TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Manchester Unitedi publikon fanellat e reja si vendas - të gjithë të habitur me këtë detaj

Zeri - 16.05.2019

Manchester United i ka publikuar fanellat e reja për ndeshjet si vendas për edicionin 2019/2020, duke zgjedhur një dizajn impresiv për të kujtuar tripletën e famshme të fituar disa vite më parë.

Man Unitedi publikon fanellat e sezonit të ardhshëm

Gazeta Express - 16.05.2019

Manchester Unitedi do ta nderojë sezonin e tripletës, 1998/99, në fanellat e sezonit të ardhshëm, pasi që klubi ka vendosur ta kujtojë atë sukses në përvjetorin e 20-të.

Sir Alex Ferguson: Historia dhe karriera me Manchester Unitedin

Gazeta Express - 16.05.2019

“Fergie” vlerësohet si njëri ndër trajnerët më të mirët e të gjitha kohëve në futboll, pasi fitoi një shifër të madhe trofesh në 1500 ndeshjet si trajner i “Djajve të kuq”.

Shifrat tregojnë se Solskjaeri është trajneri më i dobët në histori të Unitedit

Telegrafi - 16.05.2019

Me të drejtë mund të thuhet se ky ka qenë një sezon për t’u harruar për Manchester Unitedin. Një fushatë që filloi me një fitore kundër Leicester Cityt në Old Trafford dhe përfundoi me një hidhërim, ...

Zbulohen detajet e kontratës së re të Herreras

Botasot - 16.05.2019

Ander Herrera do të fitojë as më pak e as më shumë se 300 mijë funte në javë në Paris Saint-Germain. Spanjolli është i vendosur të largohet nga Manchester United këtë verë, pasi nuk ka arritur ...

Mourinho: Pogba nuk ishte i vetmi problem te Manchester Utd

ABC News - 15.05.2019

Trajneri portugez Jose Muorinho ko folur sërish rreth të kalurës së tij tek Manchester United. Luzitani tha se Pogba nuk ishte problemi i vetëm tek ishullorët.

Solskjaer: Lojtarët e akademisë do të luajnë sezonin tjetër për ekipin e parë

Gazeta Express - 15.05.2019

Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se shumica e të rinjve të Manchester Unitedit do të kenë mundësi të luajnë për ekipin e parë sezonin tjetër, përkundër që është tunduese t’i huazojë disa prej tyre në ...

Jose Mourinho: Problemet tek United? Koha më dha të drejtë

SuperSport - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se problemet që ndikuan në largimin e tij të parakohshëm nga “Old Trafford” janë ende të dukshme te Manchester United. Sipas portigezit, faji nuk duhet adresuar vetëm te lojtarët.

Koulibaly shumë i shtrenjtë, United shikon alternativa të tjera

VeqSport - 15.05.2019

Mbrojtëja do të jetë pika kryesore ku Manchester United do të investoj gjatë afatit kalimtar të verës. Megjithatë Djajt e Kuq duket se kanë hequr dorë nga interesimi për senegalezin, Kalidou ...

Mourinho i tregon problemet e Man Unitedit: Lojtarët, organizimi dhe ambiciet

Gazeta Express - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se problemet e tij në Manchester United ishin për shkak të lojtarëve, organizimit dhe ambicies së klubet dhe ai i ka mohuar sugjerimet se Paul Pogba ishte fajtor për shkarkimin e ...

Mourinho: Tifozët e Unitedit tani e kuptojnë kur thosha se na duhet vetëm vendi i dytë

Telegrafi - 15.05.2019

Tifozët e Manchester United kanë filluar të kërkojnë falje që kërkuan ta shkarkojnë Jose Mourinhon në fund të vitit të kaluar, që gjë edhe më pas pasoi nga bordi i klubit.

Barcelona përgatit ofertë marramendëse për Pogbën

Gazeta Express - 15.05.2019

Barcelona është duke u përgatitur për t’ia ofruar Manchester Unitedit 150 milionë euro për transferimin e mesfushorit Paul Pogba gjatë afatit kalimtar të verës.

Tifozi i Unitedit e mban premtimin, bën tatuazhë fytyrën e Solskjaer

Telegrafi - 15.05.2019

Euforia që i rrethoi tifozët e Manchester United në 11 fitoret rreth të Ole Gunnar Solskjaer, ishte një ndenje që ata nuk e kishin përjetuar që nga koha e Sir Alex Fergusonit.

Solskjaer i kërcënoi lojtarët e Man Unitedit në zhveshtore pas disfatës kundër Cardiffit

Gazeta Express - 15.05.2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ishte shumë i zemëruar pas disfatës në ndeshjen e fundit të sezonit, saqë në zhveshtore i kërcënoi lojtarët e tij se gjysma prej tyre do të ...

Mourinho: Kam pasur probleme me këtë lojtar të Manchester United

Botasot - 15.05.2019

Jose Mourinho ka pranuar se ka pasur tensione me Anthony Martial gjatë kohës së tij në Manchester United. Portugezi i cili është shkarkuar nga United në dhjetor, ishte i gatshëm për të shitur ...

Manchester United publikon fanellat e sezonit të ardhshëm

Alsat - 16.05.2019

Manchester Unitedi i ka publikuar fanellat e reja për sezonin e ri 2019/20. David De Gea dhe Paul Pogba, dy futbollistë që e kanë të ardhmen e pasigurt në Old Trafford, pozuan për reklamimin e këtyre ...

Solskjaer i pakënaqur me paraqitjet e gjysmës së lojtarëve të Unitedit

Telegrafi - 15.05.2019

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, sulmoi lojtarët pas humbjes së tyre të dëshpëruar kundër Cardiff Cityt. The Sun raporton se trajneri norvegjez u përplas me lojtarët pas pësimit ...

Zbulohen detajet e kontratës së re të Herreras

Tetova Sot - 16.05.2019

Ander Herrera do të fitojë as më pak e as më shumë se 300 mijë funte në javë në Paris Saint-Germain. Spanjolli është i vendosur të largohet nga Manchester United këtë verë, pasi nuk ka arritur ...

“Man Unitedi, në krizë si Liverpooli dhe Milani”

Gazeta Express - 14.05.2019

Manchester Unitedi është paralajmëruar nga Patrice Evra se rënia e tyre nga majat e futbollit do të rezultojë në kriza të ngjashme me atë që e përjetuan Milani e Liverpooli, pasi që francezi beson se ...

Ylli i Man United: Mourinho bëri gjithçka, është faji i jonë për dështimet e këtij sezoni

Gazeta Express - 14.05.2019

Ander Herrera beson se futbollistët e Manchester Unitedit janë fajtorë për 75 për qind e dështimeve të skuadrës këtë sezon. Ai e ka mbrojtur Jose Mourinhon duke këmbëngulur se portugezi kishte bërë ...

Patrice Evra tregon se e kishte refuzuar Realin për të qëndruar te Unitedi

Telegrafi - 14.05.2019

Patrice Evra ka treguar se gjatë karrierës së tij kishte marrë ofertë nga Real Madridi, por e kishte refuzuar për të qëndruar me Manchester Unitedin. Francezi ka thënë se në vitin 2008, i kishte ...

Pronari e refuzon kërkesën e Solskjaerit për shitjen e këtij futbollisti, e quan atë Pelen e skuadrës

Zeri - 14.05.2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer po shpreson që t’i heq qafe disa yje që nuk e kanë treguar veten, por kjo mund të jetë një problem sepse bashkëpronari i klubit, Joel Glazer beson ...

Dybala, Isco e Raktic, të gjithë sakrifikohen për Pogba

BalkanWeb - 14.05.2019

Paul Pogba dhe Man.United janë drejt një divorci të sigurt në fund të sezonit, krisja ndërmjet palëve është totale, për më tepër që United nuk arriti të siguroj një vend në Champions League.

Barcelona rikthen intersimin për Pogban

Telegrafi - 14.05.2019

Tashmë është bërë e ditur se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United, ndërsa është duke pritur oferta nga Real Madridi dhe Barcelona, që ka kohë që i duan shërbimet e tij.

Evra i bindur: Pogba do të largohet nga United

Botasot - 14.05.2019

Mesfushori francez do të ndërrojë përsëri skuadër gjatë verës. Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës sa shkojnë e rriten.

Solskjaer: Lojtarët e akademisë do të luajnë sezonin tjetër për ekipin e parë

Tetova Sot - 15.05.2019

Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se shumica e të rinjve të Manchester Unitedit do të kenë mundësi të luajnë për ekipin e parë sezonin tjetër, përkundër që është tunduese t’i huazojë disa prej tyre në ...

Mourinho: Koha më dha të drejtë

Botasot - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se problemet që ndikuan në largimin e tij të parakohshëm nga “Old Trafford” janë ende të dukshme te Manchester United. Sipas portigezit, faji nuk duhet adresuar vetëm te lojtarët.

Barcelona përgatit ofertë marramendëse për Pogbën

Botasot - 15.05.2019

Barcelona është duke u përgatitur për t’ia ofruar Manchester Unitedit 150 milionë euro për transferimin e mesfushorit Paul Pogba gjatë afatit kalimtar të verës.

“Man Unitedi, në krizë si Liverpooli dhe Milani”

Tetova Sot - 14.05.2019

Manchester Unitedi është paralajmëruar nga Patrice Evra se rënia e tyre nga majat e futbollit do të rezultojë në kriza të ngjashme me atë që e përjetuan Milani e Liverpooli, pasi që francezi beson se ...

Ylli i United: Ishte faji jonë për dështimin e sezonit, Mourinho bëri gjithçka

Albeu.com - 14.05.2019

Ander Herrera beson se futbollistët e Manchester Unitedit janë fajtorë për 75 për qind e dështimeve të skuadrës këtë sezon . Ai e ka mbrojtur Jose Mourinhon duke këmbëngulur se portugezi kishte bërë ...

Evra i bindur se Pogba nuk do të qëndrojë te Unitedi

Telegrafi - 14.05.2019

Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës vetëm sa po rriten. Ish-mbrojtësi i Djajve të Kuq, Patrice Evra, është i bindur se bashkëkombësi i tij nuk do të qëndrojë më ...

Mourinho: Koha më dha të drejtë

Tetova Sot - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se problemet që ndikuan në largimin e tij të parakohshëm nga “Old Trafford” janë ende të dukshme te Manchester United. Sipas portigezit, faji nuk duhet adresuar vetëm te lojtarët.

Ylli i Man United: Mourinho bëri gjithçka, është faji i jonë për dështimet e këtij sezoni

Tetova Sot - 14.05.2019

Ander Herrera beson se futbollistët e Manchester Unitedit janë fajtorë për 75 për qind e dështimeve të skuadrës këtë sezon. Ai e ka mbrojtur Jose Mourinhon duke këmbëngulur se portugezi kishte bërë ...

Evra i bindur: Pogba do të largohet nga United

Tetova Sot - 14.05.2019

Mesfushori francez do të ndërrojë përsëri skuadër gjatë verës. Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës sa shkojnë e rriten.

Evra i bindur se Pogba do të largohet nga United

Albeu.com - 14.05.2019

Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës vetëm sa po rriten. Ish-mbrojtësi i Djajve të Kuq, Patrice Evra , është i bindur se bashkëkombësi i tij nuk do të qëndrojë më ...