TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Standartet e dyfishta, kur Gruevski fliste shqip (VIDEO)

Albeu.com - 20.03.2017

Lideri i VMRO-së Nikolla Gruevski dikur nuk shfaqej nacionalist dhe antishqiptar i përbetuar. Madje në manifestim ai kishte marrë guximin të flasë edhe në gjuhë shqipe .

Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidh krizën (VIDEO)

Portalb - 20.03.2017

Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe ...

Gruevski e quan Zaevin kriminel por votat ia jep për kryeministër

Portalb - 20.03.2017

“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej.

Forumi maqedonas “Patriotët e lirë” kërkojnë të dorëhiqet Gruevski

Flaka - 20.03.2017

Forumi maqedonas “Patriotët e lirë”, kryetar i së cilit është Vlladimir Zmejkovski, i bënë thirrje Nikolla Gruevskit të japë dorëheqje të parevokueshme nga funksioni kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe të ...

Gruevski “dyftyrësh”, ja si flet shqip (VIDEO)

Ina - 20.03.2017

Lideri i VMRO-së Nikolla Gruevski dikur nuk shfaqej nacionalist dhe antishqiptar i përbetuar, njofton agjencia e lajmeve INA. Madje në manifestim ai kishte marr guximin të flas edhe në gjuhë shqipe.

Zaev: S’ka shanse qe Gruevski te jete ne Qeveri

Ina - 20.03.2017

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të ...

Zaev: Koha është që OBRM-PDUKM të kalojë në opozitë

Telegrafi - 20.03.2017

Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë ...

Analistët: Ora e Gruevskit ka ndaluar me 9 janar

Flaka - 20.03.2017

Gruevski provon ta kthejë në fillim procesin që të fitojë vend në qeveri, komentojnë analistët pas deklarateve rreth pritshmërive të VMRO-DPMNE-së nga eurokomesari Hahn dhe paralajmërimit të ...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

Portalb - 20.03.2017

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme.

LSDM: Dokumenti, tentim për faktorizim

Almakos - 20.03.2017

20 March Dokumenti i njoftuar nga VMRO-DPMNE-ja ku pritet të shpaloset strategjia e partisë së Nikolla Gruevskit për zgjidhjen e krizës politike, nuk është i mirëpritur nga një pjesë e partive ...

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin

Lajm - 20.03.2017

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu ...

Dokumenti i VMRO-së, për të shpëtuar Gruevskin

Almakos - 20.03.2017

20 March Nikolla Gruevski nuk është me në pozitën për të ofruar çfarëdo zgjidhje të situatës dhe për të shtruar kërkesa në drejtim të katërshes evropiane që të martën do të zbres në Shkup.

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

Evropaelire - 20.03.2017

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni.

Maqedoni; Ivanov flet për herë të parë për zgjedhjet e reja

RTSH - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka folur për herë të parë për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve te reja si një rrugë për daljen nga kriza politike dhe institucionale që e ka lënë vendin për ...

Xharra: Maqedonia është shkaku i konfliktit Rusi-Përendim

Albeu.com - 20.03.2017

nga Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas.

FPM: Gruevski të mos fshihet pas partisë dhe popullit

Portalb - 20.03.2017

Forumi i Patriotëve Mendjelirë (FPM) nëpërmjet një kumtesë thotë se derisa Nikolla Gruevski dhe partia e tij merreshin me punë të kota, populli vuante nga jeta e vështirë, njofton Portalb.mk .

Gruevski paralajmëron shpërbërjen e Maqedonisë prej zyrtarizimit të shqipes

ABC News - 20.03.2017

Kreu i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruevski paralajmëroi se vendi është në prag shpërbërjeje, për shkak të projektit për zyrtarizimin e gjuhës shqipe.

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

Almakos - 20.03.2017

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr ...

VMRO-DPMNE: Rreziku më i madh për Maqedoninë është Zoran Zaevi

Almakos - 20.03.2017

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE.

Patriotët Mendjelirë: Gruevski të jep dorëheqje, amnestoi rastet e Hagës

Telegrafi - 20.03.2017

Përmes një kumtese dërguar Telegrafit Maqedoni, Forumi i patriotëve mendjehapur e pyet Gruevskin se përse nuk mendoi më herët për popullin, kur sipas tyre, mijëra të rinj e lëshuan Maqedoninë.

Gruevski lëshon edhe një kërcënim: Mund të vijë deri te ajo të mos kemi shtet

Antpress - 20.03.2017

Lideri VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë një interviste në “Kanal 5” sërish ka ftuar popullin që të mbrojë shtetin. Madje, ka paralajmëruar në formë kërcënimi se mund që Maqedonia të mos ekzistojë ...

Gruevski paralajmëroi dokument politik – “Platformë për ruajtjen e Maqedonisë“

Portalb - 20.03.2017

VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza, njoftoi lideri i kësaj partie Nikola Gruevski në intervistën e djeshme në “Kanal 5”.

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

Portalb - 20.03.2017

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të ...

Reagimet e popullatës turke dhe rome, reflektojnë liderët e tyre

Flaka - 20.03.2017

Kjo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë, por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të ...

Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidh krizën

Flaka - 20.03.2017

Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe ...

ZAEV: Është koha që VMRO-DPMNE të shkojë në opozitë

Alb Portali - 20.03.2017

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të ...

Zaev: Koha është që OBRM-PDUKM të kalojë në opozitë

Botasot - 20.03.2017

Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë ...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

Lajm - 20.03.2017

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme.

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin

Ina - 20.03.2017

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu ...

Ekspertët: Dokumenti i VMRO-së, për të shpëtuar Gruevskin

Lajm - 20.03.2017

Nikolla Gruevski nuk është me në pozitën për të ofruar çfarëdo zgjidhje të situatës dhe për të shtruar kërkesa në drejtim të katërshes evropiane që të martën do të zbres në Shkup.

Ekspertët: Dokumenti i VMRO-së, për të shpëtuar Gruevskin

Alb Portali - 20.03.2017

Nikolla Gruevski nuk është me në pozitën për të ofruar çfarëdo zgjidhje të situatës dhe për të shtruar kërkesa në drejtim të katërshes evropiane që të martën do të zbres në Shkup.

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

Ina - 20.03.2017

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ...

Xharra: BE-ja, e pafuqishme karshi Ivanovit

Flaka - 20.03.2017

Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas.

Forumi i Patriotëve Mendjelirë: Nikolla Gruevski, patriot i rrejshëm !

Flaka - 20.03.2017

Forumi i Patriotëve Mendjelirë nëpërmjet një kumtesë thotë se derisa Nikolla Gruevski dhe partia e tij merreshin me punë të kota, populli vuante nga jeta e vështirë, njofton Portalb, transmeton Flaka ...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

Alb Portali - 20.03.2017

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr ...

VMRO: Platforma e Tiranës është rreziku më i madh i Maqedonisë

Albeu.com - 20.03.2017

VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka theksuar se rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për të realizuar Platformën e ...

Patriotët Mendjelirë: Gruevski të jep dorëheqje, amnestoi rastet e Hagës

Lajm - 20.03.2017

Përmes një kumtese dërguar mediave, Forumi i patriotëve mendjehapur e pyet Gruevskin se përse nuk mendoi më herët për popullin, kur sipas tyre, mijëra të rinj e lëshuan Maqedoninë.

LSDM: Gruevski është i frikësuar…

Ina - 20.03.2017

Nikolla Gruevski patjetër duhet ta pranoj realitetin dhe të përgatitet për opozitë si dhe ballafaqimin me drejtësinë, reagojnë nga LSDM-ja ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së në Kanal5.

Gruevski lëshon edhe një kërcënim: Mund të vijë deri te ajo të mos kemi shtet

Shqipmedia - 20.03.2017

Lideri VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë një interviste në “Kanal 5” sërish ka ftuar popullin që të mbrojë shtetin. Madje, ka paralajmëruar në formë kërcënimi se mund që Maqedonia të mos ekzistojë ...

Muki e godet Gruevskin

Ina - 20.03.2017

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka reaguar ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së, Nikolla Gruevski në intervistën e fundit televizive. Zekiri ka theksuar se, Gruevski me shokët e tij do të flenë ...

Gruevski: Përgatisim një dokument politik për dalje nga kriza

Republika - 20.03.2017

Lideri i VMRO DPMNE, Nikola Gruevski në intervistën e djeshme në “Kanal 5” njoftoi se VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza.

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

Lajm - 20.03.2017

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të ...

Kriza i jep kohë Gruevskit/Propozon një KundërPlatformë dhe kërcënon me rënien e shtetit

Respublica - 20.03.2017

Mungesa e zgjidhjes së krizës dhe paaftësia për të krijuar qeveri, i ka dhënë kohë ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski që të dalë me një propozim të ri faktorizues për të.

LSDM: Gruevski po anashkalon programin qeveritar

Almakos - 19.03.2017

Efektet e dokumenteve të Gruevskit tanimë i kanë ndjerë qytetarët. Kështu LSDM i është kundërpërgjigjur deklaratave të Nikolla Gruevskit se po përgatit dokument politik për dalje nga kriza politike, ...

Gruevski: Paralajmëroj – mund të mbetemi pa shtet

Portalb - 19.03.2017

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve të Kanal 5 sërish bëri thirrje që populli të mbrojë shtetin. Gruevski paralajmëroi se është e mundur që Maqedonia ...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

Ina - 19.03.2017

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më.

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

Almakos - 19.03.2017

19 March Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit ...

Gruevski: VMRO-DPMNE do të ofrojë dalje nga kriza politike

Alb Portali - 19.03.2017

VMRO-DPMNE është duke përgatitur një dokument politik për dalje nga kiza politike. Kështu tha kryetari i kësaj partie, Nikolla Gruevski, duke theksuar se ky dokument së shpejti do të jetë gati dhe do ...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

Alb Portali - 19.03.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza ...

Gruevski: Zaev me çdo çmim dëshiron të bëhet kryeministër

Telegrafi - 19.03.2017

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për Kanal 5 deklaroi e Zoran Zaev dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim. Sipas tij, Zaev nuk heq dorë nga Deklarata e partive ...