TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta, kritikë Bashës: Tensione artificiale para fushatës

Top Channel - 17.02.2017

Aleati i socialistëve në mazhorancën aktuale, Ilir Meta foli në Komitetin Drejtues të LSI-së së Tiranës për përpjekje për të tensionuar artificialisht situatën parazgjedhore në Shqipëri.

Meta: Reformat, paralelisht me përgatitjet për zgjedhjet

Mapo - 17.02.2017

LSI ka mbledhur pasditen e kësaj të premteje Komitetin Drejtues Kombëtar. Në fjalën e tij hapëse, kryetari Ilir Meta ka deklaruar se kjo parti po hyn në një fazë të re ripërtëritjeje ideore dhe ...

Meta mbledh Komitetin Drejtues të LSI: Me rëndësi standardi i zgjedhjeve të 18 qershorit

Botasot - 17.02.2017

(E plotësuar) - Kryeparlamentari, njëkohësisht kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ritheksoi edhe një herë këtë të premte rëndësinë e vijimit të reformave për integrimin e vendit.

Meta: Ka përpjekje për të tensionuar artificialisht situatën paraelektorale

Ora news - 17.02.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh dhe kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, deklaroi sot se përgatitjet zgjedhore nuk duhet të zbehin vëmendjen nga reformat kyçe të vendit, si ajo në ...

Meta: Tensionet politike parazgjedhore nuk duhet të na shpërqëndrojnë vëmendjen nga reformat

SOT - 17.02.2017

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur në komitetin drejtues të LSI-së për qytetin e Titanës, rreth tensionit politik që po krijohet me afrimin e datës së zgjedhjeve të qershorit.

VIDEO/ Shqetësimi i Metës: Ka përpjekje për të tensionuar zgjedhjet

Gazeta Tema - 17.02.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta është i shqetësuar se ka përpjekje për të tensionuar situatën. Deklarata e tij u bë sot gjatë një mbledhjeje të Komitetit Drejtues të LSI-së se për zgjedhjet e qershorit.

“Nuk mungojnë përpjekjet për të tensionuar artificialisht situatën politike para zgjedhjeve”, kujt i drejtohet mesazhi ...

Java News - 17.02.2017

Në një mbledhje të komitetit drejtues të Tiranës të LSI, kreu i saj Ilir Meta ka folur në lidhje me zgjedhjet e qershorit dhe ka lëshuar një mesazh pa “adresë” konkrete.

Meta: Të mos shmanget vëmendja nga reformat

Vision Plus - 17.02.2017

Ndersa ende nuk ka nje vendim per koalicionin kreu I LSI-se Ilir Meta flet per përpjekje artificiale qe synojnë tensionimin e situatës politike përpara zgjedhjeve të 18 qershorit.

Meta mohon sërish krisjen e koalicionit: Po krijohen qëllimisht tensione politike

Albeu.com - 17.02.2017

Pas shkarkimit të zëvëndësit të Bashkisë i emëruar nga PS, nga kryetarja e Bashkisë Zamira Rami që përfaqëson LSI ka reaguar vetë kryetari i LSI-së Ilir Meta .

Mblidhet komiteti drejtues i LSI për Tiranën, Meta: Rezultati i 18 qershorit, shumë i rëndësishëm për ne

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka shprehur edhe një herë angazhimin e tij dhe të forcës politike që ai drejton, në zbatimin e reformave kryesore në vend, atë në drejtësi ...

Retorikat për reformën, Ilir Meta thirrje të ndalen tensionet artificiale, i shtyn sërish Ramës vendimin për të ardhmen ...

SOT - 18.02.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka bërë dje thirrje që të ndalet krijimi i tensioneve artificiale politike në prag të zgjedhjeve parlamentare.

| 08:20 | Z.H. | 199 Sot proteston PD-ja

Zhurnal - 18.02.2017

Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta mori pjesë në mbledhjen e konstituimit të Komitetit Drejtues të Tiranës Lëvizja Socialiste për Integrim e Tiranës zhvilloi mbledhjen e konstituimit të Komitetit ...

Meta jep alarmin: Ka përpjekje për të tensionuar zgjedhjet

Mapo - 17.02.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta tha sot në një mbledhje të Komitetit Drejtues të LSI-së se për zgjedhjet e qershorit ka përpjekje për të tensionuar situatën.

Meta: “Drejtësia” kusht për integrimin

Vision Plus - 16.02.2017

Zbatimi i reformës ne drejtësi konsiderohet nga kryeparlamentari Ilir Meta si shume i rendesishem per te pasur një sistem te paanshëm. Ne nje konference ne Austri te fokusuar ne zhvillimet ne ...

Meta: Me rëndësi standardi i zgjedhjeve të 18 qershorit

Vision Plus - 17.02.2017

Kryeparlamentari, njëkohësisht kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ritheksoi edhe një herë këtë të premte rëndësinë e vijimit të reformave për integrimin e vendit.

Meta jep alarmin: Ka përpjekje për të tensionuar zgjedhjet

Durres Lajm - 18.02.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta tha sot në një mbledhje të Komitetit Drejtues të LSI-së se për zgjedhjet e qershorit ka përpjekje për të tensionuar situatën.

Meta në Vjenë: BE nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje

Java News - 16.02.2017

ryetari i Kuvendit, Ilir Meta, gjatë qëndrimit në Vjenë, mori pjesë sot në konferencën me temë “Brexit, BE, SHBA dhe roli i Shqipërisë për stabilitetin dhe sigurinë në rajon”, e fokusuar në ...

Meta: Po acarohet artificialisht situata para elektorale, LSI do arrijë standartin më të lartë në 18 qershor!

Gazeta Express - 17.02.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka shprehur edhe një herë angazhimin e tij dhe të forcës politike që ai drejton, në zbatimin e reformave kryesore në vend, atë në drejtësi dhe të ...

Meta: BE mos ta shohë Ballkanin si një lagje, por rajon i integruar

Lajmi.net - 16.02.2017

"Bashkimi Europian nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lgjae, por një rajon i integruar në BE", kështu është shprehur kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta në konferencën me temë “Brexit, BE, SHBA ...

Meta nga Vjena: Reforma kushtetuese historike, nëse zbatohet si duhet

Ora news - 16.02.2017

Bashkimi Europian nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje, por si një rajon të integruar jugor. Deklarata është bërë në Vjenë nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i cili garantoi se Shqipëria po ecen ...

Meta nga Vjena: Reforma kushtetuese historike, nëse zbatohet si duhet

Botasot - 16.02.2017

Bashkimi Europian nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje, por si një rajon të integruar jugor. Deklarata është bërë në Vjenë nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i cili garantoi se Shqipëria po ecen ...

Meta në Vjenë: BE nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje, por si një rajon të integruar

Vision Plus - 16.02.2017

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, gjatë qëndrimit në Vjenë, mori pjesë sot në konferencën me temë “Brexit, BE, SHBA dhe roli i Shqipërisë për stabilitetin dhe sigurinë në rajon”, e fokusuar në ...