, pas rrahjes së Molliqajt dhe Abazit

Botasot - 11.09.2019

Pas përplasjes fizike mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt, Policia e Kosovës ka mbërritur në vendin ngjarjes. Burimet e media mësojnë se policia ka marrë informatën dhe do t’i intervistojnë të dy ...

Dardan Molliqaj: Ka disa fjalë për Albin Kurti, e ofendon rëndë!

Botasot - 11.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PSD’së, Dardan Molliqaj e ka quajtur ‘tuc’ Albin Kurtin. ‘’Albini tuc është vetë. Tuc është ai’’, tha Molliqaj teksa përplasje sonte Pressing me Haki Abazin i cili ...

Haki Abazi dhe Dardan Molliqaj rrihen pas debatit në Pressing

Gazeta Express - 11.09.2019

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit ...

Ka eskaluar debati: Molliqaj-Abazit, je pak si femër, ke edhe probleme që je i vogël

Botasot - 11.09.2019

Ka eskaluar paksa debati i sontëm ndërmjet Dardan Molliqajt të PSD’së dhe Haki Abazit të VV’së. Molliqaj përveç që e quajti Abazin servil, frikacak e të padijshëm, i tha se duket edhe si ‘femër’.

Dardan Molliqaj nuk e pranon Haki Abazin si përfaqësues i VV-së, fillon përplasja mes tyre

Lajmi.net - 11.09.2019

Të dy kanë filluar menjëherë përplasjet pasi Molliqaj tha se nuk e konsideron përfaqësues të VV-së, Abazin. “Haki Abazi nuk e përfaqëson Vetëvendosjen. Ata nuk guxojnë me dalë me folë me të tjerët.

Abazi ia kujton Molliqajt se në fund vendos populli

Botasot - 11.09.2019

Një përplasje e ashpër nisi sonte qysh në fillim të emisionit Pressing në T7. Ishte Dardan Molliqaj ai që nisi me akuza kundër Haki Abazit, që kandidon për deputet në VV.

Zotohet Dardan Molliqaj: Nëse një sondazh kredibil e vë Vetëvendosjen të parën unë tërhiqem nga gara

Zeri - 11.09.2019

Kandidati për deputetë nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, është i ftuar në T7. Molliqaj në këtë emision ka folur edhe për sondazhet e fundit që janë publikuar.

Zotohet Dardan Molliqaj: Nëse një sondazh kredibil e vë Vetëvendosjen të parën unë tërhiqem nga gara

Botasot - 11.09.2019

Kandidati për deputetë nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, ka folur edhe për sondazhet e fundit që janë publikuar. Lëvizja Vetëvendosje po proklamon kohë pas kohe se po del e para në ...

Haki Abazi ia kthen Molliqajt: Populli e njeh babanë tim e tëndin, ai e jep verdiktin

Zeri - 11.09.2019

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet, Haki Abazi, i është përgjigjur akuzave që kandidati i kolaicionit PSD – AAK ia bëri në T7. Molliqaj e akuzoi Abazin se është ‘servil dhe profiter’, duke ia ...

Haki Abazi ia kthen Molliqajt: Populli e njeh babanë tim e tëndin, ai e jep verdiktin

Botasot - 11.09.2019

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet, Haki Abazi, i është përgjigjur akuzave që kandidati i kolaicionit PSD – AAK. Molliqaj e akuzoi Abazin se është ‘servil dhe profiter’, duke ia përmendur edhe ...

Molliqaj – Abazit: Kur unë kam hyrë në burg për Vetëvendosje, ti ke luftu me na nda

Gazeta Express - 11.09.2019

Haki Abazi nga Vetëvendosje dhe Dardan Molliqaj nga koalicioni AAK – PSD kanë vazhduar përplasjet në emisionin Pressing të Televizionit 7. Molliqaj e ka akuzuar Abazin se ai është angazhuar ta ndajë ...

Molliqaj – Abazit: Kur unë kam hyre në burg për Vetëvendosje, ti ke luftu me na nda

Botasot - 11.09.2019

Haki Abazi nga Vetëvendosje dhe Dardan Molliqaj nga koalicioni AAK – PSD kanë vazhduar përplasjet në emisionin Pressing të T7. Molliqaj e ka akuzuar Abazin se ai është angazhuar ta ndajë ...

Zotohet Dardan Molliqaj: Nëse një sondazh kredibil e vë Vetëvendosjen të parën unë tërhiqem nga gara

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidati për deputetë nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Molliqaj në këtë emision ka folur edhe për sondazhet e fundit që janë ...