TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E thotë deputeti i Kuvendit të Kosovës: Kadri Veselit i ka ardhur ftesa nga Gjykata Speciale, nuk shpëton as Hashim ...

Botasot - 12.01.2019

Kryetari të Kuvendit dhe njëherit kreut të PDK-së, Kadri Veselit i ka ardhur ftesa tashmë në Prishtinë, nga Gjykat Speciale. Kështu ka deklaruar në një intervistë televizive deputeti i Nismës për ...

“Dyfytyrësia e Veselit dhe PDK-së”

Botasot - 11.01.2019

Sërish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë ftesë krerëve të institucioneve të vendit si dhe udhëheqësve të partive politikë opozitare për të diskutuar për çështjen e dialogut të ...

LDK e quan farsë takimin për dialog të thirrur nga Veseli

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë.

LDK refuzon ftesën e Veselit, e quan farsë takimin e thirrur për dialog

Gazeta Express - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me ...

Rexhep Selimi i kundërpërgjigjet Kadri Veselit

Botasot - 11.01.2019

Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë.

Vetëvendosja prapë s’i përgjigjet ftesës së Veselit

Koha.net - 11.01.2019

Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i përgjigjet prapë ftesës së përsëritur të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për koordinim rreth Dialogut me Serbinë.

Kjo është përgjigja e LVV-së për ftesën e Kadri Veselit

Zeri - 11.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, sot ka drejtuar një ftesë zyrtare drejt LDK-së dhe përfaqësuesve të tjerë të partive opozitare, për një takim koordinues ku do të merret vendim temat që do të ...

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit

Telegrafi - 11.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë.

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjellë paqe dhe stabilitet në rajon

Medial - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. “Urimet më të mira për votën historike që kolegët e mi në Shkup sapo kanë dhënë për ...

Veseli fton prapë LDK-në në dialog

Zeri - 11.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka bërë prapë ftesë Lidhjes Demokratike të Kosovës për të marrë pjesë në takimin koordinues ku do të merret vendim për temat e dialogut, raporton “Zëri.info”.

Veseli ripërsërit ftesën për unifikim rreth Dialogut

Koha.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët institucional dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun.

Veseli vazhdon përpjekjet për ta bërë LDK’në pjesë të dialogut duke i shkruar Hotit

Gazeta Express - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët institucional dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për ...

LDK e quan farsë takimin për dialog të thirrur nga Veseli

Almakos - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë.

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit

Almakos - 11.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë.

Kosova uron Maqedoninë për ndryshimet kushtetuese

Koha.net - 11.01.2019

Kosova ka uruar Maqedoninë për ndryshimet kushtetuese që ka miratuar sot. Kuvendi i Maqedonisë sot ka votuar ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i ...

Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për dialogun

Telegrafi - 11.01.2019

Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të ...

Kështu e quan LDK-ja takimin e thirrur nga Veseli për dialogun

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë.

Vetëvendosje bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog

Lajmi.net - 11.01.2019

​ Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë.

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se ky vendim zhbllokon njëherë e mirë rrugën e ...

Letra e dërguar nga Kadri Veseli për Avdullah Hotin

Botasot - 11.01.2019

Kryeparlamentari Veseli fton sërish krerët insitucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish në ...

LDK refuzon ftesën e Veselit, e quan farsë takimin e thirrur për dialog

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë.

Vetëvendosje bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog

Botasot - 11.01.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut me Serbinë.

Veseli uron deputetët e Maqedonisë për ndryshime kushtetuese

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar deputetët e Kuvendit të Maqedonisë, për votën që i dhanë ndryshimeve kushtetuese. “Urimet më të mira për votën historike që kolegët e mi në Shkup ...

Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për dialogun

Almakos - 11.01.2019

Veseli fton sërish krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për Dialogun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar sërish në një takim të ...

LDK refuzon ftesën e Veselit, e quan farsë takimin e thirrur për dialo

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka ftuar sërish partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut me Serbinë.

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Ai përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, shkruan se ky vendim zhbllokon rrugën e ...

Veseli fton sërish në takim për dialogun opozitën dhe krerët shtetëror

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka ftuar sërish në takim krerët institucional dhe përfaqësuesit e partive politike opozitare për t’u koordinuar për dialogun.

Veseli uron votimin e ndryshimeve kushtetuese

Alsat - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar deputetët e Kuvendit të Maqedonisë, për votën që i dhanë ndryshimeve kushtetuese. “Urimet më të mira për votën historike që kolegët e mi në Shkup ...

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. “Urimet më të mira për votën historike që kolegët e mi në Shkup sapo kanë dhënë për të ratifikuar ...

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon

Lajm - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Ai përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, shkruan se ky vendim zhbllokon rrugën e ...

Veseli: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, sjell paqe e stabilitet në rajon

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Maqedoninë për votimin për ndryshim të emrit. Ai përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, shkruan se ky vendim zhbllokon rrugën e ...