TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kövér: Hungaria, partnere e rëndësishme e Maqedonisë

Botasot - 20.03.2017

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në Budapest u takua me kryetarin e Parlamentit hungarez, László Kövér. Në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilateale ...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

Botasot - 20.03.2017

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje ...

Hungaria mbështetje Maqedonisë për në BE dhe NATO

Portalb - 20.03.2017

Presidenti hungarez, Janos Ader, ka deklaruar se Maqedonia që prej një kohe të gjatë dëshiron të anëtarësohet edhe në Bashkimit Evropian (BE) edhe në NATO.

“Të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma”

Flaka - 20.03.2017

Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari i Parlamentit duhet të mbahet sa më parë.

Orbán: BE-ja deri më tani ka dëshmuar qasje të gabuar ndaj Maqedonisë

Telegrafi - 20.03.2017

Për Hungarinë është e papranueshme që shtetet tjera të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë. Zgjedhjet e reja të parakohshme janë e vetmja zgjidhje për dalje nga kriza politike, ka porositur ...

Ivanov nga Budapesti godet OJQ-të në Maqedoni

Portalb - 20.03.2017

Patjetër të përforcohet kontrolli dhe transparenca në financimin e punës së OJQ-ve, patjetër të hiqen të gjitha dyshimet dhe të bëhet dallimi mes organizatave që me të vërtetë punojnë në interes të ...

Edhe Hungaria kundër Deklaratës politike shqiptare?

Telegrafi - 20.03.2017

Falenderime publike deri te Republika e Hungarisë e cila ka ngritur iniciativën me kërkesë deri te Këshilli i BE-së për ta denoncuar Deklaratën e Tiranës, ka deklaruar kryetari i Maqedonisë, Gjorge ...

Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Hungarisë, Ivanov dhe Janosh

Republika - 20.03.2017

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që të hidhet poshtë dhe dënohet platforma e Tiranës, tha presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në ...

Pas Azerbajxhanit autokrat, Ivanov për vizitë tek Orbani kontrovers dhe i censurës

Portalb - 20.03.2017

Derisa të gjithë e presin vizitën e nesërme të eurokomesarit për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han në Maqedoni, presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, pas vizitës në Azerbajxhan, sot do të ...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa e parë sa jeni në numër s’mund të kërkoni të drejta shtesë

Ina - 20.03.2017

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë, ka deklaruar presidenti mqedonas Gjorge Ivanov në intervistën për gazetën ...

Ivanov si Grueski: Zgjidhje e mundshme janë zgjedhjet e reja

Portalb - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlal” deklaroi se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e reja parlamentare, njofton ...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

Almakos - 20.03.2017

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në ...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Almakos - 20.03.2017

20 March Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanov për gazetën hungareze “Magyar Hirlap”: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën

Republika - 20.03.2017

Partitë duhet ta kërkojnë zgjidhjen përmes sjelljes së përgjegjshme, ndërsa në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon ta minojë karakterin unitar të shtetit dhe ...

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e ...

Ivanov nuk ndalet, vizitë në Hungari

Almakos - 20.03.2017

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, ...

Kryetari Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

Telegrafi - 20.03.2017

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend, ...

Ivanov: Pa refuzimin e Platformës, s’ka mandat për liderin e opozitës Zoran Zaev

Flaka - 20.03.2017

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në ...

Kövér: Hungaria, partnere e rëndësishme e Maqedonisë

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në Budapest u takua me kryetarin e Parlamentit hungarez, László Kövér. Në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilateale ...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

Ina - 20.03.2017

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje ...

Orbán: BE-ja deri më tani ka dëshmuar qasje të gabuar ndaj Maqedonisë

Botasot - 20.03.2017

Për Hungarinë është e papranueshme që shtetet tjera të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë. Zgjedhjet e reja të parakohshme janë e vetmja zgjidhje për dalje nga kriza politike, ka porositur ...

Ivanov mendon si Gruevski: Duhen zgjedhje të reja

Lajm - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlal” deklaroi se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e reja parlamentare, njofton ...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

Alb Portali - 20.03.2017

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në ...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Alb Portali - 20.03.2017

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Maqedonia, peng i presidentit të vet

Telegrafi - 20.03.2017

Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale.

Ivanov për "Magyar Hirlap": Maqedonia nuk do të pranojë shantazhe

Idividi - 20.03.2017

Budapest, 20 mars 2017 (MIA) - Partitë duhet ta kërkojnë zgjidhjen përmes sjelljes së përgjegjshme, ndërsa në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë.

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

Lajm - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e ...

Kryetari Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

Lajm - 20.03.2017

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend.

Viktor Orbán në takimin me kryetarin e Maqedonisë Gjorge Ivanov: Kemi qëndrim të fortë kundër Deklaratës

Flaka - 20.03.2017

Kryeministri hungarez ndër të tjera ka deklaruar se Hungaria ka qëndrim të fortë kundër Deklaratës nga Tirana dhe ka shtuar se stabiliteti i BE-së është i pamundur pa stabilitetin e Maqedonisë.

Ivanov: Njëherë regjistrimi, pastaj kërkesat e shqiptarëve (VIDEO)

Almakos - 20.03.2017

Një pjesë e kërkesave nga blloku politik shqiptar janë në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë dhe nuk përputhen me gjendjen reale në shtet. Kështu është përgjigjur presidenti i shtetit, Gjorgje ...

Ivanov nga Hungaria jep propozim për zgjidhjen e krizës

Shqipmedia - 20.03.2017

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanov në Hungari, flet për Platformën Shqiptare

Albeu.com - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov , i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Hungari, ka përmendur edhe Platformën Shqiptare. Në një një intervistë për të përditshmen hungareze "Magyar Hirlap", ...

Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

Ina - 20.03.2017

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend.

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Antpress - 20.03.2017

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

Botasot - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, Janos Ader, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e ...

Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

Botasot - 20.03.2017

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend.

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Botasot - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

Antpress - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e ...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Ora news - 20.03.2017

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Presidenti maqedonas Ivanov: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të reja

BalkanWeb - 20.03.2017

HUNGARI- Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ivanovi nga Hungaria: Zgjidhja e krizës, vetëm përmes zgjedhjeve të reja

Albeu.com - 20.03.2017

Presidenti i Maqedonisë i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ka thënë se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza, është vetëm përmes mbajtjes së zgjedhjeve të reja.