TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bastet, kërkohet shtetëzim

Top Channel - 11.10.2018

Mazhoranca socialiste mbështeti në Parlament nismën e kryeministrit Edi Rama për mbylljen e pikave të basteve, ndërsa nuk munguan edhe propozimet më drastike.

Braçe përplaset me Ahmetajn për FSHF-në

ABC News - 11.10.2018

Federata Shqiptare e Futbollit është kthyer në mollën e sherrit në parlamentin e zbrazur nga opozita. Interpelanca e kërkuar nga kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, me minsitrin e Financave ...

Shpërthen Braçe: Ju trokisni në çdo qebaptore, unë nuk do ta mbyll gojën! Ja gjesti i Finos

SOT - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Socialiste njëherësh dhe Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, ka thirrur sot në një interpelancë Ministri ne Financave dhe të Ekonomisë për ligjshmërinë fiskale Të ...

“Kur gjobiten fakirë, pse të mos ndodh me drejtuesit e institucioneve”, Braçe i nxjerr dokumentet Ahmetajt

SOT - 11.10.2018

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, njëherësh deputeti i PS, Erjon Braçe i ka treguar me fakte konkrete raste të zbatimit të ligjeve fiskale në zona provinciale, ndërsa për drejtuesit e ...

Ahmetaj publikon pagat e futbollistëve: Duket sikur nuk kanë pasur të hanë dhe jo më të luajnë!

SOT - 11.10.2018

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj po zhvillon një interpelancë në Kuvend, pas kërkesës së kreut të deputetit të PS, Erjon Braçe lidhur me ligjshmërinë fiskale të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Ahmetaj publikon pagat e futbollistëve: 22 mijë lekë, 1 lek…

Top Channel - 11.10.2018

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë një interpelance të kërkuar nga deputeti Erjon Braçe për financat e Federatës Shqiptare të Futbollit, theksoi se futbolli është shumë larg formalizimit, ...

Ligjshmëria fiskale/ Ahmetaj i jep përgjigje Braçes: FSHF dikur ishte institucion pa zë!

SOT - 11.10.2018

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me një interpelancë të kërkuar nga deputeti socialiste Erion Braçe për të diskutuar rreth ligjshmërisë fiskale të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Klubet e futbollit/ Shpërthen Braçe: Nuk hesht për ata që kanë fituar imunitet fiskal, nuk e pranoj dot talljen

SOT - 11.10.2018

Në seancën e sotme deputeti socialist, Erion Braçe është duke zhvilluar interpelancë me ministrin e Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj kërkuar kjo që prej javës së shkuar.

Arben Ahmetaj në Kuvend: Edi Rama e Enver Hoxha

LajmiFundit - 11.10.2018

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe. Ndërsa po mbante fjalën e tij Ahmetaj për të vlerësuar punën e qeverisë Rama bëri dhe një ...

Interpelanca/ Ahmetaj: Klubet kanë probleme me listë-pagesat, formalizimi i tyre është emergjent

SOT - 11.10.2018

Gjatë fjalës së tij në përgjigje të deputetit Braçe, i cili kërkoi interpelancë për ligjshmërin fiskale të FSHF-së, ministri Arben Ahmetaj u ndal edhe tek situata në klubet e futbollit.

Ligjshmëria fiskale në FSHF/ Braçe kërkon interpelancë me Ahmetajn: Yjet botërorë të futbollit dënohen me mln euro, po ...

SOT - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka kërkuar interpelancë me ministrin Ahmetaj. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare foli për shmangien fiskale dhe ligjshmërinë fiskale të Federatës ...

Braçe përplaset me Ahmetaj për FSHF: Nuk do ta mbyll gojën! Fino duartroket

Botasot - 11.10.2018

Ministri i Financave Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe, njëkohësisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë lidhur me ligjshmërinë fiskale të FSHF-së.

REPLIKAT/ Braçe e Ahmetaj, debat në Parlament për rrogat e futbollistëve: Magani merrte zero lekë, Kristi Vangjeli ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka folur ditën e sotme në Parlamentin e Shqipërisë, në një interpelancë të kërkuar nga deputeti socialist, Erion Braçe për evazionin që bëhet në ...

Bastet në Shqipëri, u kërkua shtetëzim

Portalb - 11.10.2018

Mazhoranca socialiste mbështeti në Parlament nismën e kryeministrit Edi Rama për mbylljen e pikave të basteve, ndërsa nuk munguan edhe propozimet më drastike.

Ahmetaj: Ja sa paguhen futbollistët, emergjencë formalizimi i klubeve

Java News - 11.10.2018

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj po zhvillon një interpelancë në Kuvend, pas kërkesës së deputetit të PS, Erjon Brace lidhur me ligjshmërinë fiskale të Federatës Shqiptare të Futbollit.

‘Kristi Vangjeli paguhet 100 000 lekë në muaj, më pak sesa ekonomistja e klubit’

Mapo - 11.10.2018

Sot në Kuvend po mbahet interpelanca mes ministrit të Financave Arben Ahmetaj, kërkuar nga ana e deputetit socialist Erion Braçe. Arben Ahmetaj në këtë seancë që lidhej me kontrollin ekonomik në FSHF ...

"Rama si Enveri" Ahmetaj tregon të përbashkëtat

Botasot - 11.10.2018

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe. Ndërsa po mbante fjalën e tij Ahmetaj për të vlerësuar punën e qeverisë Rama bëri dhe një ...

PËRPLASJA/ Braçe kritika të ashpra Ahmetajt për FSHF: Shkoni për taksa në kafene e qebaptore, po këta të mëdhenjtë kur ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Deputeti Erjon Braçe, njëkohësisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë është përplasur me ministrin e Financave Arben Ahmetaj. I thirrur në interpelancë lidhur me ligjshmërinë fiskale të FSHF-së, ...

Braçe përplaset me Ahmetaj për FSHF: Nuk do ta mbyll gojën! Fino duartroket

Medial - 11.10.2018

Ministri i Financave Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe, njëkohësisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë lidhur me ligjshmërinë fiskale të FSHF-së.

“Nuk do ta mbyll gojën”, Braçe përplaset me Ahmetaj për FSHF

Java News - 11.10.2018

Ministri i Financave Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Brace, njëkohësisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë lidhur me ligjshmërinë fiskale të FSHF-së.

Braçe përplaset me Ahmetajn për FSHF: Nuk do ta mbyll gojën! Fino duartroket

Durres Lajm - 11.10.2018

Ministri i Financave Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Brace, njëkohësisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë lidhur me ligjshmërinë fiskale të FSHF-së.