TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Një polic i vrarë në sulmin në Paris, Shteti Islamik merr përgjegjësinë

Telegrafi - 21.04.2017

Autoritetet e rendit në Paris thanë se një polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat në bulevardin Champs-Elysees. Një sulmues po ashtu u vra nga policia, mbrëmjen e së enjtes.

Francë, policia e njihte vrasësin e policit në Paris

Top Channel - 21.04.2017

Agresori i Parisit kishte qenë një person i njohur për policinë. Zyrtarët francezë ende nuk e kanë bërë publik identitetin e tij, të cilin e zbuluan nga dokumentet që burri kishte lënë në makinë.

Thaçi për sulmin terrorist në Paris: U kërcënuan vlerat tona të përbashkëta

Ina - 21.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi në Twitter u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave të sulmit terrorist që ndodhi mbrëmë në Paris Thaçi, pos ngushëllimit, ka thënë se ...

Ja autori: ISIS merr pësipër atentatin në Paris

Mapo - 21.04.2017

Grupi Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përsipër sulmin që ndodhi dje në Champs Elysees ku një polic mbeti i vrarë. “Dje rreth orës 19:00 disa policë u shënjestruan nga një person me armë automatike në ...

Krejt çka ndodhi mbrëmë në sulmin terrorist në Paris (Video/Foto)

Lajmi.net - 21.04.2017

Franca edhe mbrëmë cak i sulmit terrorist. Rreth orës 21:00 mbrëmë e enjte, bulevardi ‘Champs-Elysées’ në Paris u goditë nga një sulm terrorist ku nga të shtënat me armë mbeti i vrarë një polic dhe ...

Kështu ndodhi sulmi në Paris. Kujdes!! (Pamje të rënda)

Ina - 21.04.2017

Mbrëmë rreth orës 21:00 Parisi ishte cak i sulmit terrorist, përgjegjësinë e të cilit e mori grupi terrorist ISIS. Një polic ka mbetur i vdekur dhe dy persona janë plagosur nga sulmuesi i cili ka ...

Akt terrori në Champs Elysess

RTSH - 21.04.2017

Një person i armatosur vrau të enjten në mbrëmje një oficer policie dhe plagosi dy të tjerë, para se të vritej nga policia në bulevardin Champs Elysess në Paris.

FOTO+EMRI/ Masakra në Paris, policia identifikon autorin e sulmit me 1 të vdekur

BalkanWeb - 21.04.2017

PARIS- Autoritetet franceze kanë identifikuar autorin e sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në qendër të Parisit, ky humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë.

Ministri Hoxhaj ngushëllon popullin francez për sulmin në Paris

Lajmi.net - 21.04.2017

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka qenë ndër të parët që ka reaguar pas sulmit vrasës në Paris duke shprehur ngushëllimet e tij. “Thellësisht i prekur nga sulmi në Paris.

Çka dimë deri më tani për sulmin terrorist në Paris (Foto)

Gazeta Express - 21.04.2017

Mbrëmë rreth orës 21:00 në Paris, gjegjësisht në bulevardin “Champs-Elysees” një sulmues kishte shtënë me armë zjarri drejtë një polici, të cilin e la të vdekur dhe plagosi dy persona të tjerë.

ISIS e merr edhe përgjegjësinë e goditjes në Paris

Java News - 21.04.2017

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në Paris të enjten në mbrëmje. Si pasojë e sulmit të sotëm, një polic ka vdekur dhe dy të tjerë janë në gjendje të rëndë.

VIDEO/ Publikohen pamjet e para të momentit të sulmit me armë në Paris

BalkanWeb - 21.04.2017

FRANCË- Janë publikuar pamjet e para të sulmit me armë në Paris, ku si pasojë mbeti i vrarë një polic dhe dy tjerë të plagosur rëndë. Në këtë sulm ka mbetur i vdekur edhe atentatori, i cili në ato ...

Sulm terrorist në Paris, dy policë të vrarë dhe një i plagosur (FOTO/VIDEO)

Ina - 21.04.2017

Cak i sulmit në Paris, në të cilin u vranë dy policë dhe sulmuesi, ishin policët që sigurojnë lokacionin e popullarizuar në mesin e turistëve, njoftoi sonte Ministria e Punëve të Brendshme e Francës.

"Dua të vras policë!", thirrja e sulmuesit në Paris para se të vritej

Albeu.com - 21.04.2017

Detaje të reja kanë dalë për sulmin ndaj policëve në Paris , dhe për vetë autorin e këtij sulmi. "Dua të vras policë" - kështu besohet të ketë bërtitur sulmuesi, i cili është vrarë nga policia ...

Sulm terrorist në Paris, vriten dy oficerë dhe një agresor

Top Channel - 20.04.2017

Dy oficerë policie janë qëlluar për vdekje dhe një tjetër është plagosur nga dy persona të armatosur me kallashnikovë në bulevardin qëndror “Champs Elysees” të Parisit, rreth orës 21 të mbrëmjes së ...

Detaje e fundit nga sulmi në Paris: Dy të vdekur dhe dy të tjerë plagosur (Video)

Lajmi.net - 20.04.2017

Zëdhënësi i ministrisë së brendshme të Francës ka treguar se vetëm një oficer i policisë është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur, por sipas tij është vrarë edhe sulmuesi që ka shtënë në drejtim të ...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Paris

Albeu.com - 21.04.2017

Grupi terrorist “Shteti Islamik” ka marrë pwrsipwr përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit. Nëpërmjet organit të saj të propagandës, “Amaq”, ISIS ka thënë se sulmi në Paris është ...

Dalin pamjet e para nga përplasja e policëve me autorin e sulmit në Paris (VIDEO)

Albeu.com - 20.04.2017

Këto janë pamjet e para nga përplasja e policëve me autorin e sulmit në Paris . Si pasojë e sulmit, dy oficerë policie ndërruan jetë si dhe sulmuesi cili në ato momente po shtinte me kallashnikov ...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris, ku u vra një polic dhe u plagosën dy të tjerë

BalkanWeb - 21.04.2017

Grupi terrorist Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Nëpërmjet organit të saj të propagandës, “Amaq”, ISIS ka thënë se ...

Publikohen pamje ekskluzive nga sulmi me armë në Paris (Video)

Lajmi.net - 21.04.2017

Janë publikuar pamjet e para nga sulmi i cili ndodhi sonte (e enjte) në “Champs Elysee”. Nga ky sulm ka mbetur i vdekur edhe njëri nga dy sulmuesit, ndërsa dy të tjerë kan mbetur të plagosur, ...

Ministri i Brendshëm i Francës tregon se sulmi në Paris është terrorist

Lajmi.net - 20.04.2017

Ministri i Punëve të Brendshme të Francës, Pierre Brandet ka thënë se është duke u hetuar motivi i sulmit në Champs Elysees, por që ka pohuar se teoria më e fuqishme është se ai ëhstë terrorist.

Terrorizmi godet sërish Parisin, vritet një polic. Dëshmitari rrëfen tmerrin

LajmiFundit - 20.04.2017

Parisi është goditur sërish nga një sulm terrorist. Një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë njoftojnë mediat në Francë. Zëdhënësja e policisë së Parisit, Johanna Primevert tha se ...

ISIS merr përgjegjësin për sulmin në Paris

Lajmi.net - 20.04.2017

I ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësin për sulmin që ndodhi sonte (e enjte) në Champs-Elysées ku një polic u vra dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

Reagon Trump pas sulmit në Paris: Sërish sulm terrorist, këta nuk ndalen kurrë

Albeu.com - 20.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar menjëherë pas lajmeve për sulm në Paris. "Duket të ketë ndodhur një sulm tjetër terrorist.

Ja si u vra polici në Paris

Lajmi.net - 20.04.2017

Punonjësi i policisë i cili u vra në Paris u qëllua ndërsa një makinë u ndal në dritën e kuqe të semaforit, ku nga makina ka dalë sulmuesi dhe e ka qëlluar me armë.

LIVE/ Detaje nga sulmi në Paris (Video/Foto)

Lajmi.net - 20.04.2017

Një polic u vra dhe një tjetër u plagos në një incident me të shtëna në Paris, tha një burim i policisë. Sipas Reuters edhe sulmuesi i policisë është vrarë.

Tmerri në Paris/ Autori i sulmit me armë, i skeduar më herët për terrorizëm

BalkanWeb - 20.04.2017

PARIS- Ndërsa minutat kalojnë, edhe autoritetet në Paris të Francës po mundohen të konkretizojnë gjithnjë e më shumë hipotezën se bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Zbulohet identiteti i sulmuesit në Paris

Telegrafi - 21.04.2017

Organizata terroriste ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin në Paris, ku mbetën të vrarë dy policë dhe dy tjerë të plagosur rëndë. Këtë lajm e ka publikuar agjencia Amaq, e afërt me organizatën ...

Thaçi: Me sulmin në Paris u kërcënuan vlerat tona të përbashkëta

Lajmi.net - 21.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet për viktimat pas sulmit në Paris. “Në mendjet tona i kemi policët e vrarë sonte në Paris”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Sulmi në Paris, detaje nga MPB e Francës: Ka vdekur vetëm një polic, dy janë të plagosur rëndë

BalkanWeb - 20.04.2017

FRANCË- Ministria e Punëve të Brendshme e Francës ka dhënë një deklaratë ku ka njoftuar se vetëm një polic ka vdekur pas sulmit me armë zjarri në qendër të Parisit në mbrëmjen e së enjtes.

Publikohen pamjet e para të shtënave në Paris, ku humbën jetën dy policë (Foto/Video)

Telegrafi - 20.04.2017

Këto janë pamjet e para të shtënave me armë në Paris, ku si pasojë mbetën të vrarë dy policë dhe dy tjerë të plagosur rëndë. Në këtë sulm ka mbetur i vdekur edhe njëri nga dy sulmuesit, i cili në ato ...

Para se të vritej sulmuesi në Paris kishte bërtitur “dua të vras policë”

Telegrafi - 20.04.2017

Shumë qytetarë të Parisit që ishin dëshmitarë të sulmit të përgjakshëm që la të vrarë dy policë, kanë rrëfyer tmerrin që e kanë përjetuar, shkruan Daily Mail.

Sulm në Paris, vriten dy policë dhe sulmuesi (Foto/Video)

Telegrafi - 20.04.2017

Në një sulm të armatosur në Paris të Francës kanë humbur jetën dy policë, por edhe sulmuesi i cili kishte gjuajtur në drejtim të tyre. Autoritetet e sigurisë kanë mbyllur qendrën e Parisit për shkaqe ...

Sulmi ndaj policëve në Paris dyshohet të jetë terrorist

Albeu.com - 20.04.2017

Policia e Francës ka dhënë një deklaratë të shkurtë sa i përket sulmit të sotshëm në Paris . Ata janë shprehur se nuk mund të thuhet ende nëse bëhet fjalë për sulm terrorist ose akt kriminal, por ...

Pas sulmit në Paris, presidenti francez thërret takim urgjent

Lajmi.net - 20.04.2017

Franca sonte (e enjte) është goditur nga një sulm me armë zjarri që la një polic të vrarë, ndërsa një tjetër u plagos. Pas sulmit, presidenti francez, Francois Hollande ka thirr një takim urgjent, ...

Parisi në shock/ Dëshmitë e para pas sulmit: U qëllua me kallashnikov, pashë njerëz të shtrirë në rrugë (Foto+Video)

BalkanWeb - 20.04.2017

Sumi i sotëm shumë pranë një zone turistike siç është Champs Elysees kthen frikën dhe terrorin për qytetarët e Parisit, që janë goditur edhe herë të tjera nga aktet terroriste.

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris

Telegrafi - 20.04.2017

Organizata terroriste ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm në Paris, ku mbetën të vrarë dy policë dhe dy tjerë u plagosën rëndë. Dy persona të armatosur me kallashnikovë kishin shtënë në ...

Policia në Paris: Mund të jetë sulm terrorist

Lajmi.net - 20.04.2017

Policia ka dhënë një deklaratë të shkurtë sa i përket sulmit të sotshëm në Paris. Ata janë shprehur se nuk është ende e ditur se a bëhet fjalë për sulm terrorist ose akt kriminal për sulmin ndaj ...

Reagon kryeministri francez pas sulmit në Paris

Lajmi.net - 20.04.2017

Kryeministri francez, Bernard Cazeneuve ka reaguar pas sulmit që ndodhi në Paris duke shprehur ngushëllimet për policin e vrarë në Champs-Élysées. “Ngushëllojmë familjarët e policëve të vrarë.

Sulm terrorist në Paris, një oficer i vrarë – VIDEO

Shqipmedia - 20.04.2017

Një polic është qëlluar për vdekje, ndërsa një tjetër është plagosur pas një “sulmi terrorist” në qendër të Parisit, mbrëmjen e kësaj të enjteje. Oficerët e policisë janë qëlluar me armë në ...

Vritet një polic në shkëmbim zjarri në Paris, dyshohet akt terrorist

LajmiFundit - 20.04.2017

Efektiva policie të armatosur kanë bllokuar “Champs Elysee” në Paris, pasi një oficer mbeti i vrarë dhe një tjetër u plagos gjatë një shkëmbimi zjarri.

Qeveria franceze për sulmin në Paris: Një polic është vrarë, dy janë plagosur rëndë

Zeri - 20.04.2017

Ministria e Punëve të Brendshme e Francës ka konfirmuar raportimet në media për sulmin në Paris, në mbrëmjen e së enjtes. Zëdhënësi i Ministrisë, Pierre-Henry Brandet, ka thënë se një polic është ...

Detaje nga sulmi në Paris (Foto/Video)

Telegrafi - 20.04.2017

Një polic është qëlluar për vdekje në Paris, derisa autoritetet e sigurisë janë duke e cilësuar rastin si sulm “terrorist”, shkruan Mirror. Një polic tjetër është plagosur pas të shtëna me ...

Sulm me armë në Paris, vritet një polic, dy të tjerë plagosen

Ora news - 20.04.2017

Një polic është vrarë dhe dy tjetër kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në bulevardin “Champs Elysees” në Paris. Mediat franceze shkruajnë se personi i cili gjuajti mbi efektivët ...

Sërish të shtëna në Paris

Telegrafi - 20.04.2017

Mediat franceze raportojnë se vetëm një orë pas sulmit të përgjakshëm në Paris ku mbetën të vrarë dy policë dhe njëri nga dy sulmuesit, janë dëgjuar të shtëna tjera në Champs Elysee.

Të shtëna me armë në Paris pranë Champs Elysees, vritet 1 polic. Ekzekutohet dhe atentatori

BalkanWeb - 20.04.2017

PARIS- Të shtëna me armë pranë Champs Elysees në Paris të Francës. Mediat e huaja raportojnë për dy policë të vrarë dhe një tjetër të plagosur. Bëhet me dije gjithashtu se personi që ka hapur zjarr ...

Sulm në Paris, vritet një polic (VIDEO)

Albeu.com - 20.04.2017

Një oficer policie ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur në një sulm të mundshëm terrorist në Paris , shkruan “Sky news” përcjell Albeu. Policia bën të ditur se personi që qëlloi në drejtim të ...

Lajmi i fundit: Polici tjetër në Paris s'ka vdekur - sulm të dytë nuk pati

Gazeta Express - 20.04.2017

Ministria e Punëve të Brendshme e Francës ka bërë të ditur se vetëm një polic ka vdekur pas sulmit me armë zjarri në qendër të Parisit në mbrëmjen e së enjtes.

Vdes polici tjetër në Paris, s’i mbijeton plagëve

Telegrafi - 20.04.2017

Ka ndërruar jetë edhe polici i dytë që ishte në gjendje të rëndë pas të shtënave në Champs-Elysees në Paris të Francës. Sulmuesi është vrarë nga Policia derisa Policia nuk i ka konfirmuar akoma ...

Çfarë po ndodh në Paris? Një oficer është vrarë dhe një tjetër është plagosur

Lajmi.net - 20.04.2017

Policia e armatosur ka bllokuar "Champs Elysees" në Paris. E gjithë kjo pasi një oficer i policisë është vrarë dhe një tjetër është plagosur, shkruan Independent, transmeton lajmi.net Policia ka ...