TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

Portalb - 16.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një ...

Sek. Pompeo mbi marrëdhëniet SHBA-Rusi

VOA - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë, pasi u takua me homologun e tij rus Sergej Lavrov dhe Presidentin ...

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

DW - 15.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim.

FOKUS – SHBA dhe Rusia në kërkim të afrimit

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Shefi i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, në vizitë në Rusi për të thyer akullin me Vladimir Putinin, po përpiqet të gjejë pika bashkëpunimi për çështje konkrete ...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Evropaelire - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, ...

SHBA-Rusi, Pompeo në Moskë: Jo ndërhyrje në zgjedhje

ABC News - 15.05.2019

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Alsat - 14.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...

SOÇI – Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

Medial - 14.05.2019

MOSKË, 14 maj /MEDIAL-ANSA/ – Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo.

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

Evropaelire - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë.

SHBA, Rusia angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

VOA - 14.05.2019

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara konfirmuan të martën angazhimin për të punuar për përmirësimin e marrëdhënieve, ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Soçi.

“Moska të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës”

Java News - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu i tij rus refuzoi ...

Pompeo e Lavrov zotohen për ndreqje të raporteve ShBA-Rusi

Gazeta Express - 14.05.2019

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i tha ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov, se presidenti Donald Trump është i përkushtuar t’i përmirësojë marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

SHBA- Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet

Medial - 14.05.2019

UASHINGTON, 14 maj /MEDIAL-DPA/ – Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po.

SOÇI – Pompeo: Trump i vendosur për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë

Medial - 14.05.2019

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump është i vendosur për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes SHBA-së dhe Rusisë, u shpreh sot diplomati amerikan, Mike Pompeo ...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

DW - 14.05.2019

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të ri -mos prisni përmirësim të shpejtë të marrëdhënieve, SHBA-Rusi, mendon ...

Sekretari amerikan i shtetit Pompeo dhe Mogherini “përplasen” për Iranin

ABC News - 14.05.2019

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi ...

FISHË TEKNIKE – Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

Medial - 14.05.2019

Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov ka premtuar një diskutim të hapur me homologun amerikan për dosjen nukleare iraniane. Pa dyshim, temë e tensioneve më të hershme mes dy vendeve, kjo krizë u ...

Pompeo tur në Evropë, takohet me Mogherinin

RTSH - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo po zhvillon një tur në Europë. Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo u takua me shefen diplomatike të Bashkimit Evropian Federica Mogherini gjatë një ...

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

Ina - 16.05.2019

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim.

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo fillon një turne europian

BalkanWeb - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo shkoi të hënën në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel, ndalesa e parë e udhëtimit të tij evropian. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Morgan Ortagus tha ...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

Gazeta Express - 14.05.2019

Ndër temat që ata do t’i diskutojnë janë kontrolli i armëve dhe kriza në Venezuelë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe ministrin e ...

SOÇI – Pompeo në Rusi për përmirësimin e marrëdhënieve të akullta

Medial - 14.05.2019

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin pret sot shefin e diplomacisë amerikane, Mike Pompeo në përpjekje për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes fuqive rivale, ...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Botasot - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, ...

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet ...

Medial - 15.05.2019

Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

SOÇI – Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Medial - 14.05.2019

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht ...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

Telegrafi - 14.05.2019

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit ...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

Alsat - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë.

Takimi Pompeo – Lavrov; Vendet të gatshme për të përmirësuar marrdhëniet

RTSH - 14.05.2019

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara, konfirmuan angazhimin për të punuar për përmirësimin e marrëdhënieve, ndërsa Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Soçi.

SOÇI – Pompeo: Rusia të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës

Medial - 14.05.2019

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë ...

Pompeo dhe Lavrov premtojnë sa më shumë mirëkuptim

Albeu.com - 14.05.2019

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo , i tha ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov , se presidenti Donald Trump është i përkushtuar t’i përmirësojë marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet

Telegrafi - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe ...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

Top Channel - 14.05.2019

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të ri -mos prisni përmirësim të shpejtë të marrëdhënieve, SHBA-Rusi, mendon ...

Pompeo dhe Mogherini “përplasen” për Iranin

Koha.net - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi ...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

Evropaelire - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi.

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Ina - 15.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

Alsat - 14.05.2019

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit ...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

Portalb - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë, transmeton REL.

SHBA- Rusi angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

Gazeta Tema - 14.05.2019

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy ...

Pompeo: Rusia të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës

Flaka - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu i tij rus refuzoi ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të realizohet

Alsat - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të realizohet. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe ...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

Botasot - 14.05.2019

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të ri -mos prisni përmirësim të shpejtë të marrëdhënieve, SHBA-Rusi, mendon ...

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin në një ...

Medial - 14.05.2019

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi ...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

Botasot - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi.

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

RTSH - 15.05.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot, pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes ...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

Botasot - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë.

SHBA- Rusi gjejnë gjuhën për përmirësimin e marrëdhënieve

Java News - 14.05.2019

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet

Botasot - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe ...

SHBA: Mund të bashkëpunojmë me Rusinë, paçka mospajtimeve

BalkanWeb - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë.

Pompeot i vjen keq që u anulua takimi me Merkelin, thotë se do të ndodhë javët e ardhshme

Koha.net - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet

Tetova Sot - 14.05.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe ...