TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gashi i Alternativës konfirmon bisedat për koalicion me Aleancën e Selës?!

Ina - 11.09.2019

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në intervistën e tij për emissionin “10 Minuta” në TV 21, ka folur për aktualitetin Politik në Maqedoni. Gashi ka numëruar vlerat qe ka sjellur Alternativa si ...

Afrim Gashi: Po punojmë fuqishëm për arritjen e koalicionit mes Alternativës dhe Aleancës (VIDEO)

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në intervistën e tij për emissionin “10 Minuta” në TV 21, ka folur për aktualitetin Politik në Maqedoni.

Gashi i Alternativës konfirmon bisedat për koalicion me Aleancën e Selës?!

Tetova Sot - 10.09.2019

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në intervistën e tij për emissionin “10 Minuta” në TV 21, ka folur për aktualitetin Politik në Maqedoni. Gashi ka numëruar vlerat qe ka sjellur Alternativa si ...

Gashi: Veseli takoi futbollistët e Kosovës për t’i motivuar, s’bëhet fjalë për fushatë

Telegrafi - 10.09.2019

Ministri në detyrë i Sportit dhe kandidati për deputetë nga PDK-ja, Kujtim Gashi ka mohuar që Kadri Veselit ë ketë përdorur përfaqësuesen e Kosovës në futboll për fushatë elektorale.

Afrim Gashi: “Lëvizja Besa ka lajt”

Shqipmedia - 10.09.2019

Kryetari i Alternativës Afrim Gashi i ftuar në emisionin “10 Minuta” në TV21, i pyetur se a janë pastruar me Lëvizjen Besa edhe në proces gjyqësor, Gashi thotë se procesi gjyqësor vazhdon por ...

Gashi: Kryeneçësia e Kurtit bëri që koalicioni parazgjedhor me LDK-në të dështojë

Zeri - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka folur për dështimin e koalicionit parazgjedhor mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai për këtë e bën fajtor liderin e Lëvizjes ...

Gashi: Kryeneçësia e Kurtit bëri që koalicioni parazgjedhor me LDK’në të dështojë

Gazeta Express - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7. Gashi ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për dështimin e koalicionit ...

Gashi: Pas PDK’së, AAK’ja më e papëlqyera për LDK’në

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani ka thënë se në rast të ndonjë bllokade, si opsion e shohim AAK’në, por asnjëherë PDK’në.

Arben Gashi: AAK-në e shohim si opsion, por asnjëherë PDK-në

Zeri - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka thënë se në rast të ndonjë bllokade, si opsion e shohim AAK-në, por asnjëherë PDK-në. Ndërsa me Vetëvendosjen, Gashi tha nuk ka ndonjë ...

Arben Gashi: LDK’ja e shpëtoi pavarësinë e Kosovës, PDK’ja e sabotonte

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani ka thënë se LDK’ja ka hy në koalicion me PDK’në në vitin 2007 për ta shpëtuar pavarësinë e Kosovës, sepse ...

Gashi: Për dy vjet, kemi pasur vetëm lajme të mira nga sporti

Gazeta Express - 09.09.2019

Ka dy vjet që Kombëtarja e Kosovës, nuk e ka asnjë humbje ka thënë ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi. Ai ka thënë se ka qenë motiv i fuqishëm si ministër që ta mbështesë ...

Gashi i Alternativës konfirmon bisedat për koalicion me Aleancën e Selës?!

Shqipmedia - 11.09.2019

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në intervistën e tij për emissionin “10 Minuta” në TV 21, ka folur për aktualitetin Politik në Maqedoni. Gashi ka numëruar vlerat qe ka sjellur Alternativa si ...

Arben Gashi: LDK-ja e shpëtoi pavarësinë e Kosovës, PDK-ja e sabotonte

Botasot - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani ka thënë se LDK’ja ka hy në koalicion me PDK’në në vitin 2007 për ta shpëtuar pavarësinë e Kosovës, sepse ...

Gashi: Kryeneçësia e Kurtit bëri që koalicioni parazgjedhor me LDK-në të dështojë

Botasot - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7. Gashi ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për dështimin e koalicionit ...

Arben Gashi: AAK-në e shohim si opsion, por asnjëherë PDK-në

Botasot - 10.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani ka thënë se në rast të ndonjë bllokade, si opsion e shohim AAK’në, por asnjëherë PDK’në.