TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Erdogan viziton Greqinë, vizita e parë e një presidenti turk në 65 vjet

RTSH - 07.12.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka filluar një vizitë zyrtare në Greqi, e para kjo e zhvilluar nga një president turk gjatë 65 viteve të fundit.

Blindohet Greqia, mbi 3000 policë në ruajtje të Erdoganit

LajmiFundit - 07.12.2017

Mbi 3000 policë janë aktivizuar në ruajtjen e Rexhep Tajip Erdogan gjatë vizitës pas 65-vitesh të një presidenti turk në Greqi. Kjo vizitë pritet të vendosë disi paqe ndërmjet Ankarasë dhe Athinës.

Erdogan nis vizitën historike në Greqi, "blindohet" Athina (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.12.2017

Presidenti turk , Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë ...

Antpress - 07.12.2017

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para ...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

Portalb - 07.12.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ...

Erdogan sot në Athinë, është vizitë historike

Koha.net - 07.12.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë ...

Erdogan nesër në Greqi

Idividi - 07.12.2017

Athinë, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan nesër do të qëndrojë në Greqi. Supozohet se temat e bisedës me autoritetet greke do të fokusohen në krizën e emigrantëve, ...

Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk (FOTO)

BalkanWeb - 07.12.2017

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë ...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

Evropaelire - 07.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike.

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

Gazeta Express - 07.12.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë ...

Blindohet Greqia Nga Vizita E Erdogan, Masa Të Jashtëzakonshme Sigurie Me Rreth 3000 Trupa (FOTO)

Antpress - 07.12.2017

Vizita e Rexhep Taip Erdogan në Greqi është historike në një kohë kur Turqia shihet si Europa një vend gjithnjë e më konfrontues. Por siguria për Erdogan gjatë vizitës së sotme i kalon pritshmëritë.

Vizitë tek fqinji: Erdogani në Athinë

DW - 06.12.2017

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve.

Vizita historike/ Erdogan nesër shkel në Greqi, 3200 forca speciale në mbrojtje të ‘sulltanit’

Java News - 06.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan nesër në vizitë historike në Greqi

Alsat - 06.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan nesër në Greqi

Koha.net - 06.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan tregon se çfarë politikan ka Kosova!

Almakos - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Erdogan, ka bërë një deklarate interesante ne lidhje me politikanet e Kosovës, duke i quajtur si njerëz te flliqt te cilët vetëm vjedhin.

Greqia blindohet në prag të vizitës historike të Erdogan

Mapo - 06.12.2017

Gjatë vizitës historike në Greqi të enjten dhe të premten, policia Greke ka vendosur në gatishmëri 2 800 oficerë për ruajtjen e Presidentit turk. Gjithashtu, gjatë itinerarit, Erdogan do jetë nën ...

Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…

Gazeta Tema - 07.12.2017

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 ...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

Alsat - 07.12.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ...

Vizita historike pas 62 vitesh/ Presidenti Erdogan shkel në Greqi, blindohet Athina

Java News - 07.12.2017

epa06256066 Turkish President Recep Tayyip Erdogan inspects the honour guard with Serbian President Aleksandar Vucic (not seen) in Belgrade, Serbia, 10 October 2017.

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

Lajmi.net - 07.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike.

Erdogani në Athinë: Një vizitë historike, por…

Gazeta Tema - 06.12.2017

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve.

Erdogan fillon nesër vizitën historike në Greqi

Telegrafi - 06.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

Evropaelire - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta dihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër presidentin turk Erdogan

BalkanWeb - 06.12.2017

GREQI- Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta ...

Athina “blindohet” për vizitën e Erdogan, mobilizohen 4000 policë

SOT - 05.12.2017

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që nis të enjten.

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

Alsat - 05.12.2017

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten.

Erdogan për vizitë historike në Greqi

Idividi - 07.12.2017

Athinë, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i ...

Erdogan në Greqi, skepticizmi rreth vizitës historike

Java News - 06.12.2017

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve.

Erdogan në Greqi, “shtetrrethim” në Athinë; 3.200 efektivë në rrugë

Almakos - 06.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

Lajmi.net - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta dihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...

Vizita e Presidentit Erdogan, Athina në ‘shtet rrethim’

Java News - 06.12.2017

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me ...

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

Lajm - 05.12.2017

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten.

Erdogan për vizitë historike në Greqi

Zhurnal - 07.12.2017

Erdogan për vizitë historike në Greqi Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i ...

Erdogan në vizitë historike në Greqi

Antpress - 07.12.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

Zhurnal - 06.12.2017

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta ...

Vizita e Erdoganit, mijëra policë blindojnë Athinën

Almakos - 05.12.2017

Në Athinë më shumë se 4.000 forca policie do të mobilizohen në operacionet e sigurisë për vizitën e presidentit turk Recep Tayipp Erdogan, që fillon të enjten.

Erdogan: SHBA përpiqet të shantazhojë Turqinë

BalkanWeb - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta dihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

Ina - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta dihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

Portalb - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta dihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...

Erdogan: SHBA përpiqet ta shantazhojë Turqinë

SOT - 06.12.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan, tha se procesi gjyqësor në Nju Jork, kundër një bankieri të Turqisë, i akuzuar për konspiracion për ta ndihmuar Iranin në anashkalimin e sanksioneve ...