TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reali nuk ndalet, zyrtarizon edhe mbrojtësin francez

SuperSport - 13.06.2019

Reali i Madridit nuk përmbahet në merkato, pasi ka arritur të transferojë nën urdhrat e Zinedine Zidane edhe mbrojtësin francez Ferland Mendy. Plot 55 milionë euro kanë paguar madrilenët në arkat e ...

Zyrtare/ Real Madrid blen talentin e Francës

Top Channel - 13.06.2019

Real Madrid nuk ndalon së përforcuari ekipin në çdo repart Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, madrilenët kanë blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy.

Real Madridi i ka shpenzuar deri tani në këtë afat kalimtar 300 milionë euro, rekord historik për klubin

Telegrafi - 13.06.2019

Ardhja e Ferland Mendy në Estadio Santiago Bernabeu i ka plotësuar shpenzimet e Real Madridit për këtë verën në 300 milionë euro. Francezi vjen nga Lyon për 48 milionë euro, plus 5 milionë euro ...

Historia e Mendy, që dikur kishte probleme në të ecur, dhe tani prezantohet te Reali

Lajmi.net - 12.06.2019

‘Los Blancos’ kanë arritur marrëveshje me Lyon, për transferimin në ‘Santiago Bernabeu’ të mbrojtësit të majtë, që do të sfidojë Marcelon. Historia e Mendy është histori e veçantë, një rrëfim mos ...

Zyrtare/ Real Madrid nënshkruan me mbrojtësin Ferland Mendy

BalkanWeb - 12.06.2019

Zinedine Zidane e donte në Real Madrid, mbrojtësin Ferland Mendy dhe klubi spanjoll ia ka plotësuar dëshirën francezit. Galaktikët i kanë paguar Lyonit 48 milionë euro me një bonus prej 5 milion ...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez Ferland Mendy

Zeri - 12.06.2019

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 ...

ZYRTARE: Mendy lojtar i Real Madridit

Lajmi.net - 12.06.2019

Real Madrid dhe Lyon kanë arritur marrëveshje transferimi për mbrojtësin e majtë, Ferland Mendy. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Real Madridit.

Reali nuk ndalet në merkato, transferon edhe mbrojtësin francez

Mapo - 12.06.2019

Reali i Madridit nuk di të ndalet në merkaton e kësaj vere. Skuadra spanjolle kërkon që të harrojë sa më shpejt ecurinë negative në sezonin e fundit dhe për këtë fakt duket se janë futur fuqishëm në ...

Reali zyrtarizon Mendyn

Koha.net - 12.06.2019

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar ...

Zyrtare: Ferland Mendy lojtar i Real Madridit

Telegrafi - 12.06.2019

Real Madrid dhe Olympique Lyon kanë arritur marrëveshje për transferimin e Ferland Mendy. Klubi mbretëror ka treguar se lojtari ka nënshkruar për ta deri më 30 qershor 2025.

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez Ferland Mendy

Gazeta Express - 12.06.2019

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 ...

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës. Marcelo drejt bashkimit me Ronaldon

Gazeta Tema - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...

Marcelo vendos për të ardhmen

Lajmi.net - 11.06.2019

Transferimi i mundshëm i Fereland Mendy te Real Madrid, do t’ia minimizonte hapësirat për lojë mbrojtësit të majtë brazilian, i cili megjithatë dëshiron të mbetet në ‘Santiago Bernabeu’.

Deschamps: Mendy do të bashkohet me Real Madridin

Telegrafi - 11.06.2019

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, e ka zbuluar gjatë konferencës për shtypit se francezi Ferland Mendy i Lyon do të bashkohet me Real Madrid këtë verë.

Reali përgatit një tjetër goditje në mbrojtje, synon yllin e Benficas!

SuperSport - 11.06.2019

Real Madrid është duke ndërhyrë fuqishëm në merkato dhe përveç repartit të avancuar, ku deri tani ka zyrtaziuar, Luka Jovic dhe Eden Hazard, revolucion duket se do të ketë edhe në mbrojtje.

Reali zyrtarizoi transferimin e Mendyt

Portalb - 12.06.2019

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar ...

ZYRTARE: Nuk ndalet Reali, realizon blerjen e katërt (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard po ashtu dhe mbrojtësit brazilian Eder Militao që ka nënshkruar prej muajsh, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon , Ferland Mendy .

Reali përgatit një tjetër goditje në mbrojtje, synon yllin e Benficas!

Shqipmedia - 11.06.2019

Real Madrid është duke ndërhyrë fuqishëm në merkato dhe përveç repartit të avancuar, ku deri tani ka zyrtaziuar, Luka Jovic dhe Eden Hazard, revolucion duket se do të ketë edhe në mbrojtje.

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës

Java News - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...

Reali nuk ndalet, realizon blerjen e katërt

LajmiFundit - 12.06.2019

Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme. Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një deklaratë për mediat, klubi madrilen ka ...

Klubi madrilen “pa frena”, zyrtarizon blerjen e radhës

Mapo - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një deklaratë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...