TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

Lajmi.net - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane.

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës amerikane

Gazeta Express - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime ...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

Gazeta Express - 14.11.2017

Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime.

SHBA e zhgënjyer nga komisioni i ri për demarkacion, kërkon të ratifikohet versioni aktual

Koha.net - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane.

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin, komisioni i kaluar bëri punë profesionale (Video)

Lajmi.net - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ekskluzive për lajmi.net ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit. Ai e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të ...

Ambasada Amerikane i godet rëndë Shpejtim Bulliqin dhe Florim Isufin për raportimin e djeshëm

Gazeta Express - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane.

Demarkacioni përçan koalicionin

Lajmi.net - 07.12.2017

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën.

Demarkacioni përçan koalicionin

Gazeta Express - 07.12.2017

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën, shkruan sot Gazeta ...

Bulliqi: Nga kufiri administrativ kemi kaluar në kufi kadastral (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka thënë në RTV Dukagjini se nga kufiri administrativ kanë kaluar në kufirin kadastral.

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

Albeu.com - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përmes një deklarate ka deklaruar ditën e sotme se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime ...

Ambasada e SHBA-ve: Të zhgënjyer nga raportimi i komisionit të ri për kufirin, ishin çorientues, të gabueshëm

Lajmi.net - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane.

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin

Telegrafi - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar për çështjen e vijës kufitare me Malin e Zi, duke shtuar se raporti i tyre tregon ...

Demarkacioni përçan koalicionin

Telegrafi - 14.11.2017

Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, e cila ka mbetur pa zgjidhje tash e dy vjet, gjatë ditës së djeshme “përçau” partnerët e koalicionit qeverisës.

Harta e Ushtrisë së Amerikës që shkatërron pretendimet e Haradinajt, Bulliqit për demarkacionin

Lajm - 13.11.2017

Që nga nënshkrimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, shumë harta qarkullojnë nëpër tavolinat e komisioneve parlamentare, disa me Çakorr brenda Kosovës e disa pa të, varësisht se a ...

Deputetët nuk i bind raportimi tri orë e gjysmë i Komisionit të Bulliqit, pati edhe përplasje

Koha.net - 13.11.2017

Shpejtim Bulliqi është rikthyer në Kuvendin e Kosovës, por tash si kryetar i Komisionit për Shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, përballë ish -kolegëve të tij deputetë në Komisionin për ...

Mustafa: Komisioni i ri të prezantojë faktet që thoshte se i ka, jo ato të “Murat Mehës”

Koha.net - 13.11.2017

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ish-kryeministër në kohën e zhurmës së madhe rreth demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi, është shprehur sërish për këtë çështje, në ditën kur komisioni i ri i krijuar ...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

Telegrafi - 13.11.2017

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha ...

Mustafa përqesh Komisionin e Bulliqit: Ku i keni tash faktet

Gazeta Express - 13.11.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim ...

Harta e Ushtrisë së Amerikës që shkatërron pretendimet e Haradinajt, Bulliqit, Kurtit për demarkacionin

Gazeta Express - 13.11.2017

Që nga nënshkrimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, shumë harta qarkullojnë nëpër tavolinat e komisioneve parlamentare, disa me Çakorr brenda Kosovës e disa pa të, varësisht se a ...

Për cilin dokument Bulliqi thotë se nuk u lejua ta shihte?

Zhurnal - 13.11.2017

Për cilin dokument Bulliqi thotë se nuk u lejua ta shihte? Prishtinë, 13 nëntor - Anëtari i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Zejnullah Gruda, ka thënë se s’ka pasur kurrë ...

Deputetët kërkojnë fakte për Demarkacionin

Evropaelire - 13.11.2017

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të komisionit paraprak.

Shpalosja e hartave në komision, përplasje mes deputetëve dhe ekipit të Bulliqit

Gazeta Express - 13.11.2017

Komisioni për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, i kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, në mbledhjen me deputetët e Kuvendit, anëtarë të komisionit për Integrime Evropiane, po shpalosin të gjeturat e tyre ...

Bulliqi: Për Malin e Zi demarkacioni është i mbyllur

Albeu.com - 13.11.2017

Kryetari i Komisionit shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka sqaruar sot në Kuvend se mandati i tyre nuk është të bëjnë demarkacion.

Deda i përmend "pataten e nxehtë" Bulliqit

Albeu.com - 13.11.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës si dhe anëtari i Komisionit për Integrime Evropiane, Ilir Deda , ia ka parashtruar tri pyetje kryesuesit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e ...

Pacolli: Qeveria e Kosovës ka kërkuar që demarkacioni të jetë kush për vizat

Albeu.com - 13.11.2017

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka thënë se ka informacione që vetë Qeveria e Kosovës është ajo që ka kërkuar në Bruksel që demarkacionin t’ia vë kusht Kosovës për liberalizimin e vizave.

Pajaziti- Bulliqit: Duam fakte e jo kritika, le të merret drejtësia me ish-komisionin

Albeu.com - 13.11.2017

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka thënë se nuk pa asnjë rezultat nga ky komision .

Gruda thotë se Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

Gazeta Express - 13.11.2017

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe ...

Zenun Pajaziti nuk ka emocione ndaj ish-Komisionit për Shënjimin e Vijës Kufitare

Lajmi.net - 13.11.2017

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se Shpejtim Bulliqi ka folur vetëm për Komisionin 'Meha'. “Neve po na duhet diçka tjetër këtu, me komisionin tjetër le të merren dikush tjetër, le të merren ...

Bulliqi: Mali i Zi na i vizatoi kufirin e ri

Albeu.com - 13.11.2017

Shpejtim Bulliqi, kryetar i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane.

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim, e jo për vijë të re kufitare

Telegrafi - 13.11.2017

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka raportuar sot para Komisionit për Integrime Evropiane, për gjetjet e këtij komisioni në lidhje ...

Bulliqi: Vijën e re kufitare e vizatoi pala malazeze

Lajmi.net - 13.11.2017

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane.

Deda: Raporti për demarkacionin të publikohet sa më shpejt, nuk mund ta presim janarin

Telegrafi - 13.11.2017

Deputeti Ilir Deda, në pyetjen e tij drejtuar Komisionit për përcaktimin e vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi, ka thënë se nuk mjaftojnë vetëm gjetjet e Komisionit dhe në fund t’iu lihet ...

Bulliqi: S’po bëjmë demarkacion të ri, po e analizojmë punën e komisionit “Meha”

Gazeta Express - 13.11.2017

Kryesuesi të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi i është përgjigjur pyetjeve të anëtarëve të komisionit të cilët ia drejtuan atij.

Bulliqi: Komisioni i Mehës ka qenë i jashtëligjshëm, ja kur del raporti

Albeu.com - 13.11.2017

Kryetari i Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror , Shpejtim Bulliqi ka thënë sot se ish-komisioni për përcaktimin e vijës kufitare ka qenë i jashtëligjshëm dhe nuk ...

Nait, flej-flej!

Alb Portali - 13.11.2017

Raportimi i Komisionit Shtetëror ka zgjatur me orë të tëra sot në Komisionin për Integrime Evropiane. Loading... Fjalimet e zgjatura dhe debatet mes deputetëve dikur edhe janë bërë monotone.

Pajaziti: Komisioni i ri për Demarkacionin pa risi

Telegrafi - 13.11.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti tha të hënën se Komisioni i ri për Demarkacionin nuk ka sjell risi në raportimin e tij të sotëm para Komisionit për Integrime Evropiane.

PDK rrit presionin ndaj Haradinajt për Demarkacionin

Zhurnal - 13.11.2017

PDK rrit presionin ndaj Haradinajt për Demarkacionin Prishtinë, 13 nëntor - Mosratifikimi në Kuvend i Demarkacionit me Malin e Zi, ishte njëra ndër arsyet, që sipas PDK-së, kishte ndikuar që ajo ta ...

Deputetët insistojnë që Bulliqi të tregojë se kur e përfundon raportin për demarkacionin

Gazeta Express - 13.11.2017

Deputetët e Komisionit për Integrime ku po raporton Kryesuesi i Komisionit për Demarkacionin Shpejtim Bulliqi kanë bërë pyetje të shpeshta rreth afatit kohor për përfundimin e ...

​Deputeti i PDK-së Zenun Pajaziti - Bulliqit: S’na the asgjë të re

Gazeta Express - 13.11.2017

Në pyetjen e tij Deputeti i PDK’së Zenun Pajazit i ka thënë Kryesuesit të Komisionit Shpejtim Bulliqit se ka pritur më shumë argumente nga ai gjatë raportimin në ...

Bulliqi: Pala malazeze e vizatoi kufirin, ia solli të gatshëm Komisionit "Meha"

Gazeta Express - 13.11.2017

​Shpejtim Bulliqi, Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb ...

Komisioni i ri për demarkacionin ka gati raportin

Koha.net - 12.11.2017

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi do të prezantojë nesër para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga ...

Bulliqi sot i paraqet të gjeturat e Komisionit të ri për Demarkacionin

Gazeta Express - 13.11.2017

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, para Komisionit për Integrime Evropiane, paraqet të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth ...

SHBA e zhgënjyer me komisionin e Bulliqit, i quan të gabueshme dhe çorientuese pohimet rreth demarkacionit

Telegrafi - 14.11.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane.

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin

Almakos - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar për çështjen e vijës kufitare me Malin e Zi, duke shtuar se raporti i tyre tregon ...

Demarkacioni përçan koalicionin

Almakos - 14.11.2017

Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, e cila ka mbetur pa zgjidhje tash e dy vjet, gjatë ditës së djeshme “përçau” partnerët e koalicionit qeverisës.

Harta e vjetër e luftës së Kosovës, tregon kufi tjetër për demarkacionin

Java News - 13.11.2017

Që nga nënshkrimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, shumë harta qarkullojnë nëpër tavolinat e komisioneve parlamentare, disa me Çakorr brenda Kosovës e disa pa të, varësisht se a ...

Mustafa: Komisioni t’i ofrojë faktet e reja për Demarkacion, jo të Murat Mehës

Lajmi.net - 13.11.2017

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa në një postim në facebook ka thënë se qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dijnë se ku është kufiri me Malin e Zi. Këtë e argumentoi me fitoren pa balotazh të Gazmend ...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

Almakos - 13.11.2017

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha ...

Gruda: Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

Koha.net - 13.11.2017

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe ...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim, e jo për vijë të re kufitare

Almakos - 13.11.2017

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka raportuar sot para Komisionit për Integrime Evropiane, për gjetjet e këtij komisioni në lidhje ...