TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tronditet sërish Tirana, tërmeti i dytë shkund kryeqytetin

Zhurnal - 21.09.2019

Tronditet sërish Tirana, tërmeti i dytë shkund kryeqytetin. Vetëm pak sekonda pas rënies së tërmetit të fuqishëm, kryeqyteti është tronditur sërish. Lëkundje të forta kanë vënë në panik Tiranës për ...

Tmerr! Tjetër lëkundje e fuqishme trondit vendin pas goditjes së parë, njerëzit në panik

SOT - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë i shkallës Rihter, me epiqendër në Detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Durrësit. Pas lëkundjes së parë, e cila u shënua në orën 16:04, një tjetër shkundje e ...

7.5 ballë tërmet, ministria e Mbrojtjes jep informacion: Më i forti në 20-30 vitet e fundit! Po punojmë për dëmet

Zhurnal - 21.09.2019

Tërmeti i regjistruar në orën 14:04 në Shqipëri IGJEUM dhe Ministria e Mbrojtjes raportuan në lidhje me dy tërmetet e fuqishme që ranë sot në Shqipëri.

Fifi: Kurë nuk kam përjetuar tërmet më të frikshëm

Lajmi.net - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm sot goditi Shqipërinë, fuqia e lëkundjeve ka qenë 5.8 shkallë, shkruan lajmi.net. Pas këtij tërmeti shumë fytyra të botës së shoubizit reaguan në rrjete sociale duke thënë se ...

Një tjetër pallat çahet më “dysh”, në “Komunën e Parisit”

Top Channel - 21.09.2019

Pas fotos së një pallati të çarë nga tërmeti i fuqishëm në zonën e “Don Boskos”, një tjetër ndërtesë është dëmtuar rëndë nga tërmeti në Tiranë. Bëhet fjalë për një pallat te “Komuna e Parisit”, që ...

Lëkundjet e forta të Tërmetit, sizmiologu jep paralajmërimin e frikshëm: Rrini jashtë, priten të tjera dridhje

SOT - 21.09.2019

Sizmiologu Ervin Kasaj ngre alarmin se priten të tjera lëkundje sizmike. Siç shihet edhe në foton e postuar prej tij, gadishulli i Ballkanit dhe Shqipëria kanë një aktivitet të lartë ...

Tërmeti i fuqishëm çan pallatin në “Don Bosko”

Top Channel - 21.09.2019

Tërmeti i fuqishëm që tronditi sot Shqipërinë, ka dëmtuar rëndë dhe një pallat në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. Siç shihet dhe në foto tërmeti ka çarë në dysh ndërtesën.

Njerëz me duar në kokë dhe pallate të ndarë në dysh, shkatërrimi që la pas tërmeti (FOTO LAJM)

Albeu.com - 21.09.2019

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranë n, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet edhe për disa persona të lënduar.

Kishte paralajmëruar tërmete, reagon Meta

Albeu.com - 21.09.2019

Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes. Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja ...

Njerëzit në panik, dëme të shumta nga lëkundjet e tërmetit

Botasot - 21.09.2019

Dy tërmete shkundën Shqipërinë në orët e pasdites, ku më i forti ishte 5.8 ballë. Më pas një tjetër tërmet me magnitudë më të vogël u regjistrua sërish.

Tërmeti shemb një pjesë të Gjeologjikut, shkatërrohen 2 makina/ VIDEO

Mapo - 21.09.2019

Kryeqyteti është prekur këtë të shtunë nga tre tërmete radhazi, ndër të cilët më i forti ka qenë me magnitudë 5.8 ballë i shkallës rihter. Ish-Fakulteti i Gjeologjisë dhe Minierave ka pësuar dëme të ...

Dëmet nga tërmeti, tek Fakulteti i Gjeologjisë dhe Minierave duket si situatë lufte

Gazeta Express - 21.09.2019

Tërmeti i rënë pasditen e sotme në Shqipëri ka shkaktuar dëme serioze në Fakultetin e Gjeologji minierave në Tiranë. Në pamje dallohen pjesë të godinës të rëna në oborr dhe mbi makina.

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri

Medial - 21.09.2019

TIRANË, 21 shtator/MEDIAL/ Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në pjesën më të madhe të territorit të vendit tonë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) rreth ...

Termeti shkund Shqipërinë, Presidenca: Situata po ndiqet me vëmendje dhe shqetësim

Medial - 21.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas termetit me magitudë 5.8 me epiqendër në detin Adriatik, që eshte ndjerë pasditen e kësaj të shtune në të gjithë vendin.

“Vendi pritet të goditet nga një tërmet apokaliptik”, çfarë paralajmëroi Ilir Meta muaj më parë

BalkanWeb - 21.09.2019

Dy tërmete në pak minuta me epiqendër në Detin Adriatik kanë shkundur qytetin e Durrësit, Tiranës, por edhe shumë qytete të tjera të vendit. Pak muaj më parë, Presidenti i vendit Ilir Meta ...

Shtatë të lënduar nga tërmetet në Shqipëri

Koha.net - 21.09.2019

Shtatë persona raportohet se janë lënduar nga tre tërmetet që kanë goditur Durrësin e Tiranën, por edhe qytete të tjera në Shqipëri, madje ai është ndier edhe në Kosovë.

Tërmeti dëmton rëndë universitetin Gjeologjik (Video)

Top Channel - 21.09.2019

Banorët e Tiranës kanë regjistruar dëmet që la pas tërmeti 5.8 i shkallës Rihter. Fasada e universitetit është shembur në tokë, fatmirësisht atje nuk ndodheshe askush dhe as studentët.

Video/Lëkundjet e tërmetit, shihni c’ka ndodhur me godinën e Fakultetit të Gjeologji Minierave

BalkanWeb - 21.09.2019

Dëme të mëdha nga lëkundjet e tërmetit ka pësuar fakulteti i Gjeologji Minierave. Sic shihet në videon e siguruar nga “ BalkanWeb ” nga lëkundjet e forta sizmike kanë dëmtuar rëndë muret e ...

Dëmet që shkaktoi tërmeti

Gazeta Express - 21.09.2019

Dy tërmet të fuqishme goditën sot Shqipërinë. Epiqendra e tyre ishte në Durrës, kurse magnituda ishte 5.8 ballë dhe 5.6 ballë. Në një video të postuar në Facebook shihet dëmet që ka shkaktuar ky ...

Presidenca reagon pas tërmetit: Po ndjekim situaten me vemendje dhe shqetesim

Java News - 21.09.2019

Pas tërmetit që përfshiu gjithë vendin ka reaguar Zëdhënësit i Presidentit të Republikes, Tedi Blushi. Sipas tij Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që ka tronditur ...

Shikoni dëmet që ka shkaktuar tërmeti në një supermarket në Durrës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 21.09.2019

Shqipëria shkundet nga tërmeti . Mësohet se tërmeti i magitudës 5.8 me epiqendër në detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Durrësit është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit dhe më gjerë.

A është larguar rreziku i tërmetit që goditi vendin? Flet sizmiologu

Gazeta Express - 21.09.2019

Sizmiologu Rrapo Ormeni tha për Report Tv se në orët në vazhdim mund të ketë sërish lëkundje tërmeti në vend, por me një mangnitudë më të ulët se dy lëkundjet e para që u ndjenë në të gjithë vendin.

Tërmeti i fortë në Shqipëri/ Shtatë të plagosur në Tiranë

Top Channel - 21.09.2019

Shërbimet e emergjencës lajmërojnë se pas tërmetit kanë nisur të kërkojnë ndihmë personat e lënduar. Nga shembja e një shtëpie pranë autostradës Tiranë Durrës janë plagosur dy persona.

Tërmeti çan përmes pallatet në Tiranë e Durrës, ja dëmet (FOTO)

Mapo - 21.09.2019

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë prej 5.8 ballë ka shkaktuar dëme materiale në Tiranë. Disa apartamente janë dëmtuar seriozisht. Një pallat i vjetër është çarë mes përmes nga tërmeti, duke e bërë ...

Tërmet i fuqishëm, Meta: Situata duhet të monitorohet

Mapo - 21.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas rënies së tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë , që ka tronditur në veçanti Durrësin dhe Tiranën.

Dëmet në Tiranë/ Njerëzit në panik – FOTO

Top Channel - 21.09.2019

Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë që “shkundi” sot Shqipërinë ka shkaktuar shumë panik te njerëzit. Në galerinë e mëposhtme do të shihni disa nga pamjet e shkatërrimit në Tiranë.

Në panik nga tërmeti, lëndohet një grua në Tiranë

Albeu.com - 21.09.2019

Lëkundje të forta të tërmetit me magnitudë 5.8 janë ndjerë edhe në Tiranë. Qytetarët kanë nxituar të dalin jashtë për të shmangur rrezikun. Ndërkohë në zonën e Astirit një grua , duke dalë nga banesa ...

Tërmetet në Shqipëri pasdite janë ndjerë edhe në vendin tonë

Medial - 21.09.2019

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Dy tërmete me magnitudë 5.6 dhe 5.2 ballë sipas Rihterit në periudhë prej dhjetë minutave kanë ndodhur në pasdite në afërsi të Durrësit, Shqipëri, publikoi Qendra ...

Tërmeti/ Bashkia Tiranë: Emergjencat në terren, qytetarët të telefonojnë numrin 112 për ndihmë

Java News - 21.09.2019

Tirana u godit sot nga dy tërmete të cilat sipas raportimeve të para kanë shkaktuar fatmirësisht vetëm dëme materiale. Lidhur me këtë ka reaguar edhe Bashkia e Tiranës, e cila bën të ditur se forcat ...

Tërmeti/ Ministria e Brendshme: Të gjitha strukturat e rendit janë në gadishmëri

Java News - 21.09.2019

Pas lëkundjeve të tërmetit të rënë pak minuta më parë, Ministria e Brendshme, në bazë të raportimeve të para që ka marrë nga Drejtoritë Vendore të Policisë, Shërbimet Zjarrfikëse dhe Prefekturat, ...

Tërmeti i fuqishëm shkund vendin, reagon Ministria e Mbrojtjes

Medial - 21.09.2019

Shqipëria shkundet nga tërmeti, pasditen e kësaj të shtune duke krijuar frikë dhe panik tek shumë qytetarë. Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me lëkundjet e fuqishme duke theksuar se tërmeti ...

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri/ Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit që solli ky tërmet

Top Channel - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel epiqendra ishte në Durrës, ka njoftuar ministria e Mbrojtjes.

Shemben disa banesa nga tërmeti në periferi të Tiranës, 2 persona të lënduar (video)

Alsat - 21.09.2019

Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar panik të madh banorët. Qytetarë të shumtë kanë lënë banesat e kanë dalë. Në videot e siguruara nga “BalkanWeb” qytetarë të shumtë në panik kanë dalë ...

Tërmeti i fuqishëm, qytetarët në Tiranë braktisin banesat (VIDEO)

Albeu.com - 21.09.2019

Mësohet se tërmeti që ka goditur Tiranën, ishte 5.8 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ishte në Adriatik. Tërmete të tilla rrallë ndjehen në vendin dhe padyshim kanë krijuar mjaft panik te ...

Tirana në alarm nga tërmeti, banorët dalin në rrugë (FOTO+VIDEO)

Mapo - 21.09.2019

Të paktën tre tërmete radhazi, më i forti me magnitudë 5.8 ballë i shkallës rihter goditet Tiranën këtë pasdite. Banorët kanë lënë shtëpitë të alarmuar dhe kanë dalë në rrugë.

Ministria e Mbrojtjes jep detaje për tërmetin: Më i fortë i 20-30 viteve të fundit

BalkanWeb - 21.09.2019

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për lëkundjet e forta të tërmetit që kanë tronditur sot vendin. Duke iu referuar Institutit të Energjisë Ujit dhe Mjedisit, MM deklaron se tërmeti ka ...

Lëkundjet nga tërmeti, çahet në mes pallati në Tiranë

Gazeta Express - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë pasditen e sotme. Mësohet se epiqendra ishte në detin Adriatik. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 5.8 Ballë.

Shqipëria goditet nga një tërmet i fuqishëm

Respublica - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm ka prekur sot territorin shqiptar me epiqendër në Adriatik. Sipas të dhënave tërmeti ka patur magnitudë 5.3 dhe ai ka shkaktuar disa dëme materiale.

Instituti Sizmik jep detaje për tërmetet që dridhën Kosovën e Shqipërinë

Gazeta Express - 21.09.2019

Dy tërmete kanë ndodhur para pak minutash në Shqipëri, por që dridhjet janë dëgjuar edhe në disa qytete të Kosovës. Arsye për këtë ka qenë magnituda e lartë e tërmetit, shkruan Express.

Tirana goditet nga tërmeti 5.8 ballë, banorët në panik (FOTO+VIDEO)

Mapo - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë i shkallës rihter ka goditur Tiranën pak minuta më parë, i shoqëruar nga një tjetër tërmet me 5.3 ballë. Lëkundjet e pallateve kanë zgjatur disa sekonda ...

FOTOT/ Tërmeti i fuqishëm: Ja zonat dhe pamjet e frikshme të shkatërrimit që solli

Gazeta Tema - 21.09.2019

Video dhe foto të shumta kanë ardhur pranë redaksisë tonë. Një tërmet që u pasua nga një i dytë, tronditi të gjithë Shqipërinë dhe njerëzit kudo kanë dalë jashtë nga banesat e tyre apo kudo që ata ...

Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik

Albeu.com - 21.09.2019

Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur gjithë vendin. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeri ishte 5.8 ballë dhe epiqendra në det, pak kilometra përballë Durresit.

Foto/ Dy tërmete 5.8 dhe 5.6 ballë shkundin Durrësin dhe Tiranën. Panik tek qytetarët

BalkanWeb - 21.09.2019

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranën, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet edhe për disa persona të lënduar.

Panik nga tërmeti, banorët e pallateve dalin në rrugë

Zeri - 21.09.2019

Tërmeti i fortë që ka goditur Shqipërinë ka shkaktuar panik të madhe tek njerëzit. Lëkundjet raportohet të jenë mbi 5.5 ballë, teksa epiqendra në zonën bregdetare të Durrësit.

Tërmeti i fuqishëm në Tiranë, dëmtohen pallatet të Astiri

Albeu.com - 21.09.2019

Mësohet se tërmeti që ka goditur Tiranë n, ishte 5.8 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ishte në Adriatik. Gjithashtu, tërmeti ka dëmtuar disa pallate në Tiranë, kryesisht tek zona e Astirit.

Tërmetet, sizmiologu këshilla qytetarëve: Ja ç’duhet të bëni në momentin që ndjeni lëkundjet e para

Gazeta Tema - 21.09.2019

Prof. Asoc. Rexhep Koçi në një intervistë për “TemA” ka dhënë disa këshilla për njerëzit në momentet që ndiejnë tërmetin. “Të mos shpërqendrohen, të mos humbin qetësinë.

Termet në Shqipëri, panik dhe tmerr tek qytetarët, ja epiqendra

Medial - 21.09.2019

Lëkundjet e forta të tërmetit në Tiranë pasditen e kësaj të shtune kanë shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët, të cilat kanë lënë menjëherë shtëpitë dhe kanë dalë në rrugë.

Ministria e Mbrojtjes reagon pas tërmetit: Më i forti në 20-30 vitet e fundit

Java News - 21.09.2019

Pas tërmetit të fuqishëm që ka shkundur vendin ka reaguar edhe Ministria e Mbrojtjes teksa njofton se sipas informacioneve paraprake tërmti 5.8 ballë ka qenë me epiqendër në Durrës.

Dy tërmete në Kosovë brenda pak minutave

Lajmi.net - 21.09.2019

Tërmet i fuqishëm ka goditur sot detin Adriatik, ku lëkundjet e forta kanë dridhur Kosovën e Shqipërinë. Tërmeti është dëgjuar në të gjithë Kosovën, por më së shumti në zonat në afërsi me Shqipërinë.